کرگ موزیک | Korg Music

کرگ موزیک | Korg Music

نماینده رسمی کرگ در ایران

021-66758152

AW2

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۲/۲۸

از این پس نوازندگان سازهای آکوستیک می توانند به هنگام نواختن ساز خود، کوک آن را بر روی AW2 مشاهده کنند. قابلیت روشنایی پس زمینۀ AW2 باعث دیده شدن آسان‌تر کوک بر روی آن می گردد. سنسور Piezo موجود بر روی دستگاه موجب می گردد تا حتی در محیط های شلوغ و پر سر و صدا نیز، کوک ساز به دقت انجام شود.

مشخصات محصول

* تیونر گیره ای با قابلیت اتصال به سازهای بادی چوبی، بادی برنجی و زهی

* موجود در ۲ رنگ سفید و مشکی

* دارای حالت چرخشی جهت دید بهتر در هنگام اتصال

* دارای پس زمینۀ نورانی و روشن جهت نمایش بهتر در محیط های تاریک

* خاصیت صرفه جویی در مصرف انرژی و تغییر به حالت کم مصرف به صورت خودکار در صورت سکوت و عدم حضور صوت.

* طراحی درخشان KORG و متناسب با انواع سازها جهت اتصال گیره‌ای

* قابلیت تشخیص صوت به کمک ۲ نوع سنسور: میکروفن داخلی و سنسور Piezo

* تعیین کننده فواصل سوم کوچک و سوم بزرگ

* قابلیت استفاده از دستگاه در زوایای مختلف حتی بصورت برعکس

* امکان تنظیمات مربوط به کوک، جهت استفاده از کوک های متفاوت در کنسرت

* مجهز به خاموش کنندۀ خودکار دستگاه

* قابلیت حافظه پشتیبان

استفادۀ سریع، راحت و قابل اعتماد از تیونر گیره ای

بسیاری از نوازندگان و موزیسین ها به دلیل آسانی استفاده، خواستار استفاده از تیونرهای گیره ای هستند و این در حالیست کهKorg AW2  علاوه بر این ویژگیها، دقت و سرعت بیشتر را نیز به مصرف کنندگان خود تقدیم می کند.

قابلیت دید گستردۀ تیونر، نصب آسان، پس زمینۀ روشن و نمایش عقربه ای این دستگاه امکاناتی هستند که در اختیار کاربر، جهت یک کوک دقیق قرار می گیرد.

انعطاف پذیری بسیار زیاد در جهت تنظیم زاویۀ دید

اتصال دو سر توپی بر روی یک محور این تیونر باعث ایجاد چرخش در زوایای مختلف می گردد تا بتواند حوزۀ وسیعی از میدان دید را برای کاربر فراهم سازد. تنظیم زاویۀ مناسب دید باعث می گردد تا نوازنده ساز خود را در یک موقعیت مناسب و طبیعی کوک نماید.

بهره گیری از تیونر در محیط های تاریک به کمک پس زمینۀ روشن

استفاده از یک تیونر در محیط های کم نور همواره یک مشکل اساسی در مورد تیونرها بوده است. به کمک خاصیت زمینۀ روشن AW2، حتی در محیط های تاریک نیز میتوان به خوبی از این تیونر استفاده نموده و ساز مربوطه را کوک نمود. ۳ حالت متفاوت جهت انتخاب میزان روشنایی پس زمینۀ دستگاه وجود دارند که عبارتند از: Off که برای محیط‌های روشن بکار برده می شود. حالت Soft جهت استفاده از دستگاه در مکان های نسبتا کم نور که باعث نگهداری باطری بیشتر شده و حالت Auto که مناسب جهت مکان هایی که دید ضعیف وجود دارد می باشد. با این قابلیت شما مطمئن خواهید بود که در هر محیطی با هر میزان نور، خوانایی این تیونر را از دست نخواهید داد. به علاوه سیستم Auto این تیونر درصورت عدم استفاده از دستگاه با قرار دادن تیونر پس از ۱۰ ثانیه در حالت Soft باعث حفظ باتری بیشتر و مصرف انرژی کمتر می گردد.

