کرگ موزیک | KORG Music
021-66758152 - 021-88851660

PX5D

تاریخ انتشار : 2019/04/09

The Korg PX5D Multi-Effects Processor

سری محصولات Pandora برای روزگاری که همه چیز در تحرک است! در دهه ۱۹۹۰ اولین بار Pandora تولید شد و تا به امروز سرآمد تمام multi-effects processor هاست. محصول امروزی این سری با نام PX5D، با پیشرفت بسیار چشمگیر نسبت به نمونه های قبلی خود، محملی مناسب برای تمرینات، بستری منحصر به فرد برای ضبط اصوات، دریچه ای گشوده به سوی یک استودیوی مدرن و جایگاهی همیشگی برای دسترسی به amp برای شماست. از همه بهتر! PX5D را در جیب خود بگذارید و صداهای دل انگیز خود را همیشه همراه داشته باشید! چرا که این دستگاه با باتری کار می‌کند.

کوچکی دستگاه PX5D کارایی game-controller ها را به یاد می‌آورد، این که می‌توان مدت زیادی بازی کرد و زمان کمتری در حسرت بازی کردن بود! با استفاده از امکان تعامل با کامپیوتر از طریق USB به سادگی می‌توانید از نرم افزار ضبط صدا استفاده کنید.

ویژگی‌ها:

• کار یا تکنولوژی مدل سازی تحسین شده‌ی REMS””

(Resonant structure and Electronic circuit Modeling System)

• ۱۸۰ افکت مشخص و تطابق پذیر شامل amp models، cabinet simulations، popular pedal و studio FX

• امکان استفاده همزمان از ۷ افکت- همگی در یک program

Dynamics/Amp/ Cabinet/ Modulation/Delay/Reverb/ Noise Reduction

• ۲۰۰ program، ۱۰۰ عدد پیش ساخته و ۱۰۰ عدد قابل ساخت توسط کاربر

• ۱۲۸ عدد PCM Rhythm و Bass Pattern با کیفیت بالا و بسیار نزدیک به واقع، ۷۷۴ واریاسیون، شامل صداهای ماژور و مینور

• ۲۰ Chain که هر یک شامل ۱۶ Pattern هستند. (Pattern ها می‌توانند تکرار شوند)

• نرم افزار ویرایش – برای ویرایش Program ها یا خلق Pattern Chain ها

• قابلیت پخش صداهای گیتاربیس و درام از طریق MIDI(USB)

• ورودی AUX IN برای ایجاد قابلیت پخش صدا به همراه منابع صوتی خارجی مثل CD و MP3

• قابلیت انتقال تونیک گام متعلق به سیگنال‌های صوتی خارجی (Transpose)

• امکان حذف باس از سیگنال‌های صوتی خارجی با استفاده از Bass Cancel

• Phrase Trainer با ضبط حداکثر ۸۰ ثانیه loop از منابع صوتی خارجی مثل CD و MP3، امکان بی مانندی را برای تمرین و یادگیری ریف ها فراهم کرده است.

• Tuner کروماتیک خودکار به همراه قابلیت قطع صدا برای کوک کردن بدون صدا

• LCD با ویژگی Semi-transparent و سوئیچ نور پس زمینه برای وضوح بیشتر

• امکان ویرایش سریع و مستقیم به علت تعامل Multi-controller

• پانل منظم و ساده دارای کلیدهای چرخان Gain، Bass، Treble و Volume

• کابل آداپتور برای اتصال دو footswitche

• وضعیت USB، دستگاه PX5D را به یک USB برای انتقال اصوات و ارتباط با هر نوع نرم افزار ضبط متعلق به DAW تبدیل می‌کند.

• Pandora را بین گیتار و amp قرار دهید و یا آن را به effect loop متعلق به amp متصل کنید.

• امکان ضبط مستقیم صدای استریوی منبعث از PX5D

• قابلیت کار با باتری یا با استفاده از آداپتور AC

تکنولوژی “REMS”در محصولات KORG به خاطر تولید افکت هایی با کیفیت بالا و طبیعی همیشه مورد تمجید قرار گرفته است. در دستگاه Pandora PX5، ۱۸۰ نوع افکت در هفت بخش متفاوت قرار گرفته است، که به خاطر این دسته بندی می‌توان همزمان به ۷ افکت دسترسی داشت.

Dynamics

این بخش همه چیز دارد. از یک فشرده سازی ساده گرفته تا الگوریتم‌های پیشرفته که می‌توانند صداهای پر طمطراق یا اصوات بسیار ضعیف را شبیه سازی کنند. نزدیک کردن تمبر صوتی گیتار الکتریک به گیتار آکوستیک، اضافه کردن شخصیت fretless به صداهای باس و سری‌های wahs و auto-wahs از امکانات این بخش هستند.

AMP Modeling

پردازشگر PX5D علاوه بر آمپلی‌فایرهای متداول و بسیار پر کاربرد، چند مدل آمپلی‌فایر کمیاب و اختصاصی نیز دارد. – همه نوع از VOX AC30 که بسیار رایج است تا US Hi-Gain. 15 آمپلی‌فایر مربوط به گیتار و ۱۱ تای متعلق به گیتاربیس همگی با دقت بسیاری مهیا شده‌اند. مدل‌های سینتسایز شده‌ی گیتار و گیتار بیس نیز در PX5D وجود دارد.

