کرگ موزیک | Korg Music

کرگ موزیک | Korg Music

نماینده رسمی کرگ در ایران

021-66758152

electribe

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۲/۲۹

سبک اجراهای زنده ی خود را عوض کنید.

پس از گذشت ده سال از تولید Electribe MX، مدل جدیدی از این محصول روانه ی بازار شده است که استفاده از آن برای افراد مبتدی بسیار ساده و برای حرفه ای ها لذت بخش تر است. Electribe برای اجراهای زنده و ضبط موسیقی -که در هر دو سرعت از اهمیت بالایی برخودار است- طراحی شده است.

Electribe جدید پاسخگوی سبک های بیشتری از موسیقی است.

تولید دوباره ی این محصول با بهره گیری از آخرین تکنولوژی کُرگ که در محصولات پرطرفداری مانند KingKORG ، kaossilator، kaoss pad و tactile به کار رفته است، صورت گرفته است. ۲۰۰ الگوی پیش ساخته ای که در این محصول به کاررفته تقریبا برای تمام سبک های موسیقی رقص مناسب است. مزیت دیگر این محصول نسبت به نمونه قبلی اجرای آهنگ به صورت پلی فونیک در پلی بک هاست که برای موسیقی هایی که در آن ها از آکوردهای پیچیده استفاده شده- مانند سبک House – حیاتی است.

Step sequencer پیشرفته

با استفاده از ۱۶ پد جای گرفته در قسمت جلویی دستگاه، درست همان زمان که صدا را می شنوید یا می بینید، الگو(pattern ) بسازید. از پدها می توانید به عنوان کیبورد برای ضبط عبارات موسیقی استفاده کنید و همزمان با وارد کردن نت (نام نت و کشش آن) ضبط به صورت step را انجام داد. الگوهایی را که ایجاد کردید می توانید به عنوان فرم های جایگزین هنگام اجرا استفاده کنید. این کار با استفاده از کارکرد “step jump” صورت می گیرد که از سری محصولات volca اتخاذ شده است . با استفاده از عملکرد “last step” نیز می توانید طول هر قسمت را افزایش دهید.

با عملکرد “motion sequence” کارکرد دکمه ها و کلیدهای چرخان را ضبط کنید و در الگویی که ساخته اید استفاده کنید. درام و سینتسایزرها می توانند به هر یک از این ۱۶ قسمت ، اختصاص داده شوند. مثلا می توانید با اختصاص درام به هر ۱۶ بخش ، ریتم های پیچیده ایجاد کنید.

ساخت ریتم با استفاده از Trigger padها و Touch pad

قبلا با عملکرد “touch scale” در Kaossilatorآشنا شدید. این عملکرد به همگان امکان می دهد بدون اشتباه حتی در یک نت و تنها با حرکت انگشتان روی صفحه ی لمسی موسیقی اجرا کنند. Trigger pad که در tactile نیز وجود داشت، ساختن عبارات موسیقی را ساده کرده است.از این پد برای وارد کردن داده های درام نیز می توان استفاده کرد.با استفاده از تنظیمات Setting می توانید velocity را روشن یا خاموش کنید.

موتور synth با بیشترین سرعت تولید اصوات

موتور به کار رفته در electribe بیشترین سرعت را در تولید اصوات دارد. ۴۰۹ شکل موج های اوسیلاتور مُدلینگ های آنالوگ و PCM را شامل می شوند. موتور مربوط به مدلینگ آنالوگ گستره ی وسیعی از شکل موج ها را از ساده تا پیچیده شامل می شود. مدل هایی مانند دوئال، اونیسون، sync، ring modulation و cross modulation. موتور صدای PCM عموما اصوات ریتم را تولید می کنند اما گاهی از تولید سمپل های چندگانه برای کیبورد نیز پشتیبانی می کنند.

فیلترهای به کار رفته در این محصول از KingKORG وام گرفته شده و از الگوریتم های مشابه سینتسایزرهای استاندارد استفاده می کند. بنابراین با انتخاب فیلتر مناسب می توانید به صداهای به کار رفته در آهنگ های معروف دست یابید.

با استفاده از فیلترها در بخش درام می توانید قطعات مربوط یه ریتم بسازید. Modulation ممکن است فرایند تولید صدا را پیچیده کند اما ما این فرایند را ساده کرده و به سه پارامتر کاهش داده ایم: قالبی را که در آن افکت و هدف آن مشخص شده انتخاب کنید، و سرعت و عمق افکت را مطابق با سلیقه خود تنظیم کنید.

امکانات بیشتر برای بروز خلاقیت

افکت هایی مانند compression و overdrive برای هر بخش در این محصول وجود دارد که امکان کنترل روی نوانس های هر صدا را فراهم می کند. تغییر نوانس اصوات سبک های متفاوت موسیقی را رقم می زند.عملکرد groove نیز می تواند برای هر بخش اختصاصی شود و در عبارات موسیقی شما مورد استفاده قرار بگیرد.

عملکردهای مهم برای اجراهای زنده: افکت های Master ، Pattern setها و Sync in/out

افکت های master را می توان از طریق touch pad کنترل کرد. این افکت ها نه تنها شامل افکت های متداول هستند بلکه سایر افکت هایی مانند “Vinyl Break”، “Seq Reverse و “Odd Stepper” را نیز شامل می شوند که نظم پخش موسیقی seguencer را تغییر می دهند. این افکت ها در اجراهای زنده به راستی تاثیرگذارند. افکت های Insert را می توان به هر بخش به طور مجزا اختصاص داد و امکانات بیشتری برای ساخت اصوات مهیا کرد.

عملکرد “pattern set” به شما امکان می دهد الگوها را با فشار دادن trigger pad تغییر دهید و با “event recording” می توانید اجرای خود را ضبط کنید.علاوه بر ورودی و خروجی میدی، “Sync IN/OUT” نیز موجود است که سبب می شود اجراها به صورت همزمان در سری محصولات volca، monotribe،یا MS-20 صورت بگیرد. با استفاده از ۶ باتری AA می توانید دستگاه را به کار بیندازید و از آن هر جا و هر زمانی که خواستید استفاده کنید.

برچسب ها :
دسته بندی ها :