طرح اختصاصی تیونر گیره ای KORG دارای پایداری مناسب

زوایای پایه و زاویه باز گیرۀ طراحی شده توسعۀ Korg به دقت اندازه گیری شده اند تا بتوانند جهت استفاده در سازهای مختلف و اتصال مناسب به آنها به کار گرفته شود. هنگامیکه زاویۀ مناسبی جهت تیونر تنظیم شود، به راحتی میتوان شاهد یک اجرای طبیعی بود و استفاده از تیونر هیچگونه تداخلی به روی اجرا نخواهد داشت.

برخورداری از ۲ گیرۀ متفاوت جهت استفاده با سازهای مختلف بادی و یا زهی

نقطه ای که بهترین ارتعاش صدا را در سازهای مختلف ایجاد می کند، متفاوت است، به عنوان مثال این نقطه می تواند دهانه و یا گردن یک ساز بادی بوده و یا سر و یا دستۀ یک ساز زهی باشد. به همین نسبت مکان قرارگیری تیونر نیز جهت حصول بهترین صوت، متغیر خواهد بود. دستگاه تیونر کروماتیک AW-2 مجهز به ۲ مدل گیره (یکی بزرگ، یکی کوچک) است. یکی از گیره ها که بزرگ است جهت اتصال تیونر به سازهای بادی و یا زهی مناسب است و دیگری گیرۀ کوچکتر که جهت اتصال تیونر به دهانۀ سازهایی همچون ترومپت و ترومبون مناسب است .

عملکرد کوک دقیق: محدودۀ گستردۀ فرکانس ها و دقت بسیار بالا

برخلاف ظاهر بسیار کوچک AW-2 و وزن سبک آن، این تیونر کروماتیک توانایی تشخیص نت ها در حوزه‌ی فرکانسی بین نت های A0 تا C8 را داراست. بهره گیری از یک سنسور لرزه ای Piezo می‌تواند حتی در محیط های پر از سر و صدا و شلوغ به تشخیص صحیح نت ساز نواخته شده کمک نماید. همچنین از طریق میکروفن داخلی دستگاه نیز عمل Tune انجام می گیرد. علاوه بر امکان ذکر شده، در صورت استفاده از تیونر به شکل سر و ته (معکوس)، باعث می‌گردد تا نمودار عقربه ای به شکل معکوس عمل نماید و در حقیقت قسمت های (+) به روی (-) و بالعکس نمایش داده شود. این تیونر قابلیت تغذیه از باتری متداول نوع CR2032 را دارد و طبق آزمایشات انجام شده، چنانچه از دستگاه بطور چراغ خاموش استفاده گردد توانایی تغذیۀ ۱۵۰ ساعت استفاده مداوم را در اختیار کاربر قرار می‌دهد. عملکردهای بسیاری علاوه به آنچه تاکنون ذکر شده، همانند: حافظه‌ی پشتیبان، خاموش شوندۀ اتوماتیک، تغییر کوک مرجع برای ارکستر و …. نیز از جمله امکانات دیگر این تیونر کروماتیک می باشد.

نشان دهنده فواصل سوم کوچک و بزرگ در گروه نوازی

با اندکی دقت در صداهای مربوط به گروه نوازی، می توان صدای فالش مربوط به فواصل سوم (اعم از کوچک و یا بزرگ) را چه در سازهای زهی و چه در بادی برنجی تشخیص داد. به کمک تیونر کروماتیک AW-2 می توان فواصل پیاپی سوم را مشخص نموده و همواره نت نواخته شده را در بهترین حالت و دقیق ترین جایگاه قرار داد و با این روش بهترین هارمونی موجود را ایجاد نمود. * توجه داشته باشید که تشخیص فواصل سوم کوچک و یا بزرگ بسیار به نوع موسیقی در حال نواخته شدن بستگی دارد.