کرگ موزیک | Korg Music

کرگ موزیک | Korg Music

نماینده رسمی کرگ در ایران

021-66758152

PS60

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۲/۲۸

دستگاه سینتسایزر PS60 به همراه صداهای عالی ، افکت‌های حرفه ای جهت استفادۀ موزیسین‌ها ساخته شده است.

طراحی فشردۀ سخت افزار و امکانات کنترلی جدید همگی قدرت بسیار زیادی را در جهت اجرا به یک نوازنده اعطا می‌کند.

برجستگی‌های محصول:

* دسترسی مستقیم به ۶ گروه از صداهای ضروری – پیانو، الکتریک پیانو، ارگ، ارکستر زهی بادی برنجی‌ها و سینتسایزر ها

* ۴۴۰ عدد صدای فوق‌العاده، آماده برای اجرا، که توسط برنامه ریزان صدا، ساخته و پرداخته شده است.

* آخرین دستاورد تولیدی صدای EDS- I : Korg

* قابلیت ساخت و ذخیرۀ تا ۲۰ صدای Split و لایه بندی شده Performance به صورت در جا.

* Panel قابل دسترس سریع با قابلیت تخصیص بعضی از عملکردهای مورد نیاز پر استفاده.

* استفاده از ۹ ولوم چرخشی (ناب: Knob) برای کنترل‌های Real-time و زنده بر روی Modulation Reverb/ Delay و افکت‌های اکولایزر.

* قابلیت استفاده از PS60 به عنوان یک Plug – in در برنامه های DAW توسط نرم افزار ویرایشی بر روی کامپیوتر

* ایجاد حس طبیعی به کمک کلیدهای نیمه سنگین در تعداد ۶۱ کلید.

سینتسایزری منحصر به فرد که شبیه هیچ یک از مدل‌های دیگر نیست.

در طراحی دستگاه PS-60 همواره نیازهای یک اجرای زنده، مورد هدف و توجه بوده است. ارائه کنترل‌های متنوع، صفحۀ نمایش روشن بزرگ و راحتی کار و استفاده از این دستگاه جزو نکات برجستۀ PS60 می‌باشد. کنترل کننده های Real-time که تعامل حسی خوبی را پدید می‌آورند، حتی بر روی خود صداها که در فکر صدا سازان خلق شده بودند و جهت اجرای زنده و بلافاصله آماده شده‌اند نیز می‌توانند توسط آن‌ها تحت تأثیر قرار بگیرند. سبکی و جمع و جوری این دستگاه باعث قابلیت حمل آسان آن از منزل به استودیو و یا محل تمرین می‌گردد.

قابلیت حمل و نقل، در کنار راحتی استفاده و دسترسی به کنترل‌های همزمان، همگی موجب می‌گردد تا PS60 تبدیل به دستگاهی مناسب جهت استفادۀ خوانندگان، نوازندگان bass، نوازندگان ساکسیفون و یا هر نوازندۀ دیگری که جهت توسعۀ کار خود قصد نواختن قطعه ای از موسیقی خود را با کیبورد دارد، می‌باشد.

صداهای در خواستی بسیاری از نوازندگان

با تمرکز بر صداهای مورد نیاز نوازندگان متعدد که بر مبنای صداهای پایه طراحی و ساخته می‌شوند، و تشکیل بدنۀ یک نوازندگی حرفه ای کیبورد را می‌دهند، دستگاه PS60، ۴۴۰ عدد صدای منحصر به فرد را که همگی صداهای بسیار شفاف و شاخصی می‌باشد در خود ارائه نموده است. این در حالی است که مقداری فضای خالی نیز جهت صداهای بیشتر وجود دارد. صداها به ۶ دستۀ کلی تقسیم گردیده‌اند – پیانو، پیانوی الکتریک، ارگ، ارکستر زهی (Strings)، بادی برنجی (Brass) و Synth – که هر یک با کنترل‌های اختصاص یافته کار پیدا کردن صدای مناسب را برای شما راحت‌تر می‌نمایند. هنوز مطمئن نیستند؟ مشخصۀ Audition گزینه ای که بر روی هر یک از صداهای انتخابی قطعۀ موسیقی مناسبی را با آن صدا پخش می‌نماید و این عمل به شما کمک خواهد کرد تا صدا را ارزیابی نموده و بهترین و مناسب‌ترین صدا را جهت اجرای خود انتخاب نمائید. توسط Control های مربوط به دسته بندی صداها می‌توانید تا ۶ عدد صدا را بر روی یکدیگر ترکیب نموده، تقسیم بندی کرده و در نهایت صدای مناسب را جهت اجرای خود ساخته و پرداخته نمائید.

ایجاد تغییرات با قدرت Synth

PS60 برای تولید اصوات از نمونه های با کیفیت بالای ۴۸ kHz و در حجم ۴۹ مگابایت* استفاده می‌کند. موتور تولید صدای EDS-i جهت به وجود آوردن صداهای دستگاه از ۴ نوع فیلتر، ۲ عدد Amp، ۵ عدد LFO و ۵ عدد EG جهت شکل دادن به برنامۀ صوتی مورد نظر، استفاده می‌کند. از این صداها که توسط تکنولوژی EDS-i ساخته شده‌اند می‌توان در اجراهای زنده قدرتمند استفاده نمود.

