کرگ موزیک | Korg Music

کرگ موزیک | Korg Music

نماینده رسمی کرگ در ایران

021-66758152

Pitchblack Poly

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۲/۲۸

معرفی

پیشرفتی چشمگیر در تیونرهای پلی فونیک که مدت کوک کردن ساز را بسیار کاهش داده‌اند. تیونر Pitchblack از سری محصولات Korg؛ استاندارد جدیدی برای تیونرهای سازهای زهی و پدال‌های باس ایجاد کرده است.

ویژگی‌های اصلی

• دقت، سهولت و سرعت در کوک

• نمایش همزمان کوک همه‌ی سیم‌ها

• امکان کنترل کوک هر سیم به تنهایی

• ایده آل یرای “floating tremolo systems”

• امکان کوک در وضعیت‌های Flat (پنج نیم پرده)، Capo (هفت نیم پرده) و Drop-D

• چهار وضعیت مشخص کننده‌ی کوک برای دقت بیشتر

• امکان تشخیص صدای گیتار و بیس به صورت اتوماتیک (تا ۶ سیم)

• True Bypass برای حفظ فرکانس صدا، بدنه‌ی آلومینیوم

• امکان کار از دو طریق: باتری ۹V یا ورودی ۹V DC

• به همراه power jack

دقت، قابلیت اتکا، امکانات گسترده و تمام ویژگی‌های چشمگیر تیونر های پلی فونیک Korg به همراه نمایشگر واضح و طراحی شیک و آلومینیومی در این تیونر یک جا جمع شده است. تیونر Pitchblack poly سهولت در کوک کردن به صورت پلی فونیک را به مجموعه محصولات تحسین برانگیز تیونرهای پدالی اضافه کرده است.

دقیق و قدرتمند- کوک تمام سیم‌ها را در یک زمان چک کنید.

برای کوک کردن با تیونرهای قبلی، می‌باید به هر سیم به طور جداگانه مضراب زد. اما با این تیونر شما می‌توانید با یک مضراب زدن به تمام سیم‌ها، سیمی را که از کوک خارج شده ببینید و فقط همان را دوباره کوک کنید. به این ترتیب وقت برای کنترل سیم هایی که کوک هستند هدر نمی‌رود و خیلی سریع می‌توانید به نواختن خود ادامه دهید. این تیونر به صورت پیش فرض برای گیتار و گیتاربیس ( ۶ سیم) تنظیم شده و در صورتی که از این سازها استفاده می‌کنید، نیاز به تغییر تنظیمات نیست.

ایده آل برای “floating tremolo systems”

نوازندگانی که روی ساز خود از تکنیک ترمولو استفاده می‌کنند به خوبی می‌دانند که خارج شدن یک سیم از کوک، بر سایر سیم‌ها هم اثر می‌گذارد. بم شدن سیم خارج شده از کوک، سبب می‌شود که صدای سایر سیم‌ها زیر تر به نظر بیاید. در تیونر های معمول نوازنده مجبور است هر سیم را جداگانه بارها و بارها چک کند و در صورت خارج شدن از کوک دوباره کوک کند. Pitchblack poly تشخیص و تصحیح سیم خارج شده از کوک را آسان‌تر کرده و باعث می‌شود صدای سایر سیم‌ها نیز به درستی به گوش برسد.

امکان شناسایی سیم در حال کوک شدن

با مضراب زدن به هر سیم، نت حاصل از سیم روی تیونر نمایش می‌یابد و به راحتی سیمی که از کوک خارج شده مشخص می‌شود. گوشی مربوط به همان سیم را بچرخانید، ویژگی String Seeker دستگاه، سیم در حال کوک شدن را شناسایی می‌کند و وضعیت کوک آن را هر لحظه نشان می‌دهد. استفاده از این دستگاه به سبب طراحی ساده، حتی برای کسانی که تا به حال از تیونرهای پلی فونیک استفاده نکرده‌اند، بسیار آسان است.

