کرگ موزیک | KORG Music
021-66758152 - 021-88851660

KORG SDD -3000 PEDAL

تاریخ انتشار : 2019/04/09

همان صدای delay که همیشه انتظارش را می‌کشیدید، حالا در اختیار شماست. صدای کلاسیک و دیرآشنای SDD-3000 دیجیتالی delay، دوباره و این بار به صورت پدال عرضه شده است.

افکت SDD-3000 که در نوع rack-mounted و در سال ۱۹۸۲ وارد بازار شد، به یمن کاراکتر صوتی بی‌همتایی که داشت، به افکت دیجیتالی delay مطرحی در دنیا تبدیل شد. استقبال گسترده از افکت delay که از افکت های مهم گیتار در گروه‌های موسیقی راک در سراسر دنیاست تا حد زیادی مرهون SDD-3000 است. از این افکت در بسیاری از آهنگ‌های مشهور دنیا در طی سالیان استفاده شده است.

تمام قابلیت‌های SDD-3000 این بار در یک پدال جمع‌آوری شده است. مدار تقویت‌کننده‌ی مقدماتی (preamp) با headroom فراوان، جریان برقی filter که بازخورد اصوات را تغییر می‌دهد و هم چنین شکل موج‌های modulation که نوع چینش افکت های delay را تغییر می‌دهند؛ عواملی هستند که ویژگی‌های اصلی این پدال افکت را رقم می‌زنند. علاوه بر تمام مشخصاتی که خود به تنهایی موجبات رضایت کاربران را فراهم می‌کند، کارکردهای جدیدی نیز به این محصول اضافه شده است. کارکردهایی نظیر هشت نوع delay، مدت زمان طولانی اعمال افکت تا ۴۰۰۰ میلی‌ثانیه، امکان انتخاب از میان انواع شکل موج‌های modulation، ورودی و خروجی استریو و امکان کار با MIDI. نحوه‌ی تعامل با محصول نیز به گونه‌ای طراحی شده است که استفاده از آن، از همیشه ساده‌تر باشد.

• تمام مشخصات SDD-3000 شگفت‌انگیز به صورت یک مجموعه در یک پدال افکت

• هشت نوع delay متفاوت شامل: Analog، Tape، Modern، Kosmic، Reverse، Pitch و Panning.

• Preamp منحصربه‌فرد که صدای SDD-3000 را کاملاً مشابه با محصول اولیه، بازتولید می‌کند.

• فیلترهای متفاوت که با انتخاب آن‌ها می‌توان به شیوه‌های گوناگون تکرار صدای delay را تغییر داد.

• پنج شکل موج متفاوت که زمان اعمال افکت delay را تنظیم می‌کند. می‌توانید شکل موجی مابین دو شکل موج موجود خودتان طراحی کنید تا به شکل ایده آل و مورد نظر خود برسید.

• از تکنیک های شکل‌دهی صوت (sound-shaping) ویژه از قبیل flanging، chorus، vibrato، doubling و Doppler effects استفاده کنید.

• طول زمان برای اعمال افکت می‌تواند از ۱ تا ۴۰۰۰ میلی‌ثانیه متفاوت باشد.

• در وضعیت Sync می‌توانید زمان اعمال افکت ها را بر اساس انواع کشش نت ها تنظیم کنید. محدوده‌ی این نت ها از نت گرد تا نت یک بیست و سوم گرد است.

• قابلیت ذخیره‌ی ۸۰ برنامه (program) –(۴۰ بانک * ۲ کانال)

• کارکرد LCR مناسب برای ساخت افکت delay به صورت multi-tap

• مجهز به اتصال دهنده‌های MIDI برای راه‌اندازی برنامه‌ها از طریق ابزارهای خارجی که به دستگاه وصل شده و یا انتقال برنامه‌ها بین پدال و این ابزارها

• Bypass و تغییر برنامه‌ها به صورت یکپارچه سبب می‌شود تا اعوجاج اصوات حتی در صورت تغییر آن‌ها به قوت خود باقی بماند.

• طراحی درست bypass به صورت کاملاً قابل‌اتکا

• پدال همراه، جهت کنترل پارامترهای چند افکت به طور همزمان

هشت نوع delay متفاوت، دست شما را در انجام امور باز می‌گذارد.

با انتخاب یکی از هشت نوع delay موجود، صدا را هر طور که دوست دارید طراحی کنید. علاوه بر delay اورجینال SDD-3000 انواع دیگری از delay نیز در اختیار شماست. انواعی شامل: analog delay modeling که گرمای صدایی مانند یک BBD ایجاد می‌کند؛ TAPE نمونه که tape echo را بازسازی می‌کند؛ نوع MODERN، نوع شبیه به فانتزی KOSMIC که تغییراتی را روی صدای reverb ایجاد می‌کند، REVERSE که صدای delay را به طور وارونه اجرا می‌کند. PITCH که فرکانس اصوات را قبل از delay تغییر می‌دهد و PANNING که وضعیت استریوی صدای خروجی را کنترل می‌کند. با این حساب می‌بینید که دامنه‌ی گسترده‌ای از افکت های delay می‌تواند توسط همین یک محصول تولید شود. همچنین با استفاده از کارکرد ducking می‌توانید از افکت delay فقط هنگامی که ورودی در سطح پایینی است، استفاده کنید.

