کرگ موزیک | Korg Music

کرگ موزیک | Korg Music

نماینده رسمی کرگ در ایران

021-66758152

MICROSTATION

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۱/۲۰

دستگاهی که با راحتی حمل و نقل بسیار آسان، در کنار صداهایی بسیار درخشان و فوق العاده که توسط تکنولوژی EDS-i مربوط به شرکت Korg تولید می‏گردد و به همراه قابلیت‏های فوق‏ العاده آسان جهت استفاده از ابزارهای Sequencing جهت استفادۀ موزیسین ها و نوازندگان کیبورد طراحی و ساخته شده است.

دموهای صوتی و تصویری

MICROSTATION Demo

MICROSTATION Demo

مشخصات کلی

* وزن سبک، جمع و جور، مجهز به ۶۱ کلید کوچک با قابلیت حمل سریع و آسان به هر مکان دلخواه: منزل، استودیو، تالار اجرا…

* موتور تولید صدای EDS-i : تولید صدای با کیفیت بسیار عالی، برگرفته شده از آنچه که در سینتسایزر های KORG برای سالیان متمادی به کار رفته است.

* از ۴۸۰ صدای آماده جهت نواختن، تغییر دادن، اصلاح کردن، استفاده نمائید و یا اینکه با اعمال این قابلیت‏ها و با ساخت صداهای جدید، آنها را در درون ۵۱۲ خانۀ حافظه ذخیره نمائید.

* ۲۵۶ عدد Combination که ترکیبی از صداهای مختلف در قسمت‏های مختلف کیبورد و یا صداهای چندین لایه ‏ای به روی هم، جهت استفاده در اجرای بی‏نظیر می‏توانند به کار روند.

* قابلیت یافتن صدای دلخواه به آسانی توسط پخش صدها جملۀ موسیقی توسط صدای انتخابی، امکان انتخاب صدا را به صورت شنیداری و بهتر به کاربر می‏دهد.

* مجموعه‏ای از صداهای سازگار با General MIDI 2 قابلیت پخش فایل‏های MIDI از پیش آماده شده را در بهترین شکل ممکن فراهم می‏آورد.

* تجهیز دستگاه به کلیدهای کوچک و با پاسخ به ضربه طبیعی، امکان نواختن راحت‏تر و دقیق‏تر قطعات موسیقی را فراهم می‏کند.

* قسمت Sequencer  با دسترسی آسان این دستگاه موجب می‏گردد تا برای هر هدفی، از نوازندگی گرفته تا آهنگسازی امکانات ویژه‏ ای را از نواختن درام گرفته تا درست کردن یک فایل MIDI کامل فراهم آورد.

* ضبط مکرر، Sequence کردن لایه به لایه، Dual Arpeggiator و تنظیمات از پیش آماده مربوط به یک آهنگ، مشخصاتی که کاربر را در رسیدن به یک هدف و نتیجه حرفه‏ ای کمک می‏نمایند، هستند.

* قابلیت ذخیره اطلاعاتِ مربوط به صداها و آهنگ‏ها بر روی حافظه از نوع SD/SDHC .

* قابلیت اتصال MIDI با کامپیوتر از طریق پورت USB Type-B .

* امکان استفاده از دستگاه به دو شکل: تنها و از طریق Plug-in . جهت استفاده از Edit های صدای دقیقتر در کامپیوتر می‏توان از دستگاه به عنوان Plug-in از طریق VST، AU و RTAS استفاده نمود.

اجرا و آهنگسازی ، همیشه ، همه جا

هر کجا که باشید، توسط سینتسایزر قابل حمل و نقل و ۶۱ کلید با قابلیت پاسخ به ضربۀ طبیعی و افکت‏های بی‏شمار، Dual Arpeggiator و Sequencer 16 کانال دستگاه MicroSTATION قادر خواهید بود تا ایده‏ های موسیقی خود را ساخته، پرداخته و اجرا نمائید. قابلیت‏های جالبی همچون امکان ضبط مکرر و همچنین امکان Sequence کردن به شکل قابل دیدن، دستگاه را به یک محصول فوق‏العاده جهت استفادۀ کاربرانی که ورود به دنیای آهنگسازی و اجرای خود را با MicroSTATION شروع نموده‏اند، تبدیل کرده است.

صداها و Combination های درجۀ یک

همانگونه که می‏دانید برنامه‏ ریزی‏های صدای KORG در سطح جهانی رتبۀ اول را به خود اختصاص داده است. از لحظه‏ ای که دستگاه MicroSTATION را روشن می‏کنید به راحتی می‏توانید با صدها صدای از پیش آمادۀ باکیفیت بنوازید. علاوه بر ۴۸۰ صدای از پیش آماده و ۲۵ درام‌کیت، ۲۵۶ عدد Combination نیز بر روی دستگاه موجود است. صداها و Combinationها در قالب ۸ ردۀ صدایی تقسیم‏ بندی شده‏اند.