دارای دو نمایشگر برای دقت بیشتر

نمایشگر بالای دستگاه، اختلاف فرکانس را توسط شیارهای سفید و آبی رنگ روی LED؛ و نمایشگر پایین کوک مربوط به هر سیم را به طور جداگانه نشان می‌دهد. شاخصه های سبز یا قرمز، با توجه به نوع وضعیت انتخابی برای دستگاه می‌توانند راهنمای شما باشند. در وضعیت پلی فونیک، این رنگ‌ها وضعیت کوک تمام سیم‌ها را نشان می‌دهد و در وضعیت مو نو فونیک نام نت هر سیم را نمایش می‌دهند. نمایشگرهای بزرگ، رنگی و روشن این تیونر حتی در محیط‌های تاریک هم به راحتی قابل دیدن هستند.

چهار نوع نمایش وضعیت کوک

هنگامی که قصد کوک کردن سیم‌ها را به صورت جداگانه دارید، وضعیت کوک سیم به ۴ طریق متناسب با نیاز شما، می‌تواند نمایش داده شود.

Regular Meter mode

سیم را تا جایی کوک کنید که نور سفید در مرکز صفحه روشن شود. این نور سفید اگر کوک بالاتر باشد به راست و اگر پایین‌تر باشد به سمت چپ می‌رود. قرار گرفتن در مرکز نشان دهنده‌ی کوک بودن سیم است.

Full Strobe mode

نور سفید در صورتی که سیم کوک باشد ثابت می‌ماند. اما اگر کوک سیم بالا باشد از چپ به راست و اگر پایین باشد از راست به چپ حرکت می‌کند.

Half Strobe mode

سیم ساز را کوک کنید تا زمانی که نور صفحه خاموش شود و فقط نور سفید مرکز صفحه روشن گردد. اگر کوک بالاتر باشد سمت راست و اگر پایین‌تر باشد سمت چپ صفحه روشن می‌شود. اگر سیم کوک باشد فقط مرکز LED روشن می‌شود.

Split mode

این روش که تلفیقی از روش اول و سوم است، برای اولین بار در این تیونر مورد استفاده قرار گرفته است. سیم را تا جایی کوک کنید که نور سمت چپ و راست LED به سمت مرکز همگرا شوند. اگر کوک بالاتر از نت مورد نظر باشد، سمت راست میزان اختلاف فرکانس و سمت چپ وضعیت کوک را به روش Half Strobe نشان می‌دهد. اگر کوک پایین‌تر باشد، سمت چپ میزان اختلاف و سمت راست وضعیت کوک را به روش Half Strobe نشان می‌دهد.

حفظ صدای مورد نظر به علت طراحی به صورت True Bypass

هنگام کوک کردن ساز، ورودی سایر صداها به دستگاه کاملا قطع می‌شود و اگر در حال کوک کردن نباشید؛ سیگنال‌های صدا بدون شناسایی توسط تیونر، مستقیما به سمت خروجی فرستاده می‌شوند. حتی وقتی که Pitchblack Poly به چند پدال افکت متصل است؛ صدای ورودی بی آن که تحت تأثیر buffer amp قرار بگیرد، از دستگاه خارج می‌شود. به این ترتیب شما اطمینان حاصل می‌کنید که صدا و افکت‌ها همانی هستند که خودتان می‌خواهید و هیچ صدای ناخواسته ای وجود ندارد.

یک هم‌نشین دلنشین برای pedalboard شما

Pitchblack Poly هم اندازه‌ی پدال‌های افکت هستند و بسیار ساده می‌توانند با بیشتر سیستم‌های افکت به صورت پدالی هماهنگ شود. این دستگاه دارای خروجی DC OUT است که از طریق آن می‌تواند نیروی محرکه‌ی پدال‌های افکت را تأمین کند (هنگام استفاده از آداپتور AC) . از آن جا که نیروی محرکه به صورت اختصاصی به DC OUT تعلق می‌گیرد، این خروجی می‌تواند به صورت ثابت و بدون صدای اضافه، معادل نیروی محرکی را که پدال افکت‌ها نیاز دارند، به آن‌ها عرضه کند. (۹V200mA). در صورتی که کابل DC را به دستگاه وصل کنید، دستگاه می‌تواند چند پدال افکت را به صورت همزمان تغذیه کند. به این ترتیب تأمین نیروی محرکه برای pedalboard شما، بیش از پیش ساده می‌شود.