کرگ موزیک | Korg Music

کرگ موزیک | Korg Music

نماینده رسمی کرگ در ایران

021-66758152

PITCHBLACK PORTABLE

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۲/۲۸

تیونر پلی فونیک دقیق و سریع

ایده آل برای گیتار و گیتاربیس

Pitchblack Portable تیونری پلی فونیک است که به وسیله ی آن می توان گیتار و گیتاربیس را سریع و دقیق کوک کرد. این تیونر انتخابی بسیار مناسب برای استفاده روی صحنه ی اجرا و یا در استودیوست. چرا که دارای LED بسیار روشن و وضوح بالاست و به دلیل وجود عملکرد cable checker از شکستگی یا خرابی احتمالی کابل ها، مطلع خواهید شد. این تیونر در سه رنگ مشکی، قرمز و نقره ای و دقت +/-۰٫۱ سنت، پیشرفته ترین تیونر متعلق به گیتار و گیتار بیس است.

ویژگی های اصلی

• وضوح بالای تصویر، محصول LED بزرگ و روشن

• کوک دقیق و سریع به دلیل امکان دیدن کوک تمامی سیم ها در یک نگاه

• عملکرد String Seeker

• سه وضعیت نمایش: regular، strobe و half-strobe

• دقت بسیار بالا به اندازه ی +/-۰٫۱ سنت (هنگام استفاده از وضعیت strobe)

• مناسب برای “floating tremolo systems”

• دارای امکان اختصاصی تیونرهای KORG در تشخیص صدای گیتار از گیتاربیس

• قابلیت کوک در سه حالت Flat (5 نیم پرده)، Capo (7 نیم پرده) و Drop-D

• اخطار در صورت کوتاه شدن یا شکستگی کابل ها توسط Cable Checker

• خروجی Buffered هرگونه تغییری را در کیفیت صدای خروجی به حداقل می رساند.

• امکان کوک کردن بدون صدا توسط عملکرد Mute

• جک DC OUT نیروی محرکه‌ی لازم برای پدال‌های افکت را فراهم می‌کند.

• دارای ساختار افقی مناسب برای جای گیری در هر مکان

• در سه رنگ مشکی، قرمز و نقره ای

نمایشگر LED بزرگ و روشن

نمایشگر بزرگ ۱۵۰ میلی متری با ساختار منحنی وار خود توجه همگان را به خود جلب و LED رنگی و روشن وضوح بسیار بالایی ایجاد می کند. نگران وضوح تصویر pitchblack Portable نباشید و آن را هر جا که می خواهید، زیر پا، بالای آمپلی فایر یا در سن های تاریک و دارای غبار قرار دهید.

کوک دقیق و سریع به دلیل امکان دیدن کوک تمامی سیم ها در یک نگاه

امکان کوک کردن تمام سیم ها درست مانند pitchblack Poly در این تیونر هم وجود دارد. به همه ی سیم ها مضراب بزنید تا نشانگر (قرمز/ سبز) در بخش پایینی دستگاه روشن شود و سیمی را که احتیاج به کوک شدن دارد در یک چشم به هم زدن به شما نشان دهد و فقط سیم از کوک خارج شده را کوک کنید. (اگر تمام سیم ها کوک باشند، خط افقی روی نمایشگر که به رنگ سبز درآمده، نمایان خواهد شد.) پیدا کردن سیم از کوک خارج شده توسط عملکرد “String Seeker”صورت می گیرد. نشانگر (سفید/آبی) بالای دستگاه وضعیت کوک سیم ها را به طور مداوم نمایش می دهد و به این ترتیب شما می توانید به محض خارج شدن سیم از کوک، آن را به حالت درست خود برگردانید.

سه وضعیت نمایش

Regular Meter mode

در این وضعیت، سیم را تا جایی کوک کنید که LED سفید در وسط نشانگر روشن شود. اگر کوک زیرتر باشد نور به سمت راست و اگر بم تر باشد به سمت چپ حرکت خواهد کرد.

Strobe Meter mode

سیم را تا جایی کوک کنید که نور نشانگر LED ثابت بماند. اگر کوک زیرتر باشد نور از چپ به راست و اگر بم تر باشد از راست به چپ مدام در حال حرکت خواهد بود.

