کرگ موزیک | Korg Music

کرگ موزیک | Korg Music

نماینده رسمی کرگ در ایران

021-66758152

Monotron Series

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۲/۲۸

معرفی

monotron • monotron DUO • monotron DELAY

سینتسایزرهای Ribbon آنالوگ

با monotron، monotron DUO و monotron DELAY هیجان سینتسایزرهای آنالوگ را در دستان خود احساس کنید.

هر جا که می‌خواهید مجهز به صدای آنالوگ بروید!

به خاطر اندازه‌ی کوچک و قابلیت کار با باتری این محصول، امتیاز جدید Korg به نام monotron ، به دست آمده است. این دستگاه کوچک و در عین حال قدرتمند، با کاربری بسیار لذت بخش از دو قسمت عمده ساخته شده است. قسمت Oscillator دوگانه، قابلیت تولید صداهایی با قدرت و تنوع زیاد را به دستگاه monotron DUO داده است. دستگاه monotron DELAY می‌تواند افکت هایی قوی و آنالوگ، مانند صدای echo را تولید کند. مزیت عمده‌ی این محصولات در کاربری ساده‌ی آن‌هاست. هر یک از محصولات در این سری به یک صفحه کلید ribbon و یک پانل که دارای ۵ کلید چرخشی و یک سوئیچ (کلید چند حالته) است مجهزند. این دستگاه ها با داشتن عملکردی ساده و کاربری آسان شما را دعوت می‌کنند تا ساعت‌ها در موسیقی غوطه‌ور شوید و از آن لذت ببرید.

تقریبا هر کاری با این دستگاه ها ممکن است. همه‌ی کاربران از غیرحرفه‌ای تا کاربران بسیار متبحر از اجرای ملودی با این دستگاه ها لذت خواهند برد. مجریان برنامه های موسیقی می‌توانند افکت‌های خیره کننده بر روی صحنه خلق کنند، و به اجرای موسیقی با نوازندگان، هم زمان صداهای آنالوگ را نیز اضافه کنند. هر یک از محصولات سری Monotron را دردست بگیرید و دنیای هیجان انگیز سینتسایزرهای Korg را از نزدیک لمس کنید.

ویژگی‌های مشترک

هر جا که می‌خواهید، مجهز به صدای آنالوگ بروید!

داخل هر یک از انواع محصولات monotron، یک بلندگوی کوچک وجود دارد که به شما کمک می‌کند تا دوستان خود را در لذت حاصل از صدای آنالوگ این سینتسایزرها سهیم کنید. خروجی هدفون نیز برای تمرینات شخصی شما، ضبط یا خلق صدا در محیط‌های کوچک یا برای اتصال به آمپلی‌فایر یا سیستم PA در نظر گرفته شده است.

نحوه‌ی تولید صدای آنالوگ در هر یک از دستگاه های سری monotron ساده است، از طریق یک اسیلاتور مبتنی بر ولتاژ VCO و یک فیلتر مبتنی بر ولتاژ VCF صورت می‌پذیرد. در نتیجه فرآیند تولید صدا به راحتی قابل درک است. هر یک از محصولات سری monotron لذت خلاقیت در موسیقی را در قلب سینتسایزرهای آنالوگ برای شما به ارمغان می‌آورد.

Filtering همیشگی محصولات Korg

بخش VCF ، هر صدایی را می‌تواند به طور چشمگیری اصلاح کرده و یا غنی‌تر سازد. در این سری از محصولات نیز از همان VCF هایی که در سینتسایزرهای semi modular قبلی Korg مانند MS-10 و یا MS-20 به کار رفته بود و عمیقا مورد تحسین واقع شده بود، استفاده شده است. علی رغم این که این محصولات برای اولین بار ۳۰ سال پیش به بازار عرضه شدند، هنوز هم افراد بسیاری به خاطر فیلترهای داینامیک و تأثیرگذاری که این محصولات دارند، در جست و جوی آن‌ها هستند. کلید چرخشی VCF Cutoff تُن یا فرکانس فیلتر را تنظیم می‌کند. کلید چرخشی Peak (موجود در monotron و monotron DUO ) تاکیدها را اضافه می‌کند. برای هر سینتسایزر آنالوگ، مسلح بودن به یک filter قوی بسیار با اهمیت است. چون با استفاده از آن می‌توان فرکانس اصوات را تغییر داد و در اجراهای زنده، یک موسیقی منحصر به فرد را طرح ریزی کرد.

