کرگ موزیک | Korg Music

کرگ موزیک | Korg Music

نماینده رسمی کرگ در ایران

021-66758152

AW2U

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۲/۲۸

تیونر گیره ای جهت کوک کردن ساز Ukulele

مشخصات و نکات برجسته:

* چهار حالت مختلف جهت کوک کردن انواع ساز Ukulele

* تشخیص اتوماتیک نت و سیم و نمایش واضح آن‌ها بر روی صفحه

* سایز کوچک گیره ای و مناسب جهت اتصال به دستۀ ساز Ukulele

* حالت قابل تنظیم جهت نمایش بهتر و انعطاف پذیری بیشتر

* وضوح نمایش اطلاعات، حتی در محیط‌های کم نور

* دارای ۲ حالت نمایش نور پس زمینۀ: Soft برای محیط‌های کم نور Auto برای محیط‌های روشن

* انتخاب اتوماتیک حالت Soft در زمانی که همه جا سکوت است.

* قابلیت انتخاب نوع سنسور کوک از بین میکروفن و یا سنسور Piezo

* خاموش شدن اتوماتیک به مصرف بهینه باتری کمک می‌نماید.

* عملکرد حافظۀ پشتیبان

مجموعۀ تیونر های AW-2 و AW-2G به دلیل سادگی استفاده، دقت بالا، وضوح صفحه، کیفیت خوب و آنچه که نوازندگان از شرکت KORG انتظار دارند، بسیار مورد توجه قرار گرفته است. مجموعه AW-2U یک تیونر گیره ای بسیار جمع و جور در جهت کوک کردن ساز Ukulele از سازهای ۴ سیم که در محدودۀ صدای سوپرانو قرار دارند گرفته تا انواع ۸ سیم Ukulele که صدای باریتون تولید می‌کنند، استفاده می‌گردد. تیونر AW-2U یک ابزار بسیار لازم برای تمامی دوست داران موسیقی سبک هاوایی می‌باشد. از نوازندگان مبتدی Ukulele گرفته تا حرفه ای ها، همگی به این وسیله نیاز خواهند داشت.

مناسب برای انواع مختلف ساز Ukulele

در نخستین قدم، اندازۀ ساز Ukulele انتخاب گردیده (استاندارد یا باریتون بودن) و سپس تعداد سیم‌ها به تیونر معرفی می‌شود: ۴ سیم یا ۶-۸ سیم. با این ۲ پارامتر معرفی شده به تیونر، دستگاه آماده تشخیص تمامی ۴ سایز Ukulele (سوپرانو، کنسرت، تنور و یا باریتون) با هر مدل سیم بندی می‌باشد. صرف نظر از آنکه Ukulele به صورت استاندارد ۴ سیم و یا ۶ و یا ۸ سیم بسته شده باشد. ترکیبی از نوع استاندارد و سیم بندی ۶-۸ سیم قدرت مانور ملودی را بر روی نت‌های بیشتری بر روی کوک G بم به نوازنده می‌دهد. قابلیت نمایش نام نت و سیم به صورت درشت بر روی صفحه نمایش یکی از امکاناتی است که علاوه بر کاربرد آن برای نوازندگان حرفه ای، جهت استفادۀ نو آموزان این ساز بسیار سودمند است.

فرم نمایش صفحه متناسب با نورهای متنوع

در شرایط نوری کم و زیاد که قابلیت دیدن تیونر ها به درستی وجود ندارد، نوازنده ممکن است که با دشواری جهت کوک کردن ساز خود مواجه شود. اینجاست که شرکت Korg فکر این مسئله را نیز نموده است. با قرار دادن صفحۀ نمایش با پس زمینۀ روشن، دستگاه AW-2U قابلیت نمایش در چندین حالت مختلف را داراست.

OFF: نور پس زمینه را خاموش نموده و مناسب جهت مکان‌هایی است که نور به اندازه کافی وجود دارد.

SOFT : با بهینه کردن مصرف انرژی باتری، نور کمتری را در پس زمینه روشن می‌کند.

AUTO : بیشترین نور پس زمینه را در اختیار کاربر قرار می‌دهد.

اگر چنانچه پس از گذشت ۱۰ ثانیه هیچ صدایی توسط تیونر تشخیص داده نشود، و یا هیچ کلیدی فشرده نشود، به طور اتوماتیک از حالت AUTO به SOFT انتقال یافته تا میزان مصرف باتری را کاهش دهد.

