کرگ موزیک | Korg Music

کرگ موزیک | Korg Music

نماینده رسمی کرگ در ایران

021-66758152

Pitchhawk-U

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۲/۲۸

تیونری قابل‌اتکا برای همیشه کوک بودن!

آخرین عضو از گروه تیونرهای KORG به بازار عرضه شد. Pitchhawk-u برای سازهای زهی مانند گیتار و بانجو.

این تیونر گیره‌ای جدید، با همان دقت و حساسیتی که همواره از KORG انتظار داریم، اما این بار با گیره‌ای محکم تر و قرارگیری ثابت تر و مطمئن تر روی ساز در اختیار نوازندگان قرار گرفته است. هم چنین یک بازوی تاشونده و قابل تنظیم برای راحتی بیشتر در هنگام استفاده و نمایشگر جدید برای وضوح و کارایی بیشتر در این تیونر به‌کاررفته است. کارکردی در این تیونر وجود دارد که توسط آن از کوک خارج شدن سیم اول به نوازنده هشدار داده می‌شود؛ و نیز می‌توان از میان وضعیت‌های مختلف کوک، مورد مناسب و دلخواه را انتخاب کرد. تمام این امکانات Pitchhawk-u را به استاندارد جدیدی در تیونرهای گیره‌ای تبدیل کرده است.

از ۳۸ سال قبل که اولین تیونرها تولید شدند تا به امروز، KORG همواره در تکنولوژی مورد استفاده و همکاری با متخصصان برای تولید تیونرهایی که ارزشمندی هنرمندان را حفظ کند، پیشگام بوده است. تا جایی که اولین تیونر گیره‌ای AW-1 در سال ۲۰۰۴ و سپس AW-2 در سال ۲۰۰۹ تولید شدند؛ و حالا نیز AW-3 با نام PitchHawk روانه‌ی بازار شده است. به علت استقبال گسترده‌ای که از تیونرهای گیره‌ای در سراسر دنیا شده است، تولید این نوع تیونر ادامه خواهد یافت.

• تیونر گیره‌ای که می‌توانید مستقیماً به ساز خود وصل کنید.

– وضعیت‌های متفاوت کوک مناسب برای انواع بانجوها، از کوچک تا بزرگ

• ویژگی‌های اصلی که کار با این تیونر را بیش از پیش ساده کرده است.

– دقت بالا و حساسیتی که همواره از KORG انتظار می رود.

– گیره‌ی جدید با ثبات بیشتر روی ساز

– بازوی تا شونده برای تعیین زاویه‌ی مناسب تیونر روی ساز

– نمایشگر جدید برای دستیابی به وضوح بالاتر و خوانایی بیشتر

– دوام و طول عمر زیاد

– کوچک، سبک و قابل‌حمل

– کاربری آسان با استفاده از دکمه‌های قرارگرفته روی تیونر

• سایر ویژگی‌ها

– اعلام خارج شدن سیم اول ساز از کوک (در تیونر PitchHawk-G هنگامی که در وضعیت guitar قرار دارد.)

– عملکرد خاموش شدن خودکار برای حفظ نیروی باتری در صورت فراموشی کاربر در خاموش کردن تیونر

– دارای عملکرد حافظه‌ی پشتیبان

– دارای کیف حمل در تعدادی محدود

وضعیت‌های متفاوت کوک مناسب برای انواع بانجوها، از کوچک تا بزرگ

۴ وضعیت متفاوت کوک در این تیونر وجود دارد: کروماتیک، کوک بر مبنای نت دو (C tuning)، کوک بر مبنای نت رِ (D tuning) و باریتون. همچنین می‌توانید تعداد سیم‌های ساز را نیز انتخاب کنید: ۴، ۶ یا ۸ سیم. با این امکانات می‌توانید هر ساز بانجوی را از کوچک تا بزرگ با دقت کوک کنید؛ و از اجراهای زنده‌ی خود بدون کوچک‌ترین نگرانی از کوک لذت ببرید.

دقت بالا و حساسیتی که همواره از KORG انتظار می رود.

