کرگ موزیک | Korg Music

کرگ موزیک | Korg Music

نماینده رسمی کرگ در ایران

021-66758152

MICROARRANGER

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۱/۲۰

دستگاه MicroARRANGER ، همراه جدید شما در دنیای موسیقی ARRANGER ها

دستگاه جدید Korg به نام MicroARRANGER ، باعث به ظهور رسیدن ایده‏ های موسیقیایی شما میگردد به نحوی که آنچه در ذهن خود دارید، ولی قابلیت شنیدن آن وجود ندارد را، به مرحله پیدایش صوتی می‏رساند تا در نهایت به یک آهنگ کامل تبدیل گردد.

مشخصات و ویژگی‏ها

* کیبوردی با مشخصات: قابلیت‏های ساخت/ اجرا موسیقی به طور بسیار جمع و جور

* دارای ۶۱ کلید به صورت حساس به ضربه و دارای پاسخ ضربۀ طبیعی

* مجهز به سیستم بلندگوی استریو

* ۴ پردازندۀ افکت مجزا با امکان انتخاب از بین ۸۹ گونه متفاوت از افکت‏ها

* دارای ۳۰۴ ریتم متفاوت که هر یک به تنهایی محیط موسیقیایی کاملی را جهت پیدایش ایده ‏های جدید موسیقی برای کاربر ایجاد مینماید

* هر یک از ریتم‏ها دارای قسمت های شروع، پایان، پاساژ و واریاسیون های مختلف هستند که همگی دارای قابلیت تغییرات نیز میباشند

* امکان تغییرات آکورد، تغییرات صوت و تغییرات سرعت ریتم؛ همه چیز قابل کنترل است!

* ۶۶۰ عدد صدای از پیش آماده به همراه ۱۲۸ عدد صدای قابل تغییر توسط کاربر، صداهای بی‏نظیر Korg را در دسترس قرار میدهد

* ۳۲ عدد درام کیت از پیش آماده به همراه ۶۴ عدد درام کیت قابل تنظیم و تغییر توسط کاربر

* قابلیت خواندن و نوشتن اطلاعات مختلفی از قبیل Styleها و Dataهای مربوط به برنامه های DAW بر روی کارت حافظۀ از نوع SD/SDHC

دستیار آهنگساز جدید شما

هر بار که ایدۀ موسیقی جدیدی به سراغ ذهن شما می‏ آید، ممکن است تجربۀ بسیار زیاد و امکانات ویژه‏ ای نیاز باشد تا همانند یک موسیقیدان و یا یک تنظیم‌کننده حرفه ‏ای بتوانید آن ایدۀ ذهنی را به موسیقی قابل لمس و شنیدن تبدیل کنید. از این پس MicroARRANGER شرکت KORG روش ساده‏ تری را برای خلق آثار موسیقی شما، در اختیارتان می‏گذارد.

حتی با کمترین مهارت‏های نوازندگی، شما نیز می‏توانید یک ریتم را انتخاب نموده، سرعت آنرا تنظیم کرده، آکورد مورد نظر را توسط دست چپ گرفته و با دست راست شروع به نواختن ملودی مورد نظر خود کنید… کم‏ کم خواهید دید که به سادگی، ایدۀ ذهنی موسیقی شما شروع به شکل ‏گیری می‏نماید و به راحتی پس از اندک زمانی، همه چیز قابل شنیدن خواهد بود. حتی ساده ‏تر از آن‏چه که بتوان تصورش را کرد.

کامل و جمع و جور

به کمک ۶۱ کلید وزن‏ دار این دستگاه، اجرای راحت و روان با حس طبیعی کلیدهای واقعی را تجربه خواهید نمود. ۲ عدد بلندگوی استریو به شکل بسیار مناسب در درون بدنۀ جمع و جور دستگاه که در مجموع فقط ۸۷ سانتیمتر فضا را اشغال می‏کند جای گرفته است. وزن سبک دستگاه که در حدود ۵ کیلوگرم است، شما را قادر می‏سازد تا به آسانی بتوانید آن را جابجا نموده و در جاهای مختلف از آن استفاده نمائید. تنها کاری که باید کرد، روشن کردن و استفاده از دستگاه است. شما چه بخواهید از این دستگاه به عنوان یک دستگاه جانبی استفاده کنید؛ و یا چه بخواهید تمامی کارهای مربوط به ساخت موسیقی خود را توسط آن انجام دهید، با قدرتی که MicroARRANGER در اختیارتان قرار می‏دهد، قابلیت تبدیل هر ایدۀ موسیقی را به آهنگ قابل شنیدن پیدا خواهید نمود.

