کرگ موزیک | Korg Music

کرگ موزیک | Korg Music

نماینده رسمی کرگ در ایران

021-66758152

MS20 Mini

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۲/۲۸

سینتسایزر مونوفونیک MS-20 برای اولین بار در سال ۱۹۷۸ روانه‌ی بازار شد و به دلیل صدای غنی، فیلتر قدرتمند و patching انعطاف پذیر مورد استقبال همگان قرار گرفت. بیش از ۳۰۰۰۰۰ نفر از صدای MS-20 با استفاده از سینتسایزر اصلی یا plug-in و یا نسخه‌ی نرم افزاری آن بهره برده‌اند.

حالا همان سینتسایزر، این بار به صورت سخت افزاری اما در اندازه ای کوچک‌تر در اختیار شماست. همان مهندسان طراح MS-20 برای تولید این محصول جدید نیز به خدمت گرفته شده‌اند و توانسته‌اند محصولی با همان امکانات، اما در اندازه ای کوچک‌تر از نمونه‌ی قبل (۸۶ % نمونه‌ی اصلی) تولید کنند.

ویژگی‌های محصول:

• ساختاری متشکل از ۲VCO / 2VCA / 2VCF / 2EG / 1LFO

• فیلترهای high-pass/low-pass به همراه distortion شاخص

• پردازشگر سیگنال خارجی ESP

• سیستم patching کاملا انعطاف پذیر

• اندازه ای کوچک:۸۶% اندازه‌ی نمونه اصلی

• دارای MIDI In و با قابلیت اتصال USB

باز تولید یک محصول این بار در اندازه ای کوچک‌تر

به معنای واقعی می‌توان گفت که MS-20 دوباره تولید شده است. مهندسان گماشته برای طراحی این محصول جدید با مطالعات گسترده و دقتی بالا محصولی تولید کرده‌اند که با وجود اندازه ای کوچک‌تر از نمونه‌ی قبلی، همان صدا و همان امکانات را دارد.

ساختاری متشکل از ۲VCO / 2VCA / 2VCF / 2EG / 1LFO

تمام امکانات نمونه‌ی اصلی در این محصول موجود است. دو اوسیلاتور با ring modulation و envelope generator ها به همراه hold و delay. VCA همانی است که در نمونه‌ی قبل بود با این تفاوت که این بار صدای حاصل از آن noise کمتری دارد.

فیلترهای high-pass/low-pass به همراه distortion شاخص

یکی از ویژگی‌های مهم این دستگاه، فیلترهای قدرتمند آن است که هر دو نوع رزونانس high-pass و low-pass را تولید می‌کند. رسیدن رزونانس به بالاترین حد خود باعث می‌شود که فیلتر مانند اوسیلاتور عمل کند و تغییراتی مشخص و شدید در تونالیته ایجاد کند. این ویژگی، مزیت مهم این دستگاه است که بعدها در monotron و monotribe نیز مورد استفاده قرار گرفت.

پردازشگر سیگنال خارجی ESP

ESP به شما امکان می‌دهد که از فرکانس یا شدت صدای یک منبع صوتی خارجی برای کنترل سینتسایزر خود بهره ببرید. مثلا می‌توانید یک گیتار الکتریک را به دستگاه خود وصل کرده و از MS-20 mini به عنوان یک سینتسایزر گیتار استفاده کنید، یا با وصل یک میکروفن از آن به عنوان سینتسایزر آواز بهره ببرید.

سیستم patching کاملا انعطاف پذیر

سیستم patching در قسمت راست دستگاه تعبیه شده تا به شما در ساخت صداهای پیچیده با استفاده از کابل‌های plugging-in کمک کند. تنها محدودیت موجود، قدرت تخیل شماست! انواع صداها با استفاده از امکانات موجود مثل sample و hold و noise generator قابل تولید است. فلوچارت مربوط به سیستم patching که روی دستگاه مشخص است، راهکاری است که اندیشیدیم تا حتی افراد مبتدی نیز بتوانند از مزیت‌های patching بهره‌مند شوند.

سایز کوچک:۸۶% اندازه‌ی قبلی

برای استفاده‌ی ساده تر، اندازه‌ی دستگاه تا ۸۶% نسبت به نمونه‌ی قبل کاهش یافته است. با این وجود کلیدهای چرخان و نمایشگر همانی هستند که بودند. کابل‌های patch از ۱٫۴″ به mini-plugs تقلیل یافته‌اند و اندازه‌ی کیبورد نیز ۸۶% اندازه‌ی قبلی است.

تمام ویژگی‌های نسخه‌ی اصلی به قوت خود باقی‌اند.

تمام تلاش خود را کردیم که ویژگی‌های مربوط به MS20 در این دستگاه نیز حفظ شود. هم چنین دفترچه‌ی راهنما و چارت مربوط به تنظیمات برای راهنمایی کاربران در تولید اصوات نیز همراه محصول، ارائه می‌شود. به راحتی می‌توانید هیجان استفاده از MS20 را در سال ۱۹۷۸، دوباره تجربه کنید.

ورودی MIDI In و USB

محصول کوچک ما برای دریافت پیام‌ها مجهز به جک MIDI In و برای دریافت و انتقال پیام‌ها مجهز به کانکتور USB-MIDI است. می‌توانید دستگاه را به کامپیوتر وصل کنید یا آن را از طریق یک sequencer بنوازید.