کرگ موزیک | Korg Music

کرگ موزیک | Korg Music

نماینده رسمی کرگ در ایران

021-66758152

monotribe

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۲/۲۹

معرفی

نسخه‌ی دوم

نسخه‌ی جدید monotribe، با امکانات ویژه، ابعاد تازه ای به اجرای شما می‌بخشد

نسخه‌ی جدید دستگاه ribbon analog روانه‌ی بازار شد. یک سینتسایزر و یک Rhythm Box تمام عیار با sequencer های برگرفته از دستگاه Electribe. نسخه‌ی دوم این دستگاه با انبوهی از امکانات جدید آمده است تا برای شما sequence های استادانه تر، موسیقی پیچیده تر و اجراهای ماهرانه تر رقم بزند.

مطمئنا یکی از بهترین امکانات اضافه شده در نسخه‌ی جدید، حالت اجرای همزمان است که توسط آن می‌توان همزمان از چند دستگاه monotribe استفاده کرد. چه دستگاه monotribe را تا به حال حتی از نزدیک ندیده باشید و چه در استفاده از آن تخصص داشته باشید؛ با نسخه‌ی جدید اجراهای قوی‌تر و پرحجم تری نسبت به گذشته خواهید داشت.

ویژگی‌های Sequencer

• دقت بخش سینتسایزر دو برابر شده و تعداد Step ها به ۱۶ رسیده است.

• امکان جدید کنترل خودکار شدت صدا

• اختصاص Step Active ها به هر بخش به طور مجزا

• امکان جدید اجرای Roll در درام

• عملکرد جدید Gate Time Hold

سینتسایزر

• افزوده شدن قابلیت Sample and Hold(S&H) به LFO

Sync

• امکان استفاده از چند دستگاه monotribe و اجرای به نوبت آن‌ها

• امکان کاهش سرعت قطعه تا نصف با عملکرد جدید Half Tempo

کلیدهای میانبر

• ۴ دکمه‌ی میانبُر برای ساخت سریع الگوها

step های ۱۶ گانه

بخش سینتسایزر نیز مانند بخش درام، دارای اطلاعات زمان بندی در میان step های یک sequence است و اختصاص هر شانزده step را به یک pattern امکان پذیر می‌کند

کنترل خودکار شدت صدا

Volume Automation به طور خودکار امکان ضبط کنترل شدت صدا را در طول پخش برای تولید sequence های دقیق‌تر فراهم می‌کند. سمت چپ controller ribbon شدت صدا را کاهش، و سمت راست افزایش می‌دهد. شدت صدا در صورتی که وضعیت Flux روشن باشد نیز قابل کنترل است.

اختصاص Active Step ها به هر بخش به طور مجزا

عملکرد Active Step به شما این امکان را می‌دهد که step های اجرا شده و اجرا نشده را هنگام پخش step sequencer تعیین کنید. حالا می‌توانید، Active Step را برای بخش‌های SYNTH، BD، SD و HH به طور مجزا تنظیم کنید. با تخصیص تعداد متفاوتی Step به هر بخش می‌توانید موسیقی پیچیده و پلی ریتمیک بسازید.

Sample & Hold به LFO اضافه شده است.

عملکرد جدید S&H برای ساخت افکت‌های رمزآلود آنالوگ، ضروری است. کلید چرخشی RATE، فرکانس؛ و کلید چرخشی INT.عمق تغییرات را تنظیم می‌کنند.

Sample & Hold چیست؟

بر خلاف شکل سنتی موج در LFO که دائما در آن سیگنال‌ها تغییر می‌کردند، Sample & Hold یک “سمپل” از سیگنال‌های LFO می‌گیرد و سطح آن را برای مدت زمانی خاص نگه می‌دارد. نتیجه‌ی این فرآیند تولید افکت‌های تصادفی stepped-filter، که بسیار مورد توجه عموم و در سینتسایزرهای آنالوگ متداول است، می‌باشد. نسخه‌ی دوم دستگاه monotribe، با استفاده از سر و صدای پیرامون به عنوان یک سیگنال، تغییر افکت‌ها را به صورت کاملا اتفاقی امکان‌پذیر می‌کند.

امکان اجرای Roll در درام

به بخش درام، تکنیک Roll اضافه شد. سرعت اجرای Roll توسط صفحه‌ی ribbon قابل کنترل است. با حرکت به سمت راست سرعت ضربات افزایش می‌یابد. امکان ضبط صدای Roll با استفاده از sequencer، برای دستیابی به الگوهای دقیق‌تر و پویاتری از درام نیز وجود دارد.