تغییرات ، ریتم و در نهایت موسیقی

آنچه مورد نیاز شما است فقط انتخاب سرعت آهنگ، ریتم و نواختن چند آکورد می‏باشد. نتیجۀ کار حصول یک موسیقی از ریتمِ در حال اجراست تا با هر یک از Styleها، نواختن آکورد‌ها و تغییرات سرعتِ ریتم، منجر به تولید یکی از اصلی‏ترین قسمت‏های موسیقی مورد نظرتان شود. این به شما بستگی دارد که به چه نوع موسیقی تمایل دارید. می‏توانید ریتم‏هایی را انتخاب نمائید که بیشترین قسمت تشکیل دهندۀ آنها سازهای کوبه ‏ای بوده، و یا اینکه قسمتی از ملودی را نیز در بخش آکورد به همراه داشته باشد؛ و یا اینکه از ریتم‏هایی استفاده نمائید که قسمت‏های بسیار پیچیده هارمونیک دارند. همه چیز به خود شما بستگی دارد. گاهی اوقات با بهره ‏گیری از ریتم‏های مختلف می‏توانید یک ملودی را امتحان کرده و در نهایت بهترین تنظیم را برای موسیقی خود انجام دهید. سادگی کار با این دستگاه موجب می‏گردد تا دقت و انرژی خود را بیشتر به مسائل دیگری در خلق اثر موسیقی خود معطوف کنید و مطمئن باشید که بهترین آثار را در تبدیل یک اثر ذهنی به قطعۀ موسیقی قابل شنیدن، به دست خواهید آورد.

ریتم‏های کامل ، الهام بخش خلاقیت شما

با ارائه ۳۰۴ عدد ریتم از سوی MicroARRANGER می‏توان گفت که تقریباً در اکثر ژانر های موسیقی از سبک های جاز، پیانو، پاپ و لاتین گرفته تا موسیقی راک، ایدۀ موسیقی خود را می‏توان به مرحلۀ انجام رسانید. تک تک این ریتم‏ها، قابلیت ساخت یک موسیقی بسیار با کیفیت بالا را به کاربر می‏دهند. هر کدام از این ریتم‏ها دارای پیش درآمد، پایان، واریاسیون‏های مختلف، Break جهت ایجاد آکسان در قطعۀ موسیقی و قسمت‏های دیگر می‏باشند. ۴ واریاسیون مختلف در هر ریتم باعث می‏گردد تا قطعۀ موسیقی خود را در حجم‏های متفاوت و گوناگون شنیداری، از خلوت گرفته تا پُر حجم به کمک آنها بتوان ایجاد نمود. هریک از این واریاسیون‏های ریتم با فشار دادن کلیدی بر روی کنترل پنل دستگاه قابل انتخاب هستند. قسمت تشخیص آکورد MicroARRANGER نه تنها آکوردهای نرمال و معمولی از قبل ماژور و مینور را شناسایی می‏کند بلکه توانایی تشخیص آکوردهای پیچیده‏ تری همچون آکوردهای ۹ و ۱۱ را نیز داراست ـ و همینطور در ارتباط با تشخیص آکوردهای معکوس ـ نوازنده را مطمئن می‏سازد که ترتیب آکوردهای ایجاد شده، به طور کامل و صحیح اجرا می‏گردد.

قابلیت ایجاد و تغییرات ریتم‏ها، از دیگر امکاناتی است که در دسترس شما قرار گرفته است. پس از تغییرات و یا ویرایش می‏توانید ریتم مورد نظر را در یکی از ۴۸ خانۀ حافظه که به منظور ذخیرۀ ریتم‏های شخصی کاربر تهیه شده است، ذخیره نمائید. ریتم‏های جدید نیز در سایت korgpa.com در دسترس کاربران قرار می‏گیرد. با استفاده از قابلیت اضافه نمودن ریتم‏های شخصی خود به قسمت Favorite Style می‏توانید دستگاه MicroARRANGER را به نحو دلخواهِ خود customize نموده و از آن استفاده نمائید.