ممکن است فکر کنید در تیونرهای گیره‌ای بیشتر به راحتی استفاده اهمیت داده می‌شود تا دقت تیونر؛ اما می‌دانید که هنگامی که ساز از کوک خارج می‌شود و زمان کمی داریم؛ مثل اتفاقی که اغلب روی صحنه می‌افتد این دقت و حساسیت بالای تیونر است که به کار می‌آید. از تولید اولین تیونر تا همین محصول آخر دقت همواره دغدغه‌ی اصلی اهالی KORG بوده است؛ و در Pitchhawk-u دقت و حساسیت به حد اعلای خود رسیده است. در صورت استفاده خواهید دید که حساسیت تیونر در دریافت ارتعاش سیم چقدر بالاست و چگونه دامنه‌ی گسترده‌ای از نت ها از بم تا زیر توسط تیونر قابل تشخیص‌اند؛ و نیز با استفاده از piezo pickup خواهید دید که فقط صدای ساز شما در گروه به تیونر خواهد رسید نه هیچ ساز دیگری. تمام این ویژگی‌ها و امکانات، تحقق وعده‌های KORG را نشان می‌دهد.

گیره‌ی جدید با ثبات بیشتر روی ساز

گیره‌ی این تیونر به گونه‌ای طراحی شده است که به خوبی به ساز بچسبد و ثبات خود را روی ساز حفظ کند. این گیره در سایزهای مختلف طراحی شده تا متناسب با اندازه‌ی سرپنجه ی سازهای مختلف، مانند گیتار و گیتاربیس و بانجو باشد. حتی اگر هنگام اجرا حرکت زیادی دارید، جای نگرانی نیست، تیونر شما کوچکترین حرکتی نخواهد کرد. برای راحتی شما در گرفتن گیره، در قسمت پشتی گیره نیز پلاستیک به کار رفته است.

نمایشگر جدید برای دستیابی به وضوح بالاتر و خوانایی بیشتر

بازوی تا شونده‌ی به‌کاررفته در ساختمان این تیونر سبب شده که بتوان گیره را از هر سمت دلخواه استفاده کرد و تیونر را با هر زاویه‌ی دلخواهی روی ساز قرار داد. لولای متصل به صفحه‌ی نمایشگر نیز آن را در زاویه‌های متفاوت بالا، پایین، راست و چپ حرکت می‌دهد. این‌گونه، نوازندگان می‌توانند تیونر را در هر وضعیتی که برایشان راحت تر است و دید بهتری دارند قرار دهند و مطمئن باشند که تیونر هرگز جابجا نمی‌شود.

کاربری آسان با استفاده از دکمه‌های قرارگرفته روی تیونر

با وجود این که Pitchhawk-u تیونری پیشرفته است، استفاده از آن بسیار ساده است. با ۴ دکمه‌ی موجود روی تیونر تمام کارها انجام می‌شود. طراحی این تیونر به گونه‌ای است که کوک کردن ساز را از همیشه ساده‌تر و سریع تر کرده است. دکمه‌ی power به جهت استفاده‌ی مکرر اندکی برآمدگی دارد تا تشخیص آن راحت تر باشد.

درجه‌بندی، عملکرد خاموش شدن خودکار و حافظه‌ی پشتیبان

عملکردهای متفاوت، از شما برای کوک سازتان حمایت می‌کنند! با calibration می‌توانید از هر نت دلخواه ساز خود را کوک کنید، با عملکرد خاموش شدن خودکار باتری شما در صورت روشن ماندن تیونر بدون آن که صدایی به آن برسد هدر نخواهد رفت و عملکرد حافظه‌ی پشتیبان تنظیمات شما را حتی بعد از خاموش کردن تیونر حفظ خواهد کرد.

نمایشگر جدید با وضوح بالا

نمایشگر جدید با LCD جدید و نور سفید زمینه، به راستی که وضوح بیشتری را سبب شده است. تضاد بالای درجه‌ها و زمینه و صفحه‌ی نسبتاً بزرگ نمایش‌دهنده سبب شده از هر زاویه‌ای و در هر جایی، حتی محیط‌های تاریک بتوانید اطلاعات روی تیونر را ببنید و ساز خود را به راحتی کوک کنید.

دوام و طول عمر زیاد

تیونر وسیله‌ای است که بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد، بنابراین باید مقاوم و باکیفیت باشد. Pitchhawk بسیار محکم و در اجراها و حمل‌ونقل ها مقاوم است. گیره‌ی یک تکه و بازوی تا شونده سبب دوام آن شده‌اند. قرار دادن و برداشتن باتری از قبل ساده‌تر شده است.