استفادۀ سریع، راحت و قابل اعتماد از تیونر گیره ای

بسیاری از نوازندگان و موزیسین ها به دلیل آسانی استفاده، خواستار استفاده از تیونرهای گیره ای هستند و این در حالیست کهKorg AW-2U  علاوه بر این ویژگیها، دقت و سرعت بیشتر را نیز به مصرف کنندگان خود تقدیم می کند.

قابلیت دید گستردۀ تیونر، نصب آسان، پس زمینۀ روشن و نمایش عقربه ای این دستگاه امکاناتی هستند که در اختیار کاربر، جهت یک کوک دقیق قرار می گیرد.

انعطاف پذیری بسیار زیاد در جهت تنظیم زاویۀ دید

اتصال دو سر توپی بر روی یک محور این تیونر باعث ایجاد چرخش در زوایای مختلف می گردد تا بتواند حوزۀ وسیعی از میدان دید را برای کاربر فراهم سازد. تنظیم زاویۀ مناسب دید باعث می گردد تا نوازنده ساز خود را در یک موقعیت مناسب و طبیعی کوک نماید.

بهره گیری از تیونر در محیط های تاریک به کمک پس زمینۀ روشن

استفاده از یک تیونر در محیط های کم نور همواره یک مشکل اساسی در مورد تیونرها بوده است. به کمک خاصیت زمینۀ روشن AW-2U، حتی در محیط های تاریک نیز میتوان به خوبی از این تیونر استفاده نموده و ساز مربوطه را کوک نمود. ۳ حالت متفاوت جهت انتخاب میزان روشنایی پس زمینۀ دستگاه وجود دارند که عبارتند از: Off که برای محیط‌های روشن بکار برده می شود. حالت Soft جهت استفاده از دستگاه در مکان های نسبتا کم نور که باعث نگهداری باطری بیشتر شده و حالت Auto که مناسب جهت مکان هایی که دید ضعیف وجود دارد می باشد. با این قابلیت شما مطمئن خواهید بود که در هر محیطی با هر میزان نور، خوانایی این تیونر را از دست نخواهید داد. به علاوه سیستم Auto این تیونر درصورت عدم استفاده از دستگاه با قرار دادن تیونر پس از ۱۰ ثانیه در حالت Soft باعث حفظ باتری بیشتر و مصرف انرژی کمتر می گردد.

طرح اختصاصی تیونر گیره ای KORG دارای پایداری مناسب

زوایای پایه و زاویه باز گیرۀ طراحی شده توسعۀ Korg به دقت اندازه گیری شده اند تا بتوانند جهت استفاده در سازهای مختلف و اتصال مناسب به آنها به کار گرفته شود. هنگامی که زاویۀ مناسبی جهت تیونر تنظیم شود، به راحتی میتوان شاهد یک اجرای طبیعی بود و استفاده از تیونر هیچگونه تداخلی به روی اجرا نخواهد داشت.

عملکرد کوک دقیق: محدودۀ گستردۀ فرکانس ها و دقت بسیار بالا

برخلاف ظاهر بسیار کوچک AW-2U و وزن سبک آن، این تیونر کروماتیک توانایی تشخیص نت ها در حوزه‌ی فرکانسی بین نت های A0 تا C8 را داراست. بهره گیری از یک سنسور لرزه ای Piezo می‌تواند حتی در محیط های پر از سر و صدا و شلوغ به تشخیص صحیح نت ساز نواخته شده کمک نماید. همچنین از طریق میکروفن داخلی دستگاه نیز عمل Tune انجام می گیرد. علاوه بر امکان ذکر شده، در صورت استفاده از تیونر به شکل سر و ته (معکوس)، باعث می‌گردد تا نمودار عقربه ای به شکل معکوس عمل نماید و در حقیقت قسمت های (+) به روی (-) و بالعکس نمایش داده شود. این تیونر قابلیت تغذیه از باتری متداول نوع CR2032 را دارد و طبق آزمایشات انجام شده، چنانچه از دستگاه بطور چراغ خاموش استفاده گردد توانایی تغذیۀ ۱۵۰ ساعت استفاده مداوم را در اختیار کاربر قرار می‌دهد. عملکردهای بسیاری علاوه به آنچه تاکنون ذکر شده، همانند: حافظه‌ی پشتیبان، خاموش شوندۀ اتوماتیک، تغییر کوک مرجع برای ارکستر و …. نیز از جمله امکانات دیگر این تیونر کروماتیک می باشد.