هر یک از ۶۳ عدد افکت – شامل افکت‌های داینامیک و یا مدل‌های Amp که توسط Korg بر مبنای تکنولوژی REMS ساخته شده‌اند – می‌توانند به صداهای مجزا اختصاص یافته و به عنوان یکی از insert effect ها قرار گیرند. علاوه بر آن‌ها Master – effect نیز می‌تواند بر روی کل صدا قرار بگیرد. از دیگر افکت‌ها می‌توان به افکت‌های از انواع Modulation که ۴ نوع افکت را در خود جای داده است و افکت از نوع reverb/ delay که باز هم ۴ نوع افکت را ارائه می‌کند نام برد. یک اکولایزر ۳ کانال، فرم و پرداخت نهایی صدا را می‌تواند در دست بگیرد.

* هنگامی که به صورت ۱۶ بیت خطی مورد محاسبه قرار می‌گیرد.

تنظیمات آسان و کنترل‌های اجرایی

استفاده و کاربرد PS60 بسیار آسان است. قسمت‌های میانی و سمت راست کنترل پنل، جهت تنظیمات اولیۀ صدا بکار می‌روند. به آسانی می‌توان از قسمت کنترل مربوط به Category، صدای مورد نظر را انتخاب نموده و در قسمت Easy Setup مقدار Volume، Octave، و مقادیر افکت‌های اعمال شونده بر روی صدا را تنظیم نمود. ولوم های چرخشی Knob برای دست‌کاری افکت‌ها و همچنین اکولایزر ها، تعبیه شده‌اند.

از دیگر کارهای قابل انجام می‌توان به ترکیب صداها به صورت لایه ای و یا منطقه ای (Split) اشاره کرد. به این‌گونه ترکیبات و تنظیمات صدا، اصطلاحاً Performance گفته می‌شود و می‌توان ۲۰ عدد از این صداهای آماده شده را در حافظۀ داخلی دستگاه، ذخیره نمود.

از کنترل‌های موجود در قسمت سمت چپ کنترل پنل، هم برای تغییرات و ویرایش دقیق‌تر و هم برای فراخوانی سریع و آسان Performance ها حتی زمانی که بر روی صحنه به اجرای برنامه می‌پردازید، می‌توان استفاده نمود.

دستورات و تنظیمات

دستگاه PS60 به کمک کنترل‌هایی که برای نواختن بر روی خود داراست می‌تواند حس بیشتری را به هنگام اجرا، به وجود بیاورد. به کمک حرکت Joystick به سمت چپ، راست، بالا و پایین می‌توان اصوات ظریف‌تر و یا خشن‌تری را به وجود آورد و در همین حال با استفاده از کلیدهایoctave up/down  صدای تولید شده را به یک اکتاو بالاتر و یا پایین‌تر منتقل نمود. ۲ فیش ورودی پدال موجود بر روی PS60 قابلیت اتصال پدال‌هایی نظیر سوئیچ پایی و یا پدال Damper برای ایجاد کنترل‌های مستقل از دست، فراهم می‌آورند.

به هنگام نواختن با صدای Organ، اختصاص یک کلید برای افکت‌های مربوط به این ساز می‌تواند حالتی را مشابه با حالت ساز واقعی Organ شبیه سازی نماید.

کیبورد لذت بخش

دستگاه PS60 مجهز به صفحه کلید قدرتمند جهت اجرای متفاوت و با قدرت بیشتر انتقال احساس می‌باشد. کلیدهای نیمه سنگین در اندازۀ طبیعی احساس غیرقابل مقایسه ای را با این دستگاه پدید می‌آورد. نوازندگان حرفه ای از آنجا که می‌توانند انواع اجراها را در سبک‌های متفاوت با این کیبورد تجربه کنند، بسیار از نواختن با این کیبورد لذت خواهند برد. این سبک‌های متفاوت اجرا از نواختن در سبک‌های پیانو گرفته تا اجرا توسط صداهای الکترونیکی و سینتسایزری را شامل می‌شود.

تعامل سخت افزاری/ نرم افزاری برنامه ویرایشگر مستقل PS60 به شما کمک می‌کند تا بدون حضور نیاز به خود دستگاه، به طراحی ویرایش و یا خلق صدایی جدید بپردازد. قابلیت دیدن دقیق همۀ جزئیات صدای در حال ساخت بر روی صفحۀ بزرگ مانیتور کامپیوتر موجب می‌گردد تا به آسانی بتوانید صدای مورد نظر خود را ویرایش نمائید برنامه ویرایشگر PS60 Plng – in تمامی مشخصات به کار رفته در خود دستگاه را به شما ارائه می‌نماید و باعث می‌گردد تا بتوانید از دستگاه PS- 60 خود در برنامه های آهنگسازی کامپیوتری موسوم به DAW به عنوان یک سینتسایزر Plug-in استفاده نموده و آن را با فرمت های VST، AU و RTAS در برنامه های DAW سازگار نمایید. به عنوان محلی برای ذخیره و انباشتن صداها، این برنامه به شما امکان نگهداری از صداهایی را که توسط کامپیوتر ساخته‌اید، می‌دهد.

Program Edit – Quick

Running as Plug-in