کرگ موزیک | Korg Music

کرگ موزیک | Korg Music

نماینده رسمی کرگ در ایران

021-66758152

KAOSS PAD QUAD

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۲/۲۹

معرفی

ترکیب مورد نظر خود را با استفاده از افکت‌های Kaoss بسازید و از چهار افکت به طور همزمان فقط با یک ضربه‌ی انگشت استفاده کنید. تکنولوژی به کار رفته در تولید دستگاه Kaoss Pad Quad به طور کلی سبب ارتقای سطح سری محصولات Kaoss شده است.

ویژگی‌های محصول:

• صفحه‌ی لمسی LED، رنگی و روشن، همراه با گردش نور مناسب برای اجراها

• کنترل افکت‌های چندگانه با استفاده از صفحه‌ی لمسی مبتنی بر محور X-Y در اجراهای زنده

• امکان استفاده‌ی یکباره از ۴ افکت

• امکان انتخاب افکت از میان ۵ افکت متعلق به گروه های ۴ گانه ی افکت‌ها و در مجموع از میان ۱۲۹۵ ترکیب

• امتداد افکت حتی با برداشتن دست به جهت کارکرد دکمه های تثبیت افکت (Freeze button)

• بیانگری احساس بی حد و حصر به جهت قابلیت تطبیق افکت‌ها با ملودی در حال اجرا

• قدرت صوتی بالا به دلیل وجود افکت‌های Loop کننده‌ی جدید، از جمله Forward، Reverse و Slice

• شامل افکت‌های جدید Vinyl Break و Ducking Compressor

• امکان کنترل و تغییر سرعت قطعه‌ی موسیقی با استفاده از موتور خودکار BPM و عملکرد Tap Tempo

نسل اول محصولات Kaoss با صفحه‌ی کنترلی لمسی، ۱۲ سال پیش، روانه‌ی بازار شد. استقبال از این صفحات مبتنی بر محور X-Y از آن زمان، باعث شد تا در محصولات زیادی از جمله افکت‌های Kaoss Pad، سری Kaossilator، کنترل گرهای padKONTROL و nanoPAD و حتی نمایشگر منحصر به فرد M3 TouchView™؛ این تکنولوژی مورد استفاده قرار گیرد و استاندارد جدیدی به وجود آورد. افکت‌ها، کاربردها و امکانات جدید به این ویژگی اضافه و دستگاه Kaoss Pad Quad برجسته تر از سایر محصولات تولید شده است.

چهار، نه کمتر و نه بیش‌تر!

همان طور که از نام این دستگاه پیداست، می‌توانید همزمان از چهار افکت استفاده کنید. این افکت‌ها منطبق با سرعت قطعه بر آن اعمال می‌شوند، که در اجراهای زنده بسیار حائز اهمیت است. صوت حاصل از منابع خارجی از قبیل MP3 player، میکسر و ساز و آواز که با میکروفن به دستگاه مرتبط شده است؛ می‌تواند مورد پردازش قرار گیرد. توانایی بالقوه‌ی این دستگاه در برپا کردن یک اجرای شاد و تأثیرگذار، سایر محصولات را به حاشیه رانده و آن را به معنای واقعی به عصای دست مجریان موسیقی تبدیل کرده است. نمایشگر LED روشن و رنگی، مزیت ویژه و منحصر به فرد این دستگاه است.

این دستگاه کاربر حرفه ای را در اجراهای تکنیکی و و کاربر غیرحرفه‌ای را در جشن‌ها و مهمانی‌ها مجذوب خود می‌کند. حتی مخاطبان نیز مجذوب این دستگاه می‌شوند. صدای گرم و دل نشین برآمده از دستگاه به گوش همه خواهد رسید.

اجرایی روشن و رنگارنگ

صفحه‌ی کنترلی خیره کننده و روشن

آن چه در محصولات سری Kaoss توجه عموم را به خود جلب کرد، کاربری ساده بود که در این دستگاه نیز به قوت خود باقی است. با ضربه زدن، کشیدن و حرکت انگشت روی صفحه‌ی محوری X-Y، می‌توان افکت‌ها را تغییر داد و تغییرات اثرگذار را در صدا احساس کرد. آن چه در این دستگاه متفاوت از سایر محصولات است، صفحه‌ی نمایشگر LED است که با طیفی از رنگ‌ها روشن شده است. بسته به افکت اعمال شده، تنظیمات BPM و حرکت‌های شما؛ رنگ و میزان نور در اجرا تغییر می‌کند. به این ترتیب جایگاه مربوط به مجری موسیقی زیباتر و روشن‌تر می‌شود و هیجان جمع را بالاتر خواهد برد.

