کرگ موزیک | Korg Music

کرگ موزیک | Korg Music

نماینده رسمی کرگ در ایران

021-66758152

KINGKORG

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۲/۲۸

سینتسایزری آماده برای اجراهای زنده شما

KingKORG همان سینتسایزر آنالوگی است که انتظارش را داشتید. مبنای این محصول نیز همان طراحی سینتسایزرهای آنالوگ همیشگی KORG مانند MS-20 و Mono/Poly است که به صورت پیشرفته تر در Prophecy، Z1 و MS2000 و RADIAS ظاهر شد. این سینتسایزر شگفت انگیز، ویژگی‌های منحصر فردی دارد. به خصوص امکان transform کردن صداها با استفاده از کلیدهای چرخان بسیار جالب توجه است. تکنولوژی پیشرفته‌ی به کار رفته در این محصول، آن را برای همگان- حتی کسانی که با سینتسایزرها آشنایی ندارند- قابل استفاده کرده است. صداهای غنی و ظاهر زیبا و طلایی نام KingKORG را برازنده‌ی این محصول کرده است.

ویژگی‌ها:

• یک analog modeling snthsizer با ۶۱ کلید، مناسب بری اجراهای زنده

• اوسیلاتور های قدرتمند، هم قابل استفاده برای تازه کاران و هم رضایت بخش برای حرفه ای ها

• فیلترهای Modeling برای باز تولید صدای سازهای کلاسیک

• سه بخش برای master effect ها (هر بخش دارای شش نوع افکت)

• صداهای گرم و غنی و distortion قدرتمند با استفاده از ترانزیستور لامپی

• طراحی جدید و زیبا

• امکان استفاده از Korg monotribe یا MS-20 به علت دارا بودن جک CV/GATE OUT

• امکان مدیریت program ها به دلیل پشتیبانی از نرم افزارهای libarian(نظم دهنده‌ی داده ها)

صداها

اوسیلاتور های قدرتمند، هم قابل استفاده برای تازه کاران و هم رضایت بخش برای حرفه ای ها

صداهای غنی و پرمغز حاصل از این سینتسایزر به خاطر استفاده از یک موتور صدای جدید به نام XMT است. این موتور صدا با هدف تولید اصواتی در گستره و تنوع زیاد در عین کاربری ساده‌ی دستگاه طراحی شده است. در سینتسایزرهای متداول، پروسه‌ی ساخت صدا نیازمند تطبیق تنظیمات اوسیلاتور به صورت تک است. این امر دستیابی کاربر را به یک تصویر کلی از روند کار مشکل می‌کند. اما KingKORG با تهیه‌ی یک الگوریتم پیش ساخته که شامل ترکیبی از انواع مختلف اوسیلاتور ها ست، به شما امکان می‌دهد به سادگی و سرعت صداهای خود را بسازید.

فیلترهای Modeling برای باز تولید صدای سازهای کلاسیک

بیشترین بخشی که در ساخت KingKORG مورد توجه قرار گرفته، بخش فیلتر بوده است. تنوع فیلترها یک مزیت منحصر به فرد در سینتسایزرهای آنالوگ است. انعطاف پذیری فیلترها در KingKORG به حد اعلای خود رسیده است. علاوه بر این، در این محصول فیلترهای سینتسایزرهای مونوفونیک برای ساخت lead و bass در دهه‌ی ۷۰، سینتسایزرهای پلی فونیک مورد استفاده در موزیک‌های wave در دهه‌ی ۸۰ و فیلتر کلاسیک MS-20 در اختیار شماست. این فیلترها با افزایش تنظیمات رزونانس- یک امکان منحصر به فرد در سینتسایزرهای آنالوگ- می‌توانند به صورت self-oscillate ساخته شوند.

سه بخش برای master effect ها (هر بخش دارای شش نوع افکت)

سه بخش master effect در این سینتسایزر وجود دارد که در هر بخش می‌توان ۶ نوع افکت انتخاب کرد. PRE FX، با انواعی هم چون distortion و amp simulator؛ MOD FX، به همراه افکت‌های کلاسیکی مثل phaser، chorus و tremolo و REV/DELAY با افکت‌های شبیه ساز محیط مثل hall reverb و modulation delay. با فشار یک دکمه می‌توانید هر یک از این افکت‌ها را انتخاب کنید. برای انتخاب بهترین افکت می‌توانید پس از فشار دادن دکمه‌ی مربوط به آن از کلیدهای چرخان FX استفاده کنید تا افکت تنظیم و بر روی صدا اعمال شود.

صداهای گرم و غنی و distortion قدرتمند با استفاده از ترانزیستور لامپی

از ترانزیستور لامپی موجود در دستگاه می‌توانید به عنوان یک افکت mastering استفاده کنید. گرما، غنا و زیبایی بیشتر اصوات حاصل استفاده از این امکان ارزشمند محصول ماست.

