کرگ موزیک | Korg Music

کرگ موزیک | Korg Music

نماینده رسمی کرگ در ایران

021-66758152

+KP3

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۱/۲۰

معرفی

Dynamic Effects/Sampler

یک Effect sampler با به روز تر ین افکت‌ها و توانایی سمپل کردن

سری محصولات Kaoss به دلیل کاربری آسان و تعامل پیشرفته با کاربر بسیار مورد توجه قرار گرفتند. دستگاه KP3 که در سال ۲۰۰۶ تولید شد هنوز هم به خاطر program های قدرتمند و فوری افکت و قابلیت سمپل سازی بالای خود در میان اهالی موسیقی و مجریان موسیقی در جشن‌ها و میهمانی‌ها، محبوب و مورد ستایش است.

کیفیت صدا، افکت‌ها و چگونگی استفاده از آن‌ها در طول این ۷ سال پیشرفت چشمگیری داشته است.

ترکیب افکت‌ها که به یمن وجود KP3 در میان خیل گسترده ای از سبک‌ها و کاربردها، به صورت عمده مورد استفاده قرار می‌گیرد در KP3+ به سطح بالاتری ترقی کرده است. KP3+ یک دستگاه افکت ساز مناسب اجراهای زنده است که صداهای متعلق به زمانه‌ی خود و فراتر از آن ایجاد می‌کند.

ویژگی‌ها

• امکان استفاده از صفحه لمسی برای کنترل افکت‌ها در اجراهای زنده

• ۱۵۰ افکت مناسب برای DJ mixing و طراحی صدا، ۴۲ نوع جدید شامل:

 Vinyl Break شبیه ساز turntable

 Ducking Compressor که روی ضرب‌های ضعیف تاکید می‌کند.

 Looper جدید برای ساخت loop ها با آزادی عمل بیشتر

 افکت هایی برای استفاده در break ها در اجراهای مربوط به جشن و میهمانی

• قابلیت سمپل کردن با کیفیت بالا

• امکانات گوناگون برای تأثیرگذارتر کردن اجرای شما

o عملکرد FX Release برای کنترل میزان reverb

o عملکرد قطع صدا که تمام سیگنال‌های ورودی را قطع می‌کند و فقط صدای افکت را پخش می‌کند.

o عملکرد Pad Motion افکت‌های شما را ضبط و باز تولید می‌کند.

• عملکردهای کاربردی که استفاده از آن‌ها در طول اجرا یا تولید موسیقی آسان است.

o  هشت حافظه‌ی program که تغییر افکت‌ها را به صورت فوری امکان‌پذیر می‌کند.

o عملکرد Hold صدای افکت را نگه می‌دارد.

o امکان تنظیم سرعت قطعه با auto BPM، tap tempo یا کلید چرخان BPM

o وضوح تصویر حتی در محیط‌های تاریک با Pad LED

• قابلیت گسترش امکانات به دلیل پتانسیل بالای دستگاه

o امکان استفاده از USB MIDI به عنوان یک MIDI controller قدرتمند

o امکان ذخیره‌ی سمپل ها روی SD/SDHC card

o نرم افزار ویرایشگر اختصاصی برای مدیریت سمپل ها و تنظیمات

از صفحه‌ی لمسی برای کنترل افکت‌ها در اجراهای زنده استفاده کنید.

طراحی خارق‌العاده و منعطف KP3+ به کاربران این امکان را می‌دهد که تنها با ضربه یا کشیدن انگشتان روی صفحه لمسی افکت‌ها را کنترل کنند. این سهولت در کنترل افکت‌ها و اجرای آن‌ها در دستگاه های مربوط به افکت متداول ممکن نیست.

۱۵۰ افکت مناسب برای اجراهای زنده، موسیقی جشن‌ها، میکس دوباره و استفاده در استودیو

Kp3+ را می‌توان به خاطر program effect های جدیدش بهترین مدل سری محصولات Kaoss دانست. این دستگاه در مجموع صد و پنجاه program دارد که از Kp3، ۲۲ تا بیشتر است. علاوه بر ۱۰۸ افکتی که در Kp3 نیز وجود داشت – شامل filter ها، delay، reverb، grain shifter که بخشی از صدا را ثابت و بعد تکرار می‌کند و vocoder- 42 افکت جدید و پیشرفته متناسب با موسیقی رقص امروز که در Kaoss Pad Quad نیز وجود دارد مثل Looper، Vinyl Break و Ducking Compressor در دستگاه KP3+ موجود است.

Vinyl Break شبیه ساز turntable

دستیابی به صداهایی که از turntable خارج می‌شود یا استفاده از افکت record-stop در این دستگاه بسیار ساده است. KP3 علاوه بر Mod.1 Vinyl Break، دارای Mod.2 Break Reverb نیز هست که به افکت‌ها Reverb اضافه می‌کند؛ و هم چنین دارای افکت‌های LoP.2 Break Looper و LoP.8 Loop Breaker است که افکت را با یک looper ترکیب می‌کنند.

Ducking Compressor روی ضرب‌های ضعیف تاکید می‌کند.

برای تاکید روی ضرب ضعیف می‌توانید از افکت side-chain استفاده کنید. علاوه بر Mod.8 Ducking Compressor، این دستگاه دارای rEV.1 Pump Reverb جدیدی است که افکت Reverb را اضافه می‌کند. می‌توانید با تغییر میزان Reverb و هماهنگ سازی سرعت قطعه به موسیقی خود حال و هوای بهتری بدهید.

