کرگ موزیک | Korg Music

کرگ موزیک | Korg Music

نماینده رسمی کرگ در ایران

021-66758152

BA40

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۲/۲۸

Bluegrass Tuner

دستگاه Korg BA40 تیونر ماندولین و بانجو برای سبک Bluegrass با استفادۀ آسان!

BA40 تیونر بسیار مناسب سبک موسیقی Bluegrass جهت کوک سازهای این سبک می‌باشد که به آسانی در درون کیف این سازها جای گرفته و از روش استفادۀ بسیار ساده ای برخوردار است.

با بهره گیری از طراحی درخشان این تیونر و صفحۀ نمایش بزرگ و دقت بکار گرفته شده در محصولات Korg دستگاه تیونر BA40 تبدیل به محصولی بی نظیر جهت استفاده موزیسین‌های سبک Bluegrass گردیده است.

مشخصات تیونر BA40

* تیونری مناسب جهت انواع سازهای سبک Bluegrass از قبیل: بانجو، ویولن، ماندولین و انواع گیتار

* قابلیت کوک کردن در حالت‌های Sharp/Flat (زیر/بم) توانایی استفادۀ ساز به کمک Capo را نیز به شما می‌دهد. (Capo وسیله ای است که بر روی دستۀ گیتارهای دارای Fret نصب می‌شود و قابلیت Transpose را به آن می‌دهد)

* با استفاده از حالت Meter Mode اجازۀ کوک کردن ساز متناسب با زیر و بم صدای ورودی در اختیار قرار می‌گیرد.

* قابلیت Sound Out یک نت مرجع را از خروجی تیونر پخش می‌نماید.

* خروجی صدای موجود بر روی BA40 قابلیت اتصال مستقیم تیونر به Amp را پدید می‌آورد.

* به علت وجود پایه نگهدارنده، می‌توان از این تیونر به حالت ایستاده نیز استفاده نمود.

* خاموش شدن خودکار دستگاه، به مصرف بهینۀ باتری کمک می‌کند.

کوک کردن مخصوص

سبک‌های موسیقی Bluegrass به دلیل سرعت بالا و مشخصات ویژه سازهای سیمی که توسط آن نواخته می‌شوند در سراسر جهان دارای طرفداران بسیاری می‌باشد. از این رو شرکت Korg اقدام به طراحی و تولید تیونر مناسبی جهت کوک کردن سازهای Bluegrass نموده است.

دستگاه تیونر BA40 شرکت Korg قابلیت کوک کردن سازهایی نظیر بانجو، ویولن‌های سبک Bluegrass، ماندولین، گیتارهای رزونانس و به علاوۀ گیتارهای استاندارد و گیتار باس را نیز در اختیار شما قرار می‌دهد. پشتیبانی از کوک در فاصلۀ پنجم کامل در سازهای ویولن و کمان دار، از دیگر مزایای این تیونر می‌باشد.

صفحۀ نمایش بزرگ این دستگاه موجب شده تا دقت ۱-/+ صدم را به وضوح بتوان مشاهده نمود.

کوک دقیق

تشخیص نت‌ها در بین فاصلۀ نت‌های E1 تا C8 موجب پوشش وسیع انواع سازهای سبک Bluegrass می‌گردد و می‌توان در حالات مختلف انتقال کوک به صورت نیم پرده به زیرتر و یا بم‌تر، مجدداً ساز را کوک نمود و حالت کوک استاندارد را حفظ نمود. شما حتی می‌توانید گیتار خود را توسط Capo نیز کوک نمائید. با مشخص کردن فاصله ۴۳۰ تا ۴۵۰ هرتز حتی می‌توانید کوک مرجع خود را نیز تغییر دهید.

* با وجود اینکه ممکن است نت مورد نظر جهت کوک شدن، در محدودۀ تشخیص تیونر نیز قرار داشته باشد، ولی ممکن است به دلیل وجود اصوات فرعی زیاد، تشخیص کوک به درستی توسط تیونر انجام نپذیرد.

حالت Sound Out

تیونر BA40 قابلیت تولید صدای مربوط به نت اصلی هر یک از سیم‌های آزاد ساز را از طریق بلندگوی داخلی خود دارد. بدین شیوه، شما می‌توانید جهت کوک کردن ساز خود، هم از روش دیدن کوک بر روی صفحه کمک بگیرید و در کنار آن با تطبیق کوک سیم با فرکانس صدای خروجی از بلندگوی دستگاه، کوک دقیق‌تری را انجام دهید.

عملکرد ByPass

تیونر BA40 دارای خروجی است که می‌تواند به طور مستقیم به Amp و یا بلندگو وصل شود. این مسئله به نوازنده امکان متصل بودن ساز به تیونر را در همه وقت می‌دهد و تأثیری بر روی صدای ساز نخواهد گذاشت. با استفاده از میکروفن CM-1OOL و اتصال آن به ساز می‌توانید حتی در محیط‌های شلوغ و پر سر و صدا نیز کوک دقیقی را بر روی ساز انجام دهید.

عملکرد خاموش شدن خودکار

چنانچه در طی مدت ۱۰ دقیقه استفاده ای از تیونر نشود، دستگاه برای جلوگیری از اتلاف باتری، خود به خود خاموش می‌شود.