Half Strobe Meter mode

کوک کردن را تا جایی ادامه دهید که نور نشانگر LED ثابت بماند و فقط LED سفید مرکزی روشن شود. اگر کوک زیرتر باشد بخش راست دستگاه و اگر بم باشد قسمت چپ آن روشن خواهد شد. اگر کوک درست باشد فقط LED وسط روشن خواهد شد.

با دقت کوک کنید.

میزان دقت این تیونر بسیار بالاست و احتمال میزان اختلاف با کوک واقعی تنها در حد +/-۰٫۱ یک سنت است.

ایده آل برای “floating tremolo systems”

گیتاریست هایی که از “floating tremolo systems”استفاده می‌کنند، می‌دانند که خارج شدن یک سیم از کوک روی کوک سایر سیم‌ها تأثیر می‌گذارد؛ مثلا بم شدن یک سیم سبب می‌شود که سیم‌های دیگر زیرتر به گوش برسد. در صورت استفاده از تیونرهای قدیمی نوازنده می‌بایست کوک تک‌تک سیم‌ها را تغییر دهد، اما در صورت استفاده از pitchblack Poly تشخیص و تصحیح سیم از کوک خارج‌شده بسیار آسان خواهد بود، با تصحیح آن یک سیم، بقیه‌ی سیم‌ها نیز صدای درست خود را حفظ خواهند کرد. پس دیگر نیازی به تغییر کوک همه‌ی سیم‌ها نیست.

تشخیص خودکار صدای گیتار از گیتاربیس و قابلیت کوک در سه حالت Flat، Capo و Drop-D

قابلیت اختصاصی KORG در تشخیص سیگنال های ورودی گیتار یا گیتاربیس از یکدیگر و امکان کوک کردن به روش‌های دیگری غیر از روش معمول مانند Flat ، Capo و Drop-D از دیگر امکانات این تیونر منحصربه‌فرد است.

اخطار در صورت کوتاه شدن یا شکستگی کابل ها توسط Cable Checker

با اتصال دو بخش انتهایی سیم phone به جک INPUT و جک CABLE CHECK، در صورت شکستگی کابل نمایشگر به شما هشدار خواهد داد. پس با خیال راحت روی سن و یا در استودیو فقط به اجرای خود فکر کنید.

خروجی Buffered هرگونه تغییری را در کیفیت صدای خروجی به حداقل می‌رساند و عملکرد Mute کوک کردن بدون صدا را امکان‌پذیر می‌کند.

pitchblack Portable به خروجی Buffered مجهز شده است تا هرگونه تغییر یا noise در سیگنال های ورودی صدا را به حداقل برساند. هم چنین با استفاده از عملکرد Mute می‌توانید سازتان را بدون آن که صدایی از جک OUTPUT خارج شود، کوک کنید و به این ترتیب آرامش و اعتمادبه‌نفس خود را روی صحنه حفظ کنید!

همراهی قدرتمند برای pedalboard شما

pitchblack Portable هم اندازه ی pedal effect است و مناسب برای کار با بیشتر pedalboard هاست. جک DC OUT در این تیونر نیروی محرکه‌ی لازم برای پدال‌های افکت را فراهم می‌کند (هنگام استفاده از آداپتور Ac). جک DC OUT می‌تواند نیروی محرکه‌ی ثابت و بدون noise برابر با نیروی محرک یک پدال افکت مشخص (۹V 200mA) ، ایجاد کند. با اتصال کابل DC می‌توانید نیروی محرک لازم برای چند پدال افکت را فراهم کنید و به این ترتیب اتصالات مربوط به نیروی محرک را در pedalboard های خود، بیش از پیش ساده کنید.

دارای ساختار افقی و اندازه ی کوچک مناسب برای جای گیری در هر مکان

این تیونر را به خاطر اندازه ی کوچکش می‌توان در هر جایی مثل فاصله‌ی بین pedalboard ها یا بالای آمپلی‌فایر و یا هر مکان کوچک دیگری، قرار داد.