Looper جدید برای ساخت loop ها با آزادی عمل بیشتر

Loop کردن صداها در kp3 از همان زمان که صفحه‌ی لمسی را لمس می‌کنید شروع می‌شود. Program های موجود همگی به روز شده‌اند. مثلا اگر انگشتتان را برای تغییر تعداد ضرب‌ها روی صفحه بکشید، تغییر در زمان بندی به تدریج روی خواهد داد. Program های زیادی از جمله LoP.4 Freeze Looper، LoP.6 Shuttle Looper و LoP.7 Slice Looper در دستگاه موجود است که عبارات موسیقی را بخش بندی و قسمت مورد نظر شما را loop می‌کنند.

افکت هایی برای breaks و drops

افکت‌های جدیدی مثل dLY.2 Echo Break و rEV.3 Reverb Break صداهای ورودی به دستگاه را قطع می‌کنند و delay و reverb ایجاد می‌کنند. این عملکرد یک روش ایده آل برای ایجاد break ها در اجراهای مربوط به جشن و مهمانی هاست. برای به روز کردن و پاسخگویی به نیاز مخاطبان امروز در صحنه های رقص، افکت‌های synth sound در طی استفاده از break بسیار ارتقا یافته‌اند. صداهایی نیز به دستگاه اضافه شده‌اند. صداهایی از قبیل Syn.3 Pump Noise( noise بدون رزونانس ایجاد شده توسط side-chain effect)، Syn.4 Lofi Synth و Syn.9 Resonator

افکت‌های دیگری مثل FL.16 Center Canceler برای حذف صدای خواننده، LFO.1 Jag Filter برای تقسیم کردن صدا با استفاده از فیلتر non-resonant، dLY.5 One Delay که در سبک هایی مثل هیپ‌هاپ می‌درخشد و Grn.6 Stutter Grain که به نوبت از grain shifter و Looper استفاده می‌کند، به مجموعه افکت‌های این دستگاه اضافه شده است.

امکانات گوناگون برای تأثیرگذارتر کردن اجرای شما

وقتی که صفحه‌ی لمسی را رها می‌کنید، عملکرد FX Release به صورت خودکار و نامحسوس افکت delay را به صدا اضافه می‌کند. عملکرد Mute از ورود سایر صداها جلوگیری می‌کند و تنها افکت هایی مانند reverb را اجرا می‌کند. هم چنین در صورتی که آن را به سرعت و پشت سر هم خاموش و روشن کنید می‌تواند به عنوان یک “”transformer عمل کند. Pad Motion به شما این امکان را می‌دهد که نواخته های خود را ضبط و بعدها پخش کنید.

عملکردهای کاربردی: Program Memory، Hold، Pad LED

هشت program memory وجود دارد که توسط آن‌ها می‌توانید افکت‌های دلخواه خود را فورا انتخاب کنید، با Hold effect حتی پس از برداشتن انگشتان از روی صفحه لمسی، افکت همچنان به قوت خود بافی می‌ماند.

هر جا روی LED دستگاه، انگشت خود را حرکت دهید؛ مسیر حرکت انگشتان شما روشن می‌شود و به این ترتیب حتی در فضاهای تاریک هم برای اجراهای خود به مشکل نمی‌خورید. ارتباط با ۴ بانک سمپل در kp3+ نسبت به kp3 بسیار ساده تر است. LED هنگام ضبط سمپل به رنگ قرمز و در هنگام اجرا سبز است.

سمپل کردن با روشی بسیار ساده

ویژگی‌های این دستگاه قابلیت سمپل سازی را بسیار ارتقا داده است، شما می‌توانید همزمان افکت‌ها و سمپل ها را اجرا کنید. هر یک از چهار بانک سمپل می‌توانند تا ۱۳ ثانیه سمپل ضبط کنند* و به صورت لوپ های کوتاه یا بلند آن‌ها را اجرا کنند. امکانات دیگری به این شرح در این دستگاه وجود دارد: عملکرد تنظیم نقطه‌ی آغاز برای ایجاد افکت‌های همزمان، عملکرد قطعه قطعه کردن یک loop sample برای آن که بتوانید دائما عبارات موسیقی جدید بسازید و کارکرد resampling برای این که بتوانید یک افکت را روی یک سمپل اعمال کنید و از مجموع این دو؛ سمپل جدیدی بسازید.

سمپل ها با توجه به موقعیت شما به چهار روش می‌توانند ساخته شوند. شدت صدای هر بانک سمپل با استفاده از وولوم های کشویی و یا صفحه لمسی به طور همزمان یا جداگانه قابل تنظیم است.

*مدت زمان سمپل به تنظیمات سمپل و به BPM صدای ورودی بستگی دارد.

توانمندی بالا

کنترل ابزارهای midi در این دستگاه با استفاده از جک‌های MIDI IN/OUT و پورت USB بسیار ساده شده است. Loop data و تنظیماتی مانند program ها قابلیت ذخیره شدن روی SD/SDHC card را دارند. KP3+ Editor * و MIDI assignment editor نیز برای مرتب کردن سمپل ها موجودند.

*قابل اجرا روی Windows XP(sp3 یا بعد از آن) / Vista (sp2 یا بعد از آن) /۷ (sp1 یا بعد از آن) /۸ و Mac OS X 10.5 یا بعد از آن

*قابل دانلود به صورت رایگان از وب‌سایتkorg