کرگ موزیک | Korg Music

کرگ موزیک | Korg Music

نماینده رسمی کرگ در ایران

021-66758152

microKORG

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۱/۲۰

دستگاه microKORG  یک پردازشگر و سینتسایزر vocoder است که علیرغم کارایی بسیار بالای خود، قیمت آن شما را حیرت زده خواهد نمود. این محصول دارای ۳۷ کلید و ۱۲۸ برنامه از پیش داده شده ی قابل برنامه ریزی مجدد است. این دستگاه برای افرادی همچون نوازندگان، آهنگسازان، موزیسین ها یی که با کامپیوتر سرو کار دارند و به دنبال یک سینتسایزر با کارایی و قیمت معقول میگردند، محصولی مناسب میباشد.

دموهای صوتی و تصویری

Acclaimed electro-funk duo Chromeo

Retro

Hip Hop

Electronica

سینتسایز و تولید قدرتمند صوت

دستگاه microKORG بر پایه همان سیستم اوسیلاتور مضاعف DSP که در حقیقت مبنای آن در دستگاه MS2000 بکار رفته است، طراحی و ساخته شده است. اولین اوسیلاتور آن قابلیت تولید ۷۱ گونه از نواع شکل موج را که شکل سنتی از اشکال موج است را، مانند شکل موجهای مربعی، دندان اره ای، سینوسی و نویز را داراست. علاوه بر آنها اشکال خاصی همچون شکلهای گرفته شده از Vox و همینطور Cross نیز از دیگر مشخصات برجسته این دستگاه است. علاوه بر اینها ۶۴ شکل موج خاص DWGS برگرفته از دستگاه DW-8000 از دیگر شکل موجهای موجود این دستگاه میباشد. صداهایی همچون بلز، پیانو الکتریک، گیتار و باس که تولید آنها توسط یک سینتسایزر آنالوگ کار بسیار دشواری است، توسط این محصول بخوبی تولید و پردازش میگردد. بر روی اوسیلاتور دوم دستگاه میتوان Ring و یا Sync Modulation را اعمال نمود که با ترکیب این مجموعه های اوسیلاتوری با یکدیگر، میتوان صداهای فوقالعاده پیشرفته ای را بر روی این دستگاه تولید نمود.

با بهره گیری از ۴ مدل فیلتر بر روی این دستگاه که محدوده های فرکانسی مختلف را کنترل مینمایند، شما میتوانید عمل فیلتر پایین گذر را تا محدوده -۱۲dB و به صورت دو قطبی، بالا گذر، میان گذر را انجام دهید. تمامی مود های ذکر شده قابلیت تنظیمات رزونانس را نیز دارند. وجود دو پوش دهنده ADSR صدا Envelope و دو همزمان کننده MIDI جهت سینک کردن با LFO قدرت تولید شکل موجهای بسیار پیچیده را به شما خواهد داد. اضافه کردن ماتریس patch به سیستم modulation امکان تولید مودولاسیون پیشرفته تری را فراهم میاورد.با استفاده ترکیبی از Mod Wheel و Filter Cutoff و استفاده از LFO جهت تعیین دامنه و یا جهت صدا، میتوانید صداهایی را تولید نمایید که تا کنون در هیچ سینتسایزری با این قیمت، هرگز شنیده نشده اند!

حالت Vocoding کلاسیک

دستگاه microKORG شامل هشت کانال تولید صدا به تنظیمات پیشرفته میباشد. شما می توانید قسمتی از صدای خود را به عنوان المان اولیه صوت ضبط و ذخیره کنید، سپس بر روی تمامی کیبورد با این صدای ذخیره شده، بنوازید و یا اینکه با انتقال فرکانس های پایه، ماهیت کلی صوت را عوض کنید، به عنوان نمونه صدای زن را به مرد و مرد را به زن و یا آنها را به فرکانس صدای کودک و یا کارهایی از این قبیل تبدیل کنید. از همه مهمتر این دستگاه microKORG دارای میکروفون سر خود میباشد و شما به راحتی میتوانید کاری را که مد نظر دارید، انجام دهید.