اجرای هم زمان چند دستگاه monotribe

توانایی به هم پیوستن Sequence ها (Link Sequence)، یک روش کاملا جدید در سینتسایز کردن است که استفاده از دستگاه monotribe را از همیشه لذت بخش تر کرده است. وقتی اجرای sequence به step هشتم می‌رسد؛ sequence به صورت خودکار قطع شده و ادامه‌ی اجرا به دستگاهِ بعدی واگذار می‌شود. به وسیله‌ی loop-connecting از طریق ورودی SYNC، اجراها می‌توانند به صورت چرخشی در دستگاه های گوناگون تقسیم شده و ادامه یابند.

امکانات جدید

عملکرد Gate Time Hold، باعث می‌شود که بتوان از صفحه کلید controller ribbon برای پخش و ضبط اطلاعات فرکانس‌های جدید حتی زمانی که اطلاعات ضبط شده‌ی Gate Time در sequencer موجود است، استفاده کرد. امکان جدید دیگر، عملکرد Half Tempo است که سرعت قطعه را در هنگام هماهنگ سازی داده های خارجی وارد شده توسط ورودی SYNC IN، می‌تواند تا نصف کاهش دهد. در نسخه‌ی جدید چهار کلید میانبر وجود دارد که به طور مستقیم انواع داده های sequence را وارد دستگاه کرده یا تنظیمات Active step را، در دستگاه فعال می‌کنند.

نحوه‌ی بروز رسانی

سیستم کارکرد monotribe یادآور سیستم بارگذاری اطلاعات در ضبط صوت‌های کاست خور قدیمی است. خیلی ساده داده‌هایی را که به فرمت WAV در سایت www.korg.com یا در سایت نمایندگی محل سکونتتان وجود دارد، دانلود کنید و با اتصال یک دستگاه پخش صوت مثل کامپیوتر یا گوشی از طریق ورودی SYNC IN به monotribe، آن را اجرا کنید. با اتمام اجرای فایل، دستگاه شما بِروز خواهد شد. این یک روند پرکاربرد است که از پیشینیان برای نسل جدید به یادگار مانده است.

اخطار

فایل‌های به روز رسانی سیستم را با بلندگوها یا هدفون‌هایی که ممکن است به سیستم آسیب برسانند، اجرا نکنید. در غیر این صورت شرکت Korg و سازمان‌های وابسته به آن هیچ گونه تعهدی در قبال خرابی یا از بین رفتن اطلاعات شما ندارند.

سینتسایزر ها و درام‌های آنالوگ

یک سینتسایزر آنالوگ به تمام معنا

موتور صدای دستگاه monotribe با استفاده از تکنولوژی‌های نوین و تجارب گذشته، متناسب با نیاز امروزه‌ی کاربران در تولید groove، اصواتی قدرتمند با چابکی و توانایی اجرای بالا مهیا می‌کند. تکنولوژی تولید اصوات آنالوگ، برای کنترل ساده و سریع، و در دسترس قرار دادن طیف گسترده ای از صداها از آرام و گرم گرفته تا شدید و پر تنش مورد نیاز است.

درام‌های آنالوگ سه بخشی

قسمت ریتم در دستگاه monotribe دارای سه بخش مجزا به نام‌های bass drum، snare و hi-hat است. این سه نوع صدا، عناصر کلیدی برای تولید ریتم‌های آنالوگ هستند و کماکان تقاضا برای آن‌ها ادامه دارد. از این صداهای قدرتمند درام که فقط از طریق monotribe قابل دسترسند؛ برای ساخت ریتم‌های شاخص و پرطرفدار استفاده کنید.

جایگاهی برای تولید Groove ها

ساخت Groove به شیوه‌ی Electribe

سری محصولات Electribe بیش از یک دهه ابزاری استاندارد برای مجریان موسیقی جشن‌ها و میهمانی‌ها بودند و در طول این دوران همیشه با استقبال شایان توجهی مواجه شدند. فروش بالای محصولاتی که با iPad کار می‌کردند و اخیرا روانه‌ی بازار شدند، گواه این مدعاست. وجود یک دکمه‌ی مجزا برای هر هشت step، تعامل کاربر را با دستگاه monotribe بیش از پیش ساده کرده است. این ویژگی ویرایش step ها را به صورت زنده و ساده نه فقط برای بخش درام، بلکه برای هر بخشی که توسط صفحه کلید controller ribbon اجرا می‌شود، ممکن می‌کند.

Active Step و Flux Mode

Active Step امکانی است که از طریق آن می‌توانید به وسیله‌ی خلق افکت‌های loop مانند یا الگوهای ضد ضرب و باز کردن راهی برای آن‌ها در بین ریتم‌های پیچیده؛ step ها را حذف یا دوباره وارد کنید.