به کمک سوئیچ  Auditionقطعۀ مناسبی به شکل تکراری برای هر صدای انتخابی نواخته می‏شود و این باعث می‏گردد تا بتوانیم بهترین صدای ممکن را جهت هدف مورد نظر خود انتخاب کنیم.

هر یک از صداها به تنهایی قابلیت اصلاح، ویرایش و دوباره ذخیره سازی را در مکان هایی از حافظه که MicroSTATION در اختیار قرار می‏دهد، داراست. جهت پخش فایل‏های با فرمت MIDI می‏توان از مجموعه صداهای مربوط به General MIDI 2 که سازگار با سیستم GM هستند استفاده نمود.

EDS-i  پرچمدار صدای سینتسایزرهای KORG

دستگاه MicroSTATION با تکنولوژی EDS-i که صداهای عالی و درجۀ یک شرکت KORG را تولید می‏کند ـ همانند دستگاه‏های M50, M3 Xpanded ـ مجهز گردیده است.

اوسیلاتورها

قسمت اوسیلاتورهای دستگاه، دسترسی به ۴۹ مگابایت منبع صدای خام (نمونه‏ برداری شده در فرکانس ۴۸ کیلو هرتز) را جهت تولید یک صدای پرقدرت و متنوع فراهم می‏آورد.

فیلترها

یکی از قسمت های ضروری برای تولید صدا، فیلترها هستند. بهره ‏گیری از ۲ فیلتر مجزا برای هر اوسیلاتور امکان به وجود آوردن شرایط صوتی مناسب را می‏دهد که هر فیلتر می‏تواند یکی از ۴ گونۀ Low Pass ، High Pass ، Band Pass و یا Band-Reject انتخاب شود و به سادگی و آزادانه با یکدیگر ترکیب گردند.

مدولاسیون

جهت ساخت صدای مناسب یکی دیگر از قسمت‏های حیاتی، Modulation است. دستگاه MicroSTATION پارامترهای EG – Envelope Generator و LFO و AMS را از اجداد خود در دنیای سینتسایزر که همگی پرچمدار قدرت‏های برتر ساخت و تولید صدا در KORG بوده‏اند، به ارث می‏برد.

افکت‏ها

قسمت پردازندۀ افکت، آخرین قسمت آراینده صدا است که به کاربر اجازه می‏دهد تا بتواند از ۵ سری Insert Effect، ۲ سری Master Effect و یک افکت نهایی برای حصول صدای نهایی پرداخت شده، استفاده نماید. علاوه بر افکت‏هایی همچون Reverb و Delay ، شما می‏توانید از افکت‏های دیگری نظیر Chorus و Flanger و Phaser ؛ افکت‏های داینامیک از قبیل، Limiter و Compressor ؛ و افکت‏های مدل کننده همچون amp modeling بنا شده بر پایۀ تکنولوژی “REMS” شرکت KORG نیز استفاده نمائید. قابلیت Dynamic Modulation در بخش افکت امکان تغییرات کنترلی بسیار متنوعی را به هنگام اجرا در اختیار شما می‏گذارد.

Sequencer دم‏دست ، ایده‏ های موسیقی شما را به یک آهنگ کامل تبدیل می‏کند

Sequencer کارآمد ۱۶ کاناله MIDI دستگاه، امکانات متعددی همچون Template Song، Loop Recoding و حالت Grid Sequence، arpeggiator و تنظیم خودکار مقدمات آهنگسازی جهت تسریع در ساخت موسیقی را به شما می‏دهد. بسیاری از این امکانات می‏توانند به افراد مبتدی در راستای تکمیل و ساخت ایده های موسیقی‏شان کمک کنند.

Template Song

یکی از بهترین راه‏های آغاز کار، Template Song است. هر کدام از Template Songها تنظیمات مناسبی را در سبک مشخصی برای سازهای مختلف و افکت‏های متناسب با آن سازها ارائه می‏کند.

تنظیمات arpeggiator ، حالت ویژه‏ ای را جهت استفاده از کانال‏های باس و درام فراهم می‏آورد و البته که هر یک از کانال‏ها قابلیت تغییر، اصلاح و ویرایش و دوباره نویسی را بر روی خود دارند.

Loop Recording

با استفاده از این قابلیت، شما می‏توانید میزان‏های خاصی را مشخص نموده و آن را به طور متناوب ضبط نمائید به عنوان مثال می‏توان ۴ میزان را به طور پشت سر هم ضبط نمود و الگوی ریتمیک خاصی را توسط این عمل به وجود آورد. اعمال اصلی ویرایشی از قبیل کپی، پاک کردن، حذف کردن بر روی میزان نیز از جمله امکانات در دسترس است. این قابلیت درست مثل ضبط کردن یک قطعه در Multi-Track Reorder است.

Visual Grid Sequencing

این روش منحصر به فرد از (۰۱-۱۶) LED های بر روی پنل دستگاه، همانند چراغ‏هایی که بر روی Drum box و یا Step Sequencer ها وجود دارد، استفاده می‏کنند و باعث ساخت الگوهای ریتمیک به شکل قابل دیدن می‏شوند. سازهایی که در قسمت ریتم به کار برده می‏شوند، همانند باس و درام، hi-hat, Snare در زمان مشخص شده توسط LED ها به صدا در می‏آیند.