پوشش کامل توسط انواع افکت ها

وجود سه مدل افکت مختلف از دسته modulation شامل (Chorus/flanger, phaser, ensemble) و سه مدل افکت از دسته delay مانند (stereo, cross, L/R) و اکولایزردو کاناله، موجب پرداخت صدای نهایی شده و افکتهای مختلفی را در ترکیب با یکدیگر پدید میآورند. افکت های مربوط به delay قابلیت سینک شدن با arpeggiator و یا MIDI Clock را دارد. با بهره گیری از این امکانات و ترکیبات مختلف و تنظیمات مختلف آنها، شما میتوانید صداهای جدید انحصاری خود را بسازید.

تجلی عالی صداها

برای تولید ۱۲۸ صدای مختلف موجود بر روی دستگاه از تمامی قدرت تولید صدای microKORG استفاده شده است. مجموعه ای گسترده از انواع و اقسام صداهای مختلف، حاصل این مجموعه است که در دسترس کاربران آن قرار دارد. به علاوه، ۱۶ برنامه مختص پردازش صدای انسان نیز در کنار دیگر برنامه های موجود قرار دارد. تمامی این صدا ها و برنامه ها به کمک ابزار کنترلی همچون Pitch bend ، Modulation Wheel و ۵ ولوم کنترلی دیگر به راحتی تنظیمات cutoff ، attack ، release و بسیاری از پارامتر های دیگر را بصورت real-time تغییر میدهند. در نهایت شما قادر خواهید بود تا صدای ویرایش شده را به عنوان یک صدای جدید خود ذخیره نمایید.

Arpeggiator با قابلیت انعطاف بالا

شش مدل گوناگون از arpeggiator مانند الگوهای (UP, DOWN, ALT1/2, Random, Trigger) با قابلیت تغییر بر روی سرعت، gate time ، swing بر روی ۴ اکتاو صدا دهی قابل اعمال میباشد. قابلیت روشن و یا خاموش کردن هر یک از pattern ها در دست شما است و میتوانید همانند عملکرد یک step sequencer آنرا انجام دهید.

صدا به عنوان ورودی – خلاقیت به عنوان خروجی

با استفاده از دو ورودی مستقل ورودی صدا، شما میتوانید خروجی دستگاههای از جمله CD Player و یا یک آلت موسیقی دیگری را به این دستگاه وصل نموده، نمونه صدای مورد نظر را از روی آنها برداشته و سپس با استفاده از روشهای ابتکاری خود، آنها را در شکل و شیوه جدید و خلاقانه ای مجددا پخش نمایید.

یک MIDI controller بسیار جمع و جور

اندازه کوچک این دستگاه سبب میگردد تا بتوان از آن در جاهایی که با محدودیت جا سرو کار داریم، به راحتی بتوانیم از این دستگاه استفاده نماییم. این دستگاه مناسب جهت استفاده افراد DJ و همچنین موزیسین ها یی که با کامپیوتر به ایجاد موسیقی میپردازند، میباشد. پنج ولوم کنترلی موجود بر روی پنل دستگاه، اطلاعات مربوط به MIDI را بین این دستگاه و کامپیوتر به صورت real time انتقال میدهد. ۳۷ کلید کلاویه نیز دارای قابلیت velocity میباشند. به کمک قابلیت باتری این دستگاه میتوان در هر جایی از آن استفاده نمود و ترکیب خوبی را در کنار یک کامپیوتر لپتاپ پدید میاورد.

ظاهر کلاسیک و کنترل های ساده

روی این دستگاه از منو های با ساختار های پیچیده خبری نیست! همه چیز بطور ساده در کنار هم چیده شده است. دسترسی سریع و آسان به function ها و پارامتر ها از مزایای این دستگاه میباشد. بدنه بژ طلایی رنگ با کناره های چوبی ظاهر بسیار شیکی را برای این دستگاه به ارمغان آورده است.

برچسب ها :
دسته بندی ها :