کرگ موزیک | Korg Music

کرگ موزیک | Korg Music

نماینده رسمی کرگ در ایران

021-66758152

padKONTROL

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۲/۲۹

MIDI Studio Controller

احساس وصف نشدنی، کنترل عمیق

padKONTROL به سری محصولات MIDI Studio Controller شرکت korg پیوست و ابعاد تازه ای به کیفیت این سری از محصولات بخشید و به بهترین و کاربردی‌ترین عضو این مجموعه تبدیل شد.

padKONTROL علاوه بر ایجاد امکان دسترسی به صداهای درام و سمپل ها، می‌تواند افکت‌ها و softsynth ها را نیز کنترل کند، لوپ ها و ویدیو کلیپ‌ها را به جریان بیندازد و حتی برنامه های نرم افزار DAW را کنترل کند. با یک صفحه‌ی لمسی مبتنی بر محور x-y؛ صداهای طبیعی flams و rolls، در اختیارتان قرار می‌گیرد و وولوم های چرخان و footpedal از این دستگاه، ابزاری بی نظیر برای کنترل می‌سازند.

ریتم را لمس کنید!

padKONTROL یک وسیله‌ی ایده آل برای خلق صداهای طبیعی و ارگانیک مربوط به ریتم در درام است. هر یک از ۱۶ pad موجود می‌توانند به یک نت یا MIDI channel تخصیص داده شوند. به این ترتیب نه تنها کنترل یک درام کیت امکان پذیر است، بلکه می‌توان به صورت همزمان چند ابزار را کنترل کرد. هشت منحنی دینامیک برای هر pad در نظر گرفته شده است، هم چنین می‌توانید به هر pad ؛دینامیک مختص به خود را اختصاص دهید. این قابلیت به شما امکان می‌دهد که هر دستگاه را هر گونه که می‌پسندید تنظیم کنید و بتوانید صرف نظر از این که چگونه به pad ضربه می‌زنید؛ اصوات را با شدت صوتی کامل در اختیار داشته باشید. هم چنین می‌توانید چند pad را برای اجرای یک درام، منتها با شدت صوتی متفاوت تنظیم کنید تا امکاناتی گسترده و قابل پیش بینی در اجراهای خود داشته باشید.

لذت استفاده از یک drum pad را با استفاده از این دستگاه لمس خواهید کرد. اصلا مهم نیست کجای pad ها ضربه بزنید، دستتان به هر جا که بخورد، دستگاه به شما پاسخ خواهد داد. بنابراین بر خلاف سایر دستگاه های مشابه می‌توانید با دو دست بنوازید و از موسیقی لذت ببرید.

با صفحه مبتنی بر محور x-y می‌توانید زمان بندی flam و roll و دینامیک‌ها را کنترل کنید. حرکت از چپ به راست سرعت roll و یا فاصله‌ی میان نت‌های flam شده را افزایش می‌دهد. حرکت به بالا میزان صدای roll یا نت دوم flam را زیاد می‌کند. با یک footswitch نیز می‌توانید پارت‌های واقعی درام کیت یا یک hi-hat به دستگاه اضافه کنید.

کنترل کنید.

به هر pad می‌توان یک MIDI message اختصاص داد که هرکدام از آن‌ها می‌توانند برای عملکردهای سریع یا متداوم تنظیم شوند. هنگامی که drum pad را لمس یا رها می‌کنید، تنظیمات اعمال می‌شوند. بنابراین pad ها می‌توانند مثل دکمه ها و سوئیچ‌ها عمل کنند و هر عملکردی را در soft synths و DAW ها کنترل کنند.

مانند تمام محصولات Kaoss، با استفاده از صفحه مبتنی بر محور x-y، می‌توانید دو پارامتر را در اجراهای زنده کنترل کنید. می‌توانید محور x را برای کنترل pitch bend و محور y را برای کنترل reverb depth تنظیم کنید. یا می‌توانید آن‌ها را برای کنترل filter cutoff و resonance یا پارامترهای چندگانه‌ی delay تنظیم کنید. بدین ترتیب اجراهای تأثیرگذار و امکانات پیچیده خواهید داشت.

با دو وولوم چرخان می‌توانید دو پارامتر از پارامترهای MIDI را به صورت مداوم کنترل کنید، می‌توانید ارزش‌های تعیین شده برای این controller ها را تغییر دهید و نیازهای خود را با این تغییرات برآورده کنید. از footswitch نیز می‌توانید برای تنظیمات سایر پارامترها استفاده کنید.

ببینید.

هر گاه که به drumpad ضربه می‌زنید یا controller را حرکت می‌دهید، پیام یا ارزش فرستاده شده روی نمایشگر نشان داده می‌شود تا شما در جریان کارهایی که انجام داده‌اید قرار بگیرید. این پاسخگویی تصویری دستگاه باعث می‌شود که در طول اجرا بتوانید در جریان کار خود باشید. Pad های تخصیص یافته به هر نت، هنگام ضربه روشن و سپس خاموش می‌شوند. Pad اختصاصی پیام‌های cc برای نمایش وضعیت دستگاه، روشن می‌ماند. سه وضعیت متفاوت نور باعث می‌شود که pad ها به صورت منحصر به فردی روشن شوند. دو حالت اول مربوط به زمانی است که به pad ها ضربه می‌زنید و حالت سوم زمانی که برای مدتی از دستگاه استفاده نمی‌کنید. کارکرد همزمان pad ها و امکانات روشنایی دستگاه برآیند کار با padKONTROL را به طور چشمگیری بالا می‌برد و اجرایی قدرتمندتر از همیشه برای شما رقم می‌زند.

مدیریت کنید.

فقط کافی ست یک بار تنظیمات مورد نظر خود را انجام دهید، می‌توانید تمام آن‌ها را به عنوان “User Scene.” در دستگاه ذخیره کنید. شانزده User Scenes در دستگاه موجود است که هر یک می‌توانند با استفاده از PAD ها به سرعت انتخاب شوند. علاوه بر این، سی Scenes پیش ساخته نیز برای تطابق دستگاه با نرم افزارهای رایج در padKONTROL وجود دارد.

نرم افزار ویرایشگر و مرتب کننده‌ی مختص این دستگاه نیز برای ویندوز XP و سیستم عامل MAC به صورت رایگان در اختیار شماست. با استفاده از این نرم افزار و امکانات گرافیکی کامپیوتر؛ ساخت، ذخیره و سازماندهی Scene ها و scene sets ها بسیار ساده خواهد بود.