کرگ موزیک | Korg Music

کرگ موزیک | Korg Music

نماینده رسمی کرگ در ایران

021-66758152

electribe sampler

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۲/۲۹

صدای درونی خود را سمپل کنید.

سری محصولات electribe امکان اجرای الگوهای موسیقی شما را به صورت پلی بک فراهم می کنند و بر امکانات صوتی شما می افزایند. تقریبا ده سال پس از اولین فروش Electribe SX یک سمپلر جدید با کاربری آسان از همین سری روانه ی بازار شد که برای مشتریان این سری از محصولات استفاده از آن بسیار لذت بخش است.

این محصول دو نیاز مبرم اهالی موسیقی را که هر دو نیز ملتزم سرعت هستند پاسخ می دهد: اجراهای زنده و ضبط موسیقی

استفاده از جدیدترین تکنولوژی کُرگ

تکنولوژی مورد استفاده در محصولات موفقی همچون KingKORG، kaossilator، kaoss pad و taktile در این محصول نیز به کار رفته . ۲۵۰ الگو شامل الگوهای پیش ساخته که امروزه برای محافل رقص و شادی مهمند در حافظه ی داخلی این دستگاه می توانند ذخیره شوند. پلی بک های پلی فونیک که برای سبک هایی که در آن ها از آکوردهای پیشرفته استفاده می شود؛ مانند سبک هاوس، بسیار مهمند؛ توسط این محصول قابل اجرا هستند.

step Sequencer پیشرفته

با استفاده از ۱۶ پد جای گرفته در قسمت جلویی دستگاه، درست همان زمان که صدا را می شنوید یا می بینید، الگو(pattern ) بسازید. از پدها می توانید به عنوان کیبورد برای ضبط عبارات موسیقی استفاده کنید و همزمان با وارد کردن نت (نام نت و کشش آن) ضبط به صورت step را انجام داد. الگوهایی را که ایجاد کردید می توانید به عنوان فرم های جایگزین هنگام اجرا استفاده کنید. این کار با استفاده از کارکرد “step jump” صورت می گیرد که از سری محصولات volca اتخاذ شده است . با استفاده از عملکرد “last step” نیز می توانید طول هر قسمت را افزایش دهید.

با عملکرد “motion sequence” کارکرد دکمه ها و کلیدهای چرخان را ضبط کنید و در الگویی که ساخته اید استفاده کنید. درام و سینتسایزرها می توانند به هر یک از این ۱۶ قسمت ، اختصاص داده شوند. مثلا می توانید با اختصاص درام به هر ۱۶ بخش ، ریتم های پیچیده ایجاد کنید.

ساخت ریتم با استفاده از Trigger padها و Touch pad

قبلا با عملکرد “touch scale” در Kaossilatorآشنا شدید. این عملکرد به همگان امکان می دهد بدون اشتباه حتی در یک نت و تنها با حرکت انگشتان روی صفحه ی لمسی موسیقی اجرا کنند. Trigger pad که در tactile نیز وجود داشت، ساختن عبارات موسیقی را ساده کرده است.از این پد برای وارد کردن داده های درام نیز می توان استفاده کرد.با استفاده از تنظیمات Setting می توانید velocity را روشن یا خاموش کنید.

موتور synth دوگانه برای سمپلسازی و مدلسازی

موتور synth در این محصول به گونه ای طراحی شده استکه خلاقیت شما را به بالاترین حد خود برساند.

به جز موتور سمپل ساز صدا که به وسیله ی آن می توانید از صداهای منحصر به فرد و اورجینال خود استفاده کنید (سمپل ها) ؛ چندین موتور مدلسازی صدای آنالوگ نیز در این محصول وجود داردکه توسط آن ها می توانید صداهای باس و pad soundها را ایجاد کنید.این محصول قابلیت استفاده از ۹۹۹ الگوی پیش ساخته و سمپل های ساخته شده توسط کاربر، و ۲۷۰ ثانیه زمان سمپل سازی را داراست. دستگاه ما شامل تعداد زیادی صدای درام، لوپ های ریتم و عبارات موسیقی و سمپل های ا نواع کوبیدن بر سازهای کوبه ای است.

Modulation ممکن است فرایند تولید صدا را پیچیده کند اما ما این فرایند را ساده کرده و به سه پارامتر کاهش داده ایم: قالبی را که در آن افکت و هدف آن مشخص شده انتخاب کنید، و سرعت و عمق افکت را مطابق با سلیقه خود تنظیم کنید.

استفاده ی بهینه تر از سمپل ها با کارکردهای Time Slice و Resampling

با عملکرد Time Slice می توانید نقاط شروع عبارات موسیقی را تشخیص دهید و آن ها را تکه تکه کنید. این امکان سبب می شود اجرای عبارات در تمپوهای مختلف ، بدون تغییر در صدا صورت گیرد. صدای تکه شده را می توان به یک step یا part الحاق کرد. هم چنین می توانید یک افکت را بر سمپل اعمال کنید و یک سمپل جدید بسازید و از کلیدهای چرخان برای تغییر فرکانس ها و modulationها استفاده کنید.

امکانات بیشتر برای بروز خلاقیت

افکت هایی مانند compression و overdrive برای هر بخش در این محصول وجود دارد که امکان کنترل روی نوانس های هر صدا را فراهم می کند. تغییر نوانس اصوات سبک های متفاوت موسیقی را رقم می زند.عملکرد groove نیز می تواند برای هر بخش اختصاصی شود و در عبارات موسیقی شما مورد استفاده قرار بگیرد.

عملکردهای مهم برای اجراهای زنده: افکت های Master ، Pattern setها و Sync in/out

افکت های master را می توان از طریق touch pad کنترل کرد. این افکت ها نه تنها شامل افکت های متداول هستند بلکه سایر افکت هایی مانند “Vinyl Break”، “Seq Reverse و “Odd Stepper” را نیز شامل می شوند که نظم پخش موسیقی seguencer را تغییر می دهند. این افکت ها در اجراهای زنده به راستی تاثیرگذارند. افکت های Insert را می توان به هر بخش به طور مجزا اختصاص داد و امکانات بیشتری برای ساخت اصوات مهیا کرد.

عملکرد “pattern set” به شما امکان می دهد الگوها را با فشار دادن trigger pad تغییر دهید و با “event recording” می توانید اجرای خود را ضبط کنید.علاوه بر ورودی و خروجی میدی، “Sync IN/OUT” نیز موجود است که سبب می شود اجراها به صورت همزمان در سری محصولات volca، monotribe،یا MS-20 صورت بگیرد. با استفاده از ۶ باتری AA می توانید دستگاه را به کار بیندازید و از آن هر جا و هر زمانی که خواستید استفاده کنید.

برچسب ها :
دسته بندی ها :