Cabinet Simulations

انطباق درست amp و cabinet برای دستیابی به صدایی کلاسیک بسیار مهم است. اما نگران نباشید، کارتان را ادامه دهید و با ترکیب و تلفیق بخش‌های مختلف rig ” مجازی «خود را بسازید. PX5d امکانات متفاوتی در این زمینه از یک ۸» کوچک تا ۴ x 15″ غول پیکر را داراست.

Modulation Effects

شما لب تر کنید! Pandora در خدمت شماست! با : phaser ها، flanger ها، choruse ها، filter sweep ها، U-Vibe ها، tremolo ها، توانایی تغییر فرکانس، بلندگوی چرخان و قابلیت auto-panning . از همه بهتر این که می‌توانید افکت‌ها را با سلیقه‌ی شخصی خود تغییر دهید.

Delay Settings

پنج Delay effect- هر یک در ۵ سطح مختلف در دستگاه موجود است. زمان Delay به سادگی با استفاده از کلید Tap روی پانل قابل تنظیم است. Reverse Delay نیز به سادگی و به صورت مستقیم قابل تنظیم است.

Reverbs

۱۱ الگوریتم Reverb تزیینات و درخشندگی‌های نهایی را به صدای مورد نظر شما اضافه می‌کند.

Noise Reduction

بین دو آهنگ هیچ صدای اضافه ای نخواهید داشت.

۱۰۰ program پیش ساخته، ۱۰۰ program برای کاربر

هفتاد program پیش ساخته برای گیتار و ۳۰ عدد برای گیتاربیس در دستگاه، آماده و مهیا منتظر دستان خلاق شما ست. برای کسانی که دوست دارند صداهایشان را خودشان بسازند، ۱۰۰ برنامه‌ی دیگر در نظر گرفته شده که تنظیمات کاربر را ذخیره می‌کند. با استفاده از نرم افزار ویرایشگر و نظم دهنده (Software Editor Librarian)، ویرایش و مرتب کردن بخش‌های مختلف سریع‌تر و راحت‌تر خواهد بود. امکان ارتباط با کامپیوتر از طریق کابل USB به سادگی میسر است.

پانلی منظم

استفاده از PX5D بسیار آسان است. نشانگر چهار طرفه‌ی سمت چپ و دکمه های جای گرفته در سمت راست پانل دستگاه دست به دست هم داده‌اند تا استفاده از نمایشگر LCD را بیش از پیش ساده کنند. کلید چرخان موجود در بالای پانل برای کنترل Gain، Bass، Treble و Volume به صورت real-time است. چهار دکمه‌ی Program Memory کمک می‌کنند تا program هایی که بیشتر استفاده می‌کنید دم دستتان باشد. کابل آداپتور همراه دستگاه، امکان استفاده از دو footswitche، و در نتیجه استفاده از دستگاه بدون نیاز به دست را فراهم می‌کند.

شامل صدای درام و بیس

صد و بیست و هشت groove حرفه ای و دقیق ریتم و باس به اضافه‌ی click-track”” برای داشتن ضرب‌های مترونوم در دستگاه PX5D وجود دارد. Pattern ها ی ریتم در سه نوعند و شما می‌توانید یکی را به سلیقه‌ی خود انتخاب کنید. با استفاده از کلید Tap تمپوی مورد نظر خود را ز ۴۰ تا ۲۴۰ BPM به کار ببندید. خط مربوط به باس هم به صورت ماژور و هم مینور همراه با هر groove وجود دارد و شما می‌توانید آن را بر هر نتی اعمال کنید. شانزده pattern متفاوت می‌توانند با هم ترکیب شوند و یکی از بیست زنجیره‌ی صوتی را بسازند. – راهی عالی برای ساخت نغمه های جدید، تمرین بخشی دشوار و آمادگی برای اجرایی هنرمندانه!

ارتباط با جهان خارج

یک MP3 player، CD، USB یا هر منبع صوتی خارجی را به با استفاده از ورودی AUX IN به دستگاه وصل کنید و همراه با صدایی که از آن‌ها پخش می‌شود، بنوازید. فرکانس دو صدا بر هم منطبق نیست؟ نگران نباشید! از عملکرد Transpose دستگاه استفاده کنید و تونیک گام موسیقی در حال پخش را تغییر دهید. با عملکرد Bass Cancelling نیز می‌توانید صدای باس را از آهنگ در حال پخش حذف کنید و بخش باس را مطابق سلیقه‌ی خودتان بنوازید.

هر قدر لازم است تکرار کنید

با استفاده از Phrase Training تمرین روی بخش‌های دشوار و کسب آمادگی برای اجرای تک‌نوازی‌ها، به یک تفریح خوشایند تبدیل می‌شود. می‌توانید از هر منبع صوتی خارجی تا ۸۰ ثانیه صدا ضبط کنید و آن را مکررا (به صورت loope )و در سرعتی پایین‌تر – بدون تغییر فرکانس- پخش کنید؛ و به این ترتیب پاساژهای دشوار و سریع را به راحتی بیاموزید. هم چنین می‌توانید آکوردهای خود را با استفاده از ریتم و بخش باس موجود در دستگاه ضبط کنید و بعد همراه با آن شروع به نواختن کنید.

دستگاه PX5D به علت داشتن دو کانال ارتباطی می‌تواند به عنوان یک USB برای تعامل و داد و ستدهای صوتی با کامپیوتر و Mac عمل کند.