Dual Polyphonic Arpeggiator

قسمت Arpeggiator دستگاه شامل ۵ الگوی از پیش آماده و ۶۴۰ قسمت مربوط به کاربر می‏باشد که ۵۱۲ عدد آنها از پیش آماده شده‏اند. علاوه بر الگوهای Arpeggiator استاندارد،  Arpeggiator چندصدایی KORG قابلیت پردازش نتها به شکل آکورد و یا جملات موسیقی را بر مبنای نت‏های نواخته شده بر روی کیبورد به کاربر می‏دهد. از این قابلیت می‏توان در ساخت الگوهای ریتمیک مربوط به درام، جملات مربوط به باس، قطعات ریتمیک گیتار و جمله‌های موسیقی قابل نواخته شدن با کیبورد استفاده نمود.

در حالت  Combination و Sequencer ، دستگاه MicroSTATION می‏تواند ۲ الگوی آرپژ را به طور همزمان پخش کند. با قابلیت اختصاص الگوهای مختلف به ۲ قسمت متفاوت بر روی کیبورد و یا همچنین تغییر بین الگوها، متناسب با فشار وارده بر کلید می‏توان اجراهای متفاوت و قدرتمندی را با این امکان به وجود آورد.

Auto Song Setup

با استفاده از این قابلیت بسیار کارآمد، یک Program و یا Combination می‏توانند به راحتی بر روی چندین کانال ضبط شوند و بدین ترتیب کانال اصلی مربوط به موسیقی مورد ساخت را تشکیل دهند.

کنترل‏های پیچیده ؛ استفادۀ آسان

ولوم‏ها و دکمه‏ های کنترلی بر روی MicroSTATION به گونه ‏ای طراحی شده ‏اند تا بتوانند کارها را به سادگی انجام دهند. کارهایی که استفاده از آنها بیشتر از بقیه انجام می‏شود، می‏توانند به ۴ عدد از ولوم‏های کنترلی در دسترس، منصوب شوند تا اعمالی از قبیل ویرایش سریع صداها و یا کنترل Arpeggiator ها در زمان اجرا به راحتی انجام گردند. به همراه یک سوئیچ دیگر، از همین ۴ ولوم کنترلی می‏توان جهت کنترل‏کننده‏ های یک دستگاه External MIDI نیز استفاده نمود. وجود یک Joystick موجب کنترل با دقت بیشتر بسیاری از پارامترها می‏گردد.

قابلیت نواختن با حس واقعی توسط کیبورد ۶۱ کلید کوچک با پاسخ به ضربۀ طبیعی

دستگاه MicroSTATION به دلیل کلیدهای کوچکش و وزن طبیعی کلیدها و نواختن آسان، بسیار مطرح شده است. تناسب بین کلیدهای سیاه و سفید به گونه ‏ای در نظر گرفته شده است تا قطعات و آکوردها به راحتی بر روی آنها قابل اجرا باشد. مدل آبشاری کلیدها باعث می‏گردد تا اجرای گلیساندو بر روی آنها بسیار راحت اجرا شود. راحتی نواختن بر روی این کلیدها باعث میگردد تا قطعات پیانو که نیاز به نواختن با هر دو دست دارد، توسط کلیدهای کوچک و ۶۱ عددی این دستگاه به طور جدی قابلیت اجرا پیدا کنند.

ذخیره و بازیابی آسان و قابل اطمینان با SD/SDHC

پورت کارت SD تعبیه شده بر روی MicroSTATION اجازۀ خواندن و نوشتن اطلاعاتی همچون صداها، Combination ها و اطلاعات آهنگ‏ها را به طور مستقیم بر روی کارت‏های حافظه از نوع SD/SDHC می‏دهد.

نرم‏ افزارهای ویرایش Stand-Alone + Plug-in

نرم‏ افزار های ویرایشی MicroSTATION و MicroSTATION Plug-in قابلیت تغییرات و ویرایش صداها، Combinationها، درام‌کیت‏ها و Pattern های آرپژ را به شکل راحت‏تر بر روی کامپیوتر می‏دهد. نرم‏افراز “MicroSTATION Editor” به تنهایی کار می‏کند در حالی که نرم ‏افزار “MicroSTATION Plug-in Editor” قابلیت استفاده از دستگاه را در نرم‏ افزارهای آهنگسازی DAW به عنوان پلاگین VST، AU و یا RTAS می‏دهد.

این نرم‏ افزارها امکان ویرایش‏های دقیق‏تر و با جزئیات بیشتر را به نسبت آنچه که بر روی خود دستگاه می‏توان انجام داد، در اختیار کاربر قرار می‏دهد. همچنین می‏توان صداهای ساخته شده بر روی MicroSTATION را Save نمود.

برچسب ها :
دسته بندی ها :