رونوشت دقیقی از پری آمپ اورجینال SDD-3000

پری آمپ SDD-3000، از عوامل اصلی موفقیت این دستگاه افکت است. صدای پرحجم و زنده‌ی این محصول، ویژگی منحصربه‌فرد فرد آن است که از پری آمپ موجود در آن حاصل می‌شود. حتی بسیاری از نوازندگان از SDD-3000 در حالت bypass شده، به عنوان یک پری آمپ استفاده کردند تا بتوانند به این افکت دست یابند. Gain و headroom به میزان قابل‌توجه و تضعیف‌کننده‌های input/output در دسترس‌اند. این امکانات به شما اجازه می‌دهد که سطح ورودی و خروجی را به صورتی که بهترین پاسخ را می‌توان دریافت کرد؛ تنظیم کنید. این گونه است که می‌توانید از این دستگاه افکت برای سایر سازها و نه فقط گیتار بهره ببرید. سازهایی مانند سینتسایزرهای آنالوگ، کیبوردها و افکت ها؛ و مطمئن باشید که توان بالقوه ی پدال SDD-3000 برای هر منبع صوتی، در بیش‌ترین حد خود به کار خواهد رفت.

دو وضعیت bypass برای رفع نیاز شما

برای دسترسی به صداهای bypass شده، دو گزینه دارید. می‌توانید صدایی را که از طریق پری آمپ تعیین مسیر یافته و میزان مناسبی gain دریافت کرده انتخاب کنید و یا صدای bypass ای را که توسط سوئیچ‌های متصل به signal line ها بدون گذر سیگنال از هر مدار الکترونیکی تولید شده‌اند، دریافت کنید و مطمئن شوید که محصول روی صدا هیچ‌گونه تأثیری نخواهد داشت.

جریان فیلتر که بازخورد صدا را تغییر می‌دهد.

فیلتر low-cut/high-cut می‌تواند در هر delay repeat به کار رود و افکت های گسترده‌ای از صداهای طبیعی و بسیار نرم تا صداهای مؤکد خشن بسازد. با استفاده از inverter و تغییر فاز صدای delay می‌توانید به افکت های flanging دست یابید.

۵ شکل موج متفاوت modulation برای تشکیل پارامترهای متفاوت delay

یکی از ویژگی‌های SDD-3000 قابلیت modulation آن بود. این قابلیت، گستره‌ی اصوات delay را بسیار بالاتر می‌برد و قدرت بیان بیشتری هنگام اجرا به شما می‌بخشد. با انتخاب از میان ۵ شکل موج متفاوت می‌توانید صداهای پیچیده‌ای مانند chorus، vibrato، doubling، wow/flutter و Doppler effects ایجاد کنید. ملاحظه می‌کنید! امکانات این دستگاه افکت از سایر محصولات مشابه خود بسیار بیشتر است.

تنظیم زمان اعمال افکت ها بر اساس انواع کشش نت ها در وضعیت Sync

علاوه بر استفاده از کارکرد tap برای تنظیم مدت delay به صورت مستقیم، می‌توانید در وضعیت Sync این بار به زبان نت، این کار را انجام دهید. از میان ۱۱ نوع کشش زمانی نت، از گرد تا یک سی و دوم گرد (سه لا چنگ)، کشش مورد نظر خود را انتخاب کنید و صداهای شاخص و جهانی بسازید.

دستیابی به افکت delay به صورت multi-tap تنها با یک ضربه با استفاده از کارکرد LCR

با کارکرد LCR و با استفاده از تنظیمات مستقل آن به صورت راست، میانی، چپ و feedback، می‌توانید به طور مستقیم افکت های delay به صورت multi-tap به دست آورید.

قابلیت ذخیره‌ی ۸۰ برنامه (program)

۸۰ صدای مختلف delay می‌تواند در SDD-3000 PEDAL به عنوان program ذخیره شود. چهل program آماده به صورت پیش‌فرض از انواع استاندارد تا انواع خاص تر و نیز آهنگ‌های پیش‌ساخته که اصوات delay موجود در آهنگ‌های مشهور را بازسازی می‌کنند، در حافظه‌ی داخلی محصول وجود دارد.

از یک پدال دیگر برای ارتقای کیفیت اجرای خود استفاده کنید.

با استفاده از یک پدال expression می‌توانید، پارامترهای مختلف delay را با پا کنترل کنید. کنترل چند پارامتر به صورت همزمان سبب می‌شود که افکت های پیچیده نیز بدون دردسر به دست آیند.