کرگ موزیک | KORG Music
021-66758152 - 021-88851660

MS-20 Kit

تاریخ انتشار : 2019/03/19

با دست‌های خود یک Ms -20 بسازید.

ساختن یک ساز با دست‌های خودتان بخشی از لذت این سینتسایزر آنالوگ است. بخش‌های Ms -20 را خودتان کنار هم جمع کنید و مطمئن باشید که صدای حاصل همانی است که در ژانویه ۲۰۱۳ توسط Ms -20، به گوش هنرمندان رسید. فیلترهای نسخه‌ی اول و نسخه‌ی متأخرتر Ms -20 در این محصول به‌کاررفته و شما می‌توانید، هر کدام را که خواستید انتخاب کنید. حالا دوباره این محصول پس از ۳۶ سال در دستان شماست.

یک Ms -20 کامل که می‌توانید خودتان بسازید.

Ms -20kit یک بسته شامل اجزای تشکیل‌دهنده‌ی Ms -20 است که می‌توانید با استفاده از راهنمای موجود آن‌ها را به هم وصل کنید و دستگاه را بسازید. مراحل ساخت بسیار ساده است، کافی است اجزا را به هم وصل کنید. جوشکاری یا دانشی در مورد الکترونیک مورد نیاز نیست. مطمئن باشید که صدای حاصل از این سینتسایزر دست‌ساز! از هر سینتسایزر دیگری ارزشمندتر خواهد بود.

برخلاف MS-20 mini این محصول در سایز کامل و با کیبورد استاندارد عرضه شده است. هم چنین سایز پلاگ های به‌کاررفته نیز استاندارد و ۱/۴″ است.

دارای دو نوع فیلتر: هر دو نوع متعلق به نسخه‌ی قدیمی و جدید

MS-20 با دو نوع فیلتر تولید شد. یک بار باهدف دستیابی به اعوجاج صدای بسیار واضح و مشخص و self-oscillation و بار دیگر با فیلترهایی که صدای کم noise تر و مطبوع تری تولید می‌کردند. حالا این بار می‌توانید هر کدام از فیلترها را که خواستید بسته به نیاز خود، انتخاب کنید.

تکرار بی‌شک و تردید MS-20 اصلی با نظارت مهندسان کارکشته

درست مانند MS-20 mini، این محصول جدید نیز با نظارت مهندسان سازنده‌ی نسخه‌ی اصلی، بازسازی شده است. مهندسانی که از هیچ تلاشی برای دستیابی به صدایی درست مانند نسخه‌ی اصلی، فروگذار نکردند. هر گاه که نیاز به تعویض بخشی از دستگاه بود، مهندسین با آزمایش‌ها و با تکیه بر شنوایی خود از مشابه بودن صدای حاصل با صدای نسخه اصلی اطمینان حاصل می‌کردند. در واقع صدای Ms -20kit، همان صدای نسخه‌ی اصلی، اما این بار، شفاف تر و باکیفیت تر است.

ساختاری مبتنی بر ۲VCO / 2VCF / 2VCA / 2EG / 1LFO

این بار نیز از اجزای نسخه‌ی اصلی در ساخت محصول استفاده شده است. دو اوسیلاتور به همراه ring modulation و ژنراتورهای envelope به همراه hold و delay.

پردازشگر سیگنال های خارجی (ESP)

ESP به شما امکان می‌دهد از فرکانس‌ها یا اصوات منابع صوتی خارجی برای کنترل سینتسایزر استفاده کنید؛ مثلا می‌توانید یک گیتار الکتریک را به Ms -20kit وصل کنید و از ان به عنوان سینتسایزر گیتار استفاده کنید یا با وصل یک میکروفون آن را به سینتسایزر آواز تبدیل کنید.

patching system بسیار انعطاف‌پذیر

با استفاده از patching system موجود در سمت راست پانل دستگاه می‌توانید صداهای پیچیده بسازید. در واقع با استفاده از این سیستم چند دستگاه را به هم متصل می‌کنید و با استفاده از کابل های plug-in، اتصالات میان دستگاه‌ها را تغییر می‌دهید. خودتان را محدود نکنید و به هر خلاقیتی که به ذهنتان می‌رسد جامه‌ی عمل بپوشانید! با ترکیبات متفاوت از ورودی/خروجی modulation و trigger؛ sample و hold و نیز noise generator؛ می‌توان انواع گوناگونی از صداهای متنوع تولید کرد. با کمک گرفتن از فلوچارت چاپ‌شده روی دستگاه، افراد مبتدی نیز می‌توانند از این امکان اعجاب‌انگیز بهره ببرند.

دارای کانکتورهای MIDI IN و USB

جک MIDI IN برای دریافت و اتصال دهنده USB-MIDI برای دریافت و انتقال پیام‌ها در دستگاه وجود دارد. می‌توانید Ms -۲۰kit را به کامپیوتر وصل کنید و آن را از طریق یک sequencer بنوازید.

کار با آداپتور AC

نیروی کار دستگاه توسط آداپتور AC تامین می‌شود، اما ویژگی‌های ولتاژی که در داخل دستگاه به‌کاررفته دقیقا مشابه نمونه اصلی است.

درست مانند اول

تلاش ما برای وفادار ماندن به نمونه‌ی اصلی فقط به خود دستگاه محدود نمی‌شود. حتی بسته‌بندی نیز مشابه نمونه‌ی اصلی است. راهنما و چارت آموزش‌دهنده‌ی تنظیمات که چگونگی تولید اصوات را نشان می‌دهند نیز از این قاعده مستثنا نیستند. پس هیجان داشتن یک Ms -20 را درست مانند سال تولید آن ۱۹۷۸ تجربه کنید!