Filter با قابلیت اتصال

ورودی AUX که در هر یک از محصولات این سری وجود دارد به شما این امکان را می‌دهد که منابع صوتی متفاوت مثل KAOSSILATOR ، گیتار یا دستگاه های پخش صوت دیجیتال را به یک signal path که دقیقا در محلِ قبل از فیلتر قرار گرفته متصل کنید و از افکت‌های اعمال شده بر آن‌ها، لذت ببرید.

Monotron CLASSIC

• VCO: اوسیلاتور مبتنی بر ولتاژ

• VCF: فیلتر مبتنی بر ولتاژ همراه با Cutoff و Peak Control

• قابلیت اعمال LFO بر VCO و VCF

• صفحه کلید با خصوصیت ریبون کنترلر

• VCF برگرفته شده از دستگاه های MS-10 و MS-20

• ورودی Aux جهت استفاده از فیلتر برای هر منبع صوتی

• قابلیت حمل و نقل به جهت داشتن بلندگوی داخلی و کار با باتری

• خروجی هدفون برای استفاده‌ی شخصی

ایجاد جذابیت‌های بصری و شنیداری با LFO

LFO (Low Frequency Oscillator) می‌تواند هم بر فرکانس اصوات oscillator و هم بر cutoff فیلتر تأثیر بگذارد. سرعت و شدت اصوات به طور مجزا قابل تنظیم هستند. به این ترتیب می‌توانید از ویبراسیون های بسیار ملایم گرفته تا صداهای بسیار قوی را ایجاد کنید و بدین ترتیب بازه‌ی گسترده ای برای تغییر اصوات از بسیار ملایم تا بسیار قوی خواهید داشت. وقتی کلید چرخشی LFO Rate را – یک ولوم مجهز به LED نورانی – روشن می‌کنید هر دو سرعت افکت‌های نوسان صدا و نوسان نور در LED تغییر می‌کند.

بیان ساده‌ی احساس با صفحه کلید ریبون کنترلر

این امتیاز حاصل از تجربه‌ی موفق و قبلی محصولات Korg یعنی KAOSS هاست. می‌توان گفت که استفاده از صفحه کلید ریبون کنترلر در سری محصولات Monotron حتی ساده تر هم هست. یک حرکت ساده‌ی انگشت بر روی این صفحه می‌تواند افکت‌های تأثیرگذاری مثل ویبراسیون یا گلیساندو را ایجاد کند.

Monotron DUO

طراحی Oscillator دوگانه/X-Mod 

دستگاه monotron DUO به خاطر داشتن اوسیلاتور های دوگانه اهمیت فوق‌العاده‌ای یافته است. می‌توانید این Oscillator ها را هم صدا کوک کنید تا به صدایی پرحجم تر و غنی‌تر دست یابید. یا با فاصله های متفاوت کوک کنید تا اصوات نزدیک به تکنوازی های کلاسیک یا افکت‌های جدید حاصل کنید. بخش X-MOD (مدولاسیون ضربدری) این دستگاه که از Mono/Poly محصولات کلاسیک Korg گرفته شده، می‌تواند کل برآیند صدا را تیزتر و یا نرم‌تر نماید. از ویبراسیون قوی گرفته تا صداهای شیشه ای بسیار قوی در این دستگاه، همه چیز سینتسایزرهای FM را به خاطر می‌آورد.