چرا چهار تا!؟

بیان روشن احساس با استفاده از چهار افکت همزمان

در این دستگاه چهار افکت به طور همزمان قابل کنترلند. هر چهار نوع افکت – Looper، Modulation، Filter و Delay/Reverb- دارای ۵ گزینه‌اند. (به جز وضعیت خاموش) با مجموع این امکانات می‌توانید ۱۲۹۵ نوع ترکیب بسازید. حسن بالاتر این جاست که می‌توانید افکت‌ها را مستقیما از روی صفحه انتخاب کنید، امکانی که در محصولات قبل این سری وجود نداشت. ما، شما را به لذت کشف راه های جدید برای ساخت ترکیب‌های نو و نحوه‌ی تغییر اصوات دعوت می‌کنیم.

با اضافه کردن پی در پی افکت‌های ریتمیک، یا با اعمال یا قطع افکت‌ها در حین پخش یک آهنگ، می‌توانید در آن آهنگ تغییرات ایجاد کنید یا آن را بسط و گسترش دهید. با این کار یک ملودی با ضرباهنگ ساده می‌تواند به آهنگی هیجان انگیز و پرشور تبدیل شود. استفاده از دستگاه Kaoss Pad Quad همان اندازه که برای افراد حرفه ای ممتاز و دوست داشتنی است، برای غیر حرفه ای ها نیز لذت بخش است. کاربری این دستگاه بسیار ساده است، فقط صفحه را لمس کنید تا افکت‌ها اعمال شوند، همین! با اتصال یک دستگاه پخش موسیقی به دستگاه، ساعت‌ها از سروکله زدن با صداها لذت ببرید.

تنظیم و کنترل

افکت‌ها را بدون استفاده از دست، به کار ببندید.

هر ۴ نوع افکت دکمه های تثبیتی دارند که آخرین وضعیت تعیین شده را حفظ می‌کنند، بنابراین حتی اگر دستتان را از صفحه بردارید افکت‌ها همچنان ادامه پیدا می‌کنند. در صورتی که دکمه‌ی تثبیت فعال باشد، فقط افکت‌های تثبیت نشده قابل کنترل خواهند بود. با استفاده‌ی هم زمان از ۴ دکمه‌ی تثبیت افکت (Freeze button) و دکمه های تعیین نوع افکت، آزادی عملی، بیشتر از رها کردن دست‌ها، در طول اجرا خواهید داشت.

اجرای خود را با افکت‌های جدید، غنی‌تر کنید.

دستگاه Kaoss Pad Quad، به جز افکت‌های معمول انواع جدیدی از افکت‌ها را ارائه می‌کند:

Loop کننده‌ی Multi-Mode

برای Loop کردن بخشی از آهنگ و تعیین ضرباهنگ آن از صفحه‌ی لمسی استفاده کنید. سه نوع امکان برای Loop کردن وجود دارد: استاندارد (standard Looper)، معکوس (Rev Looper) که عبارت‌ها را از آخر به اول تنظیم می‌کند و صدا را به طور معکوس Loop می‌کند و قسمت (Loop Slicer) که تنها بخش بخصوصی از آهنگ را Loop می‌کند. با کشیدن انگشت به بالا و پایین روی صفحه می‌توانید نوع Loop را تغییر دهید و شور و هیجانی وصف ناپذیر به مراسم ببخشید.

افکت‌های شبیه ساز صفحه گردان Vinyl Break

افکت اول با کشیدن انگشت به بالا یا پایین روی صفحه‌ی لمسی، صداهای برآمده از turntable را شبیه سازی می‌کند. اگر، انگشت را روی صفحه‌ی لمسی بدون حرکت قرار دهید، سرعت موسیقی در حال پخش به تدریج کمتر و کمتر می‌شود، درست شبیه زمانی که چرخش turntable متوقف می‌شود. این صداهای نزدیک به واقع برای اجرا در جشن‌ها و میهمانی‌ها بسیار مناسبند، و به افراد تازه کار اعتماد به نفسی هم تراز با مجرب‌ها می‌بخشند.

Ducking Comp اجرای شما را موسیقایی‌تر می‌کند.

این بخش، افکت” ducking compressor” را که عضو جدایی ناپذیر محصولات موسیقی شده است، ایجاد می‌کند. این افکت با ارتقای سطح صوت در ضرب‌های ضعیف درام، صدای حاصل را موسیقایی‌تر می‌کند.

همگام با موسیقی خود حرکت کنید!

موتور اختصاصی BPM، سرعت قطعه‌ی موسیقی در حال اجرا را تشخیص می‌دهد. این قابلیت باعث می‌شود افکت‌هایی مانند delay متناسب با سرعت قطعه بر آن اعمال شوند. با فشار گزینه ای به نام Tap Tempo، می‌توانید سرعت آهنگی را که احساس ریتمیک دلچسبی ندارد یا تشخیص تمپوی آن دشوار است؛ تغییر دهید. هم چنین می‌توانید از کلید چرخان BPM برای تطبیق بیشتر سرعت افکت و آهنگ در حال پخش استفاده کنید.