کرگ موزیک | Korg Music

کرگ موزیک | Korg Music

نماینده رسمی کرگ در ایران

021-66758152

OT120

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۲/۲۸

تیونر ارکستر

KORG OT-120 یک تیونر دقیق و کامل جهت استفاده در ارکستر و گروه های موسیقی است

تیونر OT-120 دستگاهی است که در زمان کوتاه سازهای زهی، بادی و غیره را کوک کرده و به واسطه طراحی خوب و دقت بالا به تیونر بسیار مورد پسندی تبدیل شده است.

دموهای صوتی و تصویری

Pat Martino NAMM 06

مشخصات :

 تیونر با گستردگی حوزه نت در حد ۸ اکتاو، مناسب جهت ارکستر و گروه های موسیقی

نمایشگر دو گانه LCD و عقربه ای برای وضوح دید بیشتر

عملکرد Sound back ، نزدیکترین نت به نت نواخته شده را توسط بلندگو دستگاه پخش می نماید.

کوک های گوناگون مربوط به دوره های مختلف موسیقی

حالت  Transpose کوک کردن سازهای انتقالی از جمله سازهای بادی را راحت تر می نماید.

حالت های مختلف سرعت برای نمایشگر عقربه ای : ( آهسته، متوسط، سریع )

دو حالت کوک اتوماتیک و دستی

قابلیت پخش نت مرجع در ۵  اکتاو

حوزه تنظیم Calibration وسیع ( ۳۴۹ Hz – ۴۴۹ Hz )

میکروفون داخلی جهت کوک سازهای آکوستیک

قابلیت اتصال میکروفون دقیق تر CM-100L جهت محیط های شلوغ

صرفه جویی در مصرف انرژی برای باتری های با طول عمر بالا ( حدود ۱۰۰ ساعت)

دارای جلد Soft case با مقاومت بالا

طراحی عمودی با قابلیت دید بهتر

دستگاه OT-120 تیونر دقیق است که برای ارکستر و گروه های موسیقی طراحی و ساخته شده و با استفاده از طراحی عمودی دارای قابلیت دست گرفتن آسان و کارآمد تر به نسبت تیونر های دیگر گردیده است. روی این تیونر علاوه بر حالت عقربه ای که نمایش دهنده فرکانس نت می باشد، با استفاده از صفحه نمایشLCD  چراغ دار ، میتوان اطلاعاتی از قبیل میزان باتری، میزان صدای خروجی، calibration ، کلید و نام نت را نیز بر روی آن مشاهده نمود.

از طراحی های دیگر بکار رفته بر روی این تیونر می توان به کلید چرخشی جهت انتخاب حالت کاری، کلیدهای نرم جهت انتخاب عملکرد و پایه تکیه گاه پشت اشاره نمود. بدنه از جنس آلومینیوم جدید هم ظاهری قشنگ به این تیونر بخشیده است.

کوک دقیق سازهای ارکستر در طیف وسیعی از نت ها

از آنجا که از سال ۱۹۷۵ اولین تیونر دقیق KORG به وجود آمده و توسعه یافته شد، در تمامی سبک های موسیقی به نوعی از آن استفاده شده است. به کمک تشخیص طیف وسیع از نت ها به شکل بسیار سریع و دقیق از A0 تا C8 موجب شده است تا OT-120 به تیونر مناسب جهت کوک کردن سازهای زهی، بادی چوبی، پیانو و یا بادی برنجی تبدیل گردد. علاوه بر آن این تیونر قابلیتcalibration  وسیعی بین محدوده ۴۴۹-۳۴۹ هرتز را با گام های یک هرتز دارد.

نرمی و دقت مورد انتظار توسط تیونر عقربه ای

جهت نشان دادن هر گونه اختلاف بین کوک اصلی و نت در حال نواخته شدن، از حالت عقربه ای استفاده شده تا کوچکترین اختلاف قابل مشاهده باشد. سرعت پاسخ عقربه بر روی این تیونر قابل تغییر است. میتوان از سرعت های سریع، متوسط و آرام جهت حرکت عقربه استفاده نمود.

حالت های قابل انتخاب در این تیونر دو حالت اتوماتیک و دستی است. در حالت اتوماتیک هر یک از نت ها بطور خودکار تشخیص داده شده و بر روی صفحه، نمایش داده میشود. در حالت دستی می توان نام نت مورد نظر را مشخص کرد. در حالت دستی بازه نمایش داده شده به محدوده ۵۰ cent تقسیم بندی میشود و باعث میگردد تا کوچکترین اختلاف قابل مشاهده باشد. در کنار نمایش دقیق عقربه ای ، وجود LED های راهنما در زیر عقربه نیز باعث می شود تا کوک دقیقتری را از ساز بدست آورد.

قابلیتSound Back  امکانی مناسب جهت کوک کردن سازهای ارکستر است

تیونر OT-120 یک صدای مرجع در بین بازه ۵ اکتاو از نت C2 (هرتز ۶۵٫۴۱  ) تا نت C7 ( هرتز۲۰۹۳) را تولید می کند. حجم صدای پخش شده از بلندگو دستگاه در دو مرحله افزایش پیدا می کند. چنانچه تیونر بر روی پایه قرار گیرد  و جلوی بلندگو آن مسدود نباشد می توان صدای بلندتری را از آن به وضوح شنید.

قابلیت Sound Back موجود روی دستگاه امکان نصب یک میکروفون حساس خارجی از نوع CM-100L را می دهد و باعث می گردد تا به هنگام نواختن نت ، نزدیکترین نت از نظر فرکانس به آن از بلندگو دستگاه شنیده شود. این در حالی است که علاوه بر صدای تولید شده، شاهد نمایش عقربه ای نت نیز خواهیم بود. با استفاده از چنین قابلیت، حس برتری به نوازنده از کوک ساز دست خواهد بود چون هم با چشم قابل دیدن و هم با گوش قابل شنیدن است.

قابلیت کوک سازهای انتقالی و کوک های مربوط به دوره های مختلف

برای کوک کردن سازهای انتقالی (معمولا سازهای بادی)، ۱۲ مدل گام مختلف بر روی دستگاه تعریف شده است (شامل دیز و بمل ها). عملکرد کوک برای دوره های مختلف تاریخی دارای ۸ پیش فرض می باشد که با انتخاب هریک از آنها می توان کوک مذکور را بر روی ساز مورد نظر، توسط این تیونر پیاده سازی نمود. از این قابلیت برای کنترل کردن کوک های منحصر به فرد که در ارکستر های کلاسیک بکار می روند نیز می توان استفاده نمود.

 استفادۀ طولانی

تیونر OT-120 به گونه ای طراحی شده تا با مصرف کم انرژی بتواند مدت زمان زیادی را بطور پیوسته روشن مانده و کار انجام دهد. این مدت زمان در حدود ۱۰۰ ساعت تخمین زده می شود. این تیونر علاوه بر قابلیت استفاده توسط باتری امکان کار با آداپتور برق مستقیم را هم (که بطور مجزا باید تهیه شود) فراهم نموده است.

محفظه نگهداری

یک محفظه نگهداری با کیفیت خوب از جنس چرم جیر، نیز به همراه تیونر موجود می باشد.