صفحه کلید ریبون کنترلر به صورت ارتقا یافته

صفحه کلید ریبون کنترلر در دستگاه monotron DUO، از عملکرد شبیه به دستگاه KAOSSILATOR برای تولید گام‌های موسیقی استفاده می‌کند. شما می‌توانید با یک دکمه از بین گام‌های کروماتیک، ماژور، مینور و off یکی را انتخاب کنید. با انتخاب گام کروماتیک دقیقا به فواصل صوتی یک پیانو دسترسی خواهید داشت. با انتخاب گام ماژور یا مینور عبارت‌های موسیقایی بسازید و فراموش نکنید که تمام این‌ها فقط با حرکت انگشت شما بر روی صفحه کلید میسر است.

ویژگی‌های monotron DELAY

• به کمک کنترل‌های Time و Feedback اثری همانند اکوهای تولید شده در سیستم‌های آنالوگ ایجاد می‌نماید.

• قابلیت LFO بر روی شکل، سرعت و شدت موج صدا

• VCF: فیلتر مبتنی بر ولتاژ همراه با Cutoff

• صفحه کلید ریبون کنترلر با وسعت زیاد

• فیلتر آنالوگ VCF برگرفته شده از دستگاه های MS-10 و MS-20

• ورودی Aux جهت استفاده از Filter و Delay برای هر منبع صوتی

• دارای بلندگوی داخلی و امکان کار با باتری و قابلیت حمل و نقل آسان

• خروجی هدفون برای استفاده‌ی شخصی

یکی از بخش‌های اساسی برای سینتسایزرهای آنالوگ بخش Delay است. تولید این افکت با ماشین‌های مکانیکی بسیار پر هزینه و در مقابل ایجاد آن به صورت دیجیتال بسیار مقرون به صرفه است. دستگاه monotron DELAY سینتسایزر آنالوگی است که برای تولید افکت‌های صوتی بهینه سازی شده است. علاوه بر اوسیلاتور آنالوگ، Filter و LFO این دستگاه جهت تولید صداهای پد قوی و فضایی با شدت زیاد، مجهز به سیستم ضروری Space Delay نیز می‌باشد. هنگامی که زمان delay را در این دستگاه تغییر می‌دهید فرکانس اصوات نیز درست مانند زمانی که اکوی نواری به صورت آنالوگ تولید می‌شود تغییر می‌کند. effect delay ها را هم مانند filter می‌توان به هر منبع صوتی خارجی از طریق Aux In Jack اضافه نمود. این delay با گرما و حجم منحصر به فردی که دارد می‌تواند یک جلوه عالی به صدای آنالوگ شما اضافه کند.

با استفاده از LFOمی‌توانید فرم موج صدا را از میان دو نوع شکل موج: مربعیِ جدید و شکل موج: مثلثی متداول، انتخاب کنید. هر یک از پارامترهای سرعت و عمق صدا می‌توانند به طور جداگانه تنظیم شوند. پیچ تنظیم تعبیه شده در پشت دستگاه می‌تواند شکل موج صدا را تغییر دهد و انطباق بیشتری میان فرم مربعی و مثلثی ایجاد نماید. بخش LFOبا همکاریfilter می‌تواند افکت‌های خیره کننده ای ایجاد کرده و آهنگ‌های شما را به صورت منحصر به فرد، تزئین کند.

صفحه کلید نواری monotron DELAY 4 اکتاو وسعت صوتی در اختیار شما قرار می‌دهد. بدین ترتیب امکان داشتن صداهایی قوی‌تر و با وسعت بیشتر فراهم می‌گردد. با این دستگاه مجریان موسیقی به صداهایی مجهز می‌شوند، که زمین را می‌لرزاند! کلیدهای سفید و بدنه‌ی زیبای دستگاه که زیر نور می‌درخشند، monotron DELAY را به یک دستگاه خیره کننده و چشم نواز تبدیل کرده است.