ایده خود را گرفته ، و آهنگ خود را ضبط کنید…

به کمک ابزارهای متعددی که بر روی MicroARRANGER تعبیه شده می‏توان به سادگی در حالت‏های مختلفی اجراهای موسیقی را ضبط نمود و ایده ‏های موسیقی را پیاده سازی کرد.

Backing Sequencer

دو روش برای ضبط موسیقی در حالت Backing Sequencer وجود دارد. در حالت ضبط به صورت زنده، هر آنچه که توسط نوازنده و هر آنچه که توسط پردازشگر Style دستگاه MicroARRANGER در حالت اجرا قرار داشته باشد، بر روی تراک‏های مجزا و مستقل ضبط می‏گردد. بعداً می‏توان هر کدام از آنها را به تفکیک ویرایش نمود.

در حالت Step Recording می‏توان آکوردها را در یک زمان مشخص کرد، اندازۀ طول آنها، حتی میزان و ضرب مشخص را به Sequencer اعلام نمود. قسمت‏های دیگر از قبیل پاساژها، واریاسیون‏ها و تغییرات آنها نیز به همین روش قابل اعمال هستند. این راهکار می‏تواند روش کارآمدی برای کسانی که نوازندۀ حرفه‏ ای نیستند محسوب شود، تا بدون داشتن توانایی بالا در امر نوازندگی، بتوانند موسیقی مورد نظر خود را ساخته و اجرا نمایند.

Song Sequencer

در این روش می‏توان در هر مرتبه یک تراک مجزا را ضبط نمود. این کار درست همانند آنچه که در برنامه‏ های کامپیوتری و دستگاه‏های Workstation جهت ساخت موسیقی انجام می‏شود، صورت میگیرد.

تعداد تراک‏های قابل ضبط ۱۶ عدد و تا سقف ۵۶۰۰۰ نت در هر آهنگ، قابلیت ذخیره اطلاعات وجود دارد. با استفاده از قسمت Song Sequencer می‏توان قسمت‏های جدیدی از ملودی را به آنچه که قبلاً توسط Backing Sequencer ضبط گردیده، اضافه نمود. این روش، برای اعمال تنظیمات نهایی پیشرفته، جهت پرداخت و صیقلی کردن موسیقی ساخته شده، بسیار مناسب است.

اطلاعات Sequence شده که توسط MicroARRANGER انجام شده است با فرمت MIDI استاندارد سازگاری دارد و لذا می‏توان این اطلاعات را جهت استفاده در نرم‏ افزارهای DAW بر روی کامپیوتر ذخیره نمود. توسط کامپیوتر می‏توان ویرایش‏های نهایی را جهت آنچه که مدنظر آهنگساز است بر روی این اطلاعات، به طور دقیق انجام داد.

موتور صدای پیشرفته KORG

با کیفیت صدایی که از KORG مورد انتظار است، می‏توان ۶۶۲ صدا، ۳۳ عدد درام کیت و ۸۹ گونه افکت را در قالب دستگاه MicroARRANGER داشت. مجموعه‏ ای از صداهای بی‏نظیر از جمله پیانو، پیانو الکتریک، ارگ، باس‏های حجیم، سازهای بادی و زهی که همگی به آسانی قابل دسترس هستند، جهت استفاده موزیسین‏ ها و آهنگسازانی که از این دستگاه استفاده می‏نمایند قرار گرفته است. مجموعه ‏ای از افکت‏های بسیار با کیفیت بالا نیز جهت پرداخت کردن صوت نهایی بر روی دستگاه قرار داده شده تا پس از شکل‏گیری قالب اصلی موسیقی، به امکانات و تجهیزات اضافی به منظور پردازش صدای نهایی، دیگر نیازی نباشد.

ذخیره و انتقال اطلاعات از طریق کارت های SD/SDHC

به کمک بهره‏ گیری از امکان استفاده از کارت حافظۀ SD موجود بر روی MicroARRANGER، می‏توان اطلاعات مربوط به ریتم‏ها را به طور مستقیم از کامپیوتر از طریق کارت SD، Load نموده و همچنین به همین روش می‏توان اطلاعات را به کامپیوتر منتقل کرد.

برچسب ها :
دسته بندی ها :