عملکرد Vocoder

Vocoder داخلی از اصواتی که از طریق میکروفن دریافت می‌کند، برای تغییر اصوات استفاده می‌کند؛ و افکتی را اعمال می‌کند که گویی سینتسایزر در حال صحبت کردن است. Vocoder با به‌کارگیری Formant Shift ویژگی‌های تونال را تغییر می‌دهد و با Formant Hold صدا را «فریز» می‌کند و با استفاده از کلیدها آن را دوباره پخش می‌کند. به علت ساختار dual-timbre در این محصول، می‌توانید Vocoder را با یک تمبر صوتی دیگر تلفیق کنید.

عملکرد Virtual patch

در بسیاری از سینتسایزرهای کلاسیک مثل MS-20، جریان سیگنال می‌تواند با استفاده از کابل‌های patch دوباره ساخته شود و به یک element به طور فیزیکی متصل شود. KingKORG این عملکرد را با استفاده از سیستم Virtual Patch انجام می‌دهد. سیگنال‌های کنترل مثل EG، LFO یا حرکت‌های joystick می‌توانند به وسیله‌ی شش Virtual Patch که برای هر تمبر صوتی در نظر گرفته شده، به پارامترهای صدا مثل فرکانس و cutoff الحاق شوند و امکانات شما را برای خلق صداهای بهتر و بیشتر، افزایش دهند.

عملکرد Step arpeggiator

اگر شما یک آکورد را روی کیبورد به صورت hold نگه دارید، Step arpeggiator، آکورد را به طور اتوماتیک به صورت آرپژ اجرا می‌کند. می‌توانید از میان شش نوع arpeggio یکی را انتخاب کنید، مدت اجرای آن را تعیین کنید، فواصل را انتخاب کنید و یا هر Step را روشن و خاموش کنید و به این ترتیب از امکانات بی حد و حصر در اجرا لذت ببرید.

کاربری ساده تر از همیشه با طراحی جدید

پانل دستگاه با استفاده از تکنولوژی روز، طوری بخش بندی شده است که بر ابزاری که برای کنترل نیاز دارید، کاملا مسلط باشید. مثلا بخش اوسیلاتور، نمایشگر مختص خود را دارد که الگوریتم منتخب را نمایش می‌دهد. با دکمه‌ی کنار نمایشگر، آن را روشن کنید تا نام‌ها را ببینید و یا دکمه را به بالا بکشید تا به ابتدای بخش مثل ANALOG یا DWGS برسید. سوئیچ‌های چرخان برای کنترل پارامترهای مهم و موثر در هر اوسیلاتور در نظر گرفته شده‌اند. با استفاده از این سوئیچ‌ها می‌توانید صداها را transform کنید. برای هر یک از سه افکت‌های master نیز یک دکمه در نظر گرفته شده است تا به راحتی بتوانید افکت‌های مختلف را اعمال کنید و بشنوید که اصوات چگونه تغییر کرده‌اند. با نمایشگر ارگانیک EL، تصویر حتی در محیط‌های تاریک نیز بسیار واضح و روشن است.

۶۱ کلید همراه با یک Joystick مبتنی بر محور X/Y

KingKORG دارای کلیدهایی حساس به میزان شدت ضربه و در وسعت ۵ اکتاو است که می‌توانند صدای سازهای کلاسیک را به سه حالت Normal، Shallow یا Deep تقلید کنند. پایین دکمه‌هایی که اکتاو را تغییر می‌دهند، Joystick مبتنی بر محور X/Y، برای کنترل عوامل مهم یک اجرای زنده وجود دارد. با استفاده از صداهای پیش ساخته و انجام مدولاسیون توسط Joystick، اجرایی زیبا و راحت داشته باشید.

عملکرد Favorites برای سهولت در اجراهای زنده

با استفاده از این عملکرد می‌توانید program هایی را که بیشتر استفاده می‌کنید، تنها با یک لمس ساده به کار ببرید. هشت گروه دکمه برای فراخوان چهل program در دستگاه تعبیه شده است.

دویست  program پیش ساخته داخل دستگاه

KingKORG دویست  program پیش ساخته در هشت گروه از قبیل Synth، Lead و Bass دارد. عمده صداهای مورد نیاز برای اجراهای زنده در این گروه صداها وجود دارد. صداهایی مثل پیانو، پیانو الکتریک و ارگ. به علت توانایی این محصول در تقلید عملکرد فیلترهای سینتسایزرهای کلاسیک، صداهای آشنای آهنگ‌های قدیمی و طعم جدید آهنگ‌های مدرن، در کنار هم قرار گرفته‌اند. علاوه بر این جایی هم برای ۱۰۰ صدایی که خودتان ساخته‌اید، در نظر گرفته‌ایم!

امکان استفاده از monotribe یا MS-20 به علت دارا بودن جک CV/GATE OUT

با استفاده از یک سیگنال آنالوگ از طریق جک CV/GATE OUT می‌توانید از KORG monotrbe یا MS-20 استفاده کنید. یک کابل اختصاصی برای نواختن monotribe با استفاده از کیبورد KingKORG در نظر گرفته شده است.

امکان مدیریت program ها به دلیل پشتیبانی از نرم افزارهای libarian(نظم دهنده‌ی داده ها)

با اتصال KingKORG به کامپیوتر از طریق کابل USB و استفاده از نرم افزار libarian می‌توانید program ها را مدیریت کنید. این نرم افزار را به صورت رایگان از وب سایت KORG دانلود کنید.