کرگ موزیک | Korg Music

کرگ موزیک | Korg Music

نماینده رسمی کرگ در ایران

021-66758152

CA40

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۲/۲۸

تیونر دیجیتال کروماتیک KORG CA-40 با مشخصات خوبی از قبیل: صفحه نمایش شبه عقربه ای، صفحه نمایش با خوانایی خوب. علی رغم سادگی اما بسیار کارآمد.

مشخصات :

قابلیت تشخیص در بازه وسیعی از نت ها A0 تا C8

دارای عملکردBypass

تیونر کروماتیک جمع و جور مناسب جهت استفاده در گروه های نوازندگی بادی برنجی و یا ارکستر

صفحه نمایش به شکل عقربه ای بزرگ، شبیه سازی شده بر روی LCD

دارای قابلیت خروجی صدا

دارای قابلیت تنظیم سنجش ( Calibration )

خاموش شدن اتوماتیک

قابلیت تهیه پشتیبان از حافظه

قابلیت استفادۀ تقریبا ۸۵ ساعت بدون وقفه

بازه وسیع تشخیص

در طیف وسیعی از فرکانس ها، بین نت های ( A0(27.5 هرتز تا (C8 (4186.61 هرتز  میتوان آلات موسیقی گوناگونی را اعم از سازهای بادی، زهی و کلیدی؛ توسط KORG CA-40 کوک کرد. بدون نیاز به هیچ وسیله اضافی و تنها با استفاده میکروفون داخلی این دستگاه می توان کوک دقیقی را برای ساز آکوستیک مورد نظر پیدا نمود. به عنوان یک انتخاب دیگر از میکروفون CM100 ( که بطور مجزا باید تهیه گردد ) میتوان برای ورودی صدا استفاده نمود و مطمئن شد که صداهای اضافه محیط بر روی تشخیص کوک این دستگاه تاثیری نمیگذارند. وجود یک خروجی صدا ( در حالت Bypass  ) این امکان را می دهد تا بتوان حتی در زمان اجرا نیز از این تیونر استفاده نمود تا بتوان به راحتی به هنگام نواختن ساز نیز، کوک را دائما کنترل نمود.

جمع و جور و باریک و راحت

از مشخصات خوب تیونر CA-40 می توان به اندازه جیبی آن و قابلیت تکیه پشتی آن که می تواند روی هر سطح صافی قرار گیرد، اشاره نمود.

صفحه نمایش با دقت بالا از نوع LCD

جهت وضوح دید هر چه بیشتر CA-40،  صفحه نمایش بزرگ برای آن طراحی شده است. علاوه بر نحوه نمایش Pitch اصلی صدا توسط عقربه دیجیتال، وجود چراغ های قرمز و سبز رنگ LED انحراف کوک نت نواخته شده را از کوک اصلی نشان خواهند داد. این عملکرد موجب آسانی استفاده از دستگاه می گردد.

عملکرد خروجی صدا

علاوه بر امکان کوک کردن توسط قسمت بصری دستگاه ( صفحه نمایش )، صدای مربوطه توسط بلندگو داخلی نیز پخش می شود. این قضیه امکان کوک کردن توسط گوش را نیز برای کاربر فراهم می آورد.

از دیگر امکانات این دستگاه، قابلیت تنظیم یک صوت به عنوان مرجع در حالت Semitone در یک اکتاو بین نت هایC4 تا C5 جهت تطابق بقیه سازها با آن می باشد. از آنجا که صوت مرجع مشخص شده در حافظه باقی می ماند، هر زمان که نیاز باشد می توان مجددا به آن رجوع نمود.

تنظیم  Calibration

قابلیتCalibration  این تیونر جیبی، باعث می شود تا در بازه های ۱ هرتز بین فرکانس های ۴۱۰ هرتز تا ۴۸۰ هرتز جهت تطابق با کوک های گوناگون آلات موسیقی در ارکستر حالتی منعطف را وجود آورد تا بتوان برای هر نوع موسیقی در هر گامی سازهای مختلف را کوک نمود. توسط قابلیت Memory Backup تنظیمات انجام شده حتی پس از خاموش شدن دستگاه در حافظه آن باقی خواهد ماند.

عملکرد خاموش شدن خودکار

جهت جلوگیری از مصرف باتری ، چنانچه برای مدت ۲۰ دقیقه از هیچ یک از امکانات دستگاه استفاده نشود، دستگاه خود به خود پس از گذشت این مدت زمان، خاموش خواهد شد.

استفادۀ مستمر در حدود ۸۵ ساعت

دستگاه CA-40 جهت استفاده با باتری های دارای طول عمر زیاد و استفادۀ پیوسته در حد ۸۵ ساعت طراحی گردیده است.

 * حتی اگر صدای نت مربوطه در بازه تشخیص دستگاه قرار داشته باشد، چنانچه صوت ساز مربوطه دارای اصوات فرعی زیاد باشد ممکن است به درستی توسط دستگاه تشخیص داده نشود.

 * هر چند که در قسمت Calibration، تنظیمات حتی با خاموش شدن دستگاه، در حافظه باقی می مانند اما با تعویض باتری، به فرکانس اول خود یعنی ۴۴۰ هرتز باز خواهد گشت.