این قابلیت به علاوه‌ی امکان بازگشت مستقیم به sequence های دارای ۸ step که به صورت اولیه در دستگاه موجود است؛ توسط دکمه های step در طول اجرای یک قطعه فراهم می‌شود.

ساخت قسمت‌های sequence شده ای که در الگوهای step وجود ندارد، برای دستیابی به انعطاف بیشتر در موسیقی، توسط Flux Mode امکان پذیر است. ساخت و شکل گیری ریتم‌های غیرمعمول و تکرار شونده به این سادگی قبل از این سابقه نداشته است.

صفحه کلید Ribbon / پایداری در گام

صفحه کلید چندگزینه‌ای Ribbon

سه وضعیت با استفاده از صفحه کلید قابل انتخاب است.

۱- وضعیت chromatic مناسب برای پخش ملودی‌ها و بخش‌های ایده آل و گذر با دقت از یک نت به نت دیگر

۲- وضعیت continuous برای اجرای گلیساندو و تلفیق چند افکت –درست مانند دستگاه monotron

۳- وضعیت wide continuous برای انتقال اصوات به اکتاو های بالاتر و پایین‌تر. با این روش امکان اجرای ملودی در ۶ اکتاو وجود دارد.

به علاوه عملکرد Gate Time، در هنگام پخش موسیقی توسط صفحه کلید ribbon controller نیز قابل اجراست.

قابلیت کوک خودکار

تغییر تدریجی و ناخواسته‌ی کوک در حین اجرا مشکل سینتسایزرهای قبلی بود. این مسئله در دستگاه monotribe توسط تکنولوژی کوکِ خودکار حل شده است. با این تکنولوژی دیگر به زمانی برای گرم شدن دستگاه جهت نگه داری کوک و سرویس دستگاه برای تنظیم فرکانس اصوات احتیاجی ندارید. تغییر کوک با گرم و سرد شدن هوا را هم فراموش کنید! همیشه و در هر شرایطی صدای درخشان VCO در اختیار شماست.

مؤلفه های مورد نیاز برای صدای آنالوگ کلاسیک

مؤلفه های مورد نیاز برای صدای آنالوگ کلاسیک- VCO, LFO, VCA

با استفاده از VCO می‌توانید از بین سه شکل موج دندان اره ای، مثلثی و مربعی؛ یکی را انتخاب کنید. White noise نیز می‌تواند با سیگنال‌های oscillator ترکیب شود. گزینش گر اکتاو، طیف گسترده ای از صدا ها را از بسیار بم تا بسیار زیر تحت پوشش قرار می‌دهد. LFO می‌تواند به VCO یا VCF الصاق شود و این سه با یکدیگر افکت‌های داینامیک و تأثیرگذار بسازند. محدوده‌ی زمانی LFO می‌توانند از خیلی آهسته به بسیار سریع تا حدی که شما صدای حاصل از LFO را به صورت یک نت بشنوید، تغییر کند.

و یک امکان جدید دیگر! تغییر حالت LFO به ۱-shot، آن را در لحظه به یک envelope generator تبدیل می‌کند.

فیلتر محصولات MS-10 و MS-20

در دستگاه monotribe، از VCF های متداول در سینتسایزرهای آنالوگ MS-10 و MS-20 استفاده شده است. این فیلتر قدرتمند و چابک؛ تغییرات قابل توجهی را بر صدا اعمال می‌کند که یادآور صداهای حاصل از سینتسایزرهای قدیمی‌تر Korg است. با استفاده از ورودی صدا، کیفیت صدای هر منبع صوتی دیگری می‌تواند با عبور از فیلتر ارتقا یابد. ساز، صدای خواننده، یا ترکیبات پیچیده ای که از CD یا MP3 گرفتید، مورد پردازش قرار دهید و افکت‌هایی فراتر از نیاز خود بسازید.

همگام سازی ورودی و خروجی‌ها: بازگشتی به Modular

وجود هر دو ورودی و خروجی Sync In و Sync Out به دستگاه های monotribe مختلف این امکان را می‌دهد که برای یک اجرای همزمان با یکدیگر همکاری داشته باشند.

پالس‌های صوتی می‌توانند Sync Input را به کار بیندازند و دستگاه monotribe را با یک DAW همراه کند. شکل موج صداهای ورودی و خروجی – هر دو- نیز می‌توانند تغییر و به این ترتیب برای شما لذتی از یک اجرای همزمان و با استفاده از تجهیزات متعدد فراهم کنند.

کجا!؟ همه جا!

سبک و کوچک، دارای بلندگوی داخلی. فقط ۶ باتری AA لازمست تا با monotribe هر جا که خواستید بروید و ساعت‌ها از موسیقی لذت ببرید.

برچسب ها :
دسته بندی ها :