کرگ موزیک | Korg Music

کرگ موزیک | Korg Music

نماینده رسمی کرگ در ایران

021-66758152

TM50

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۲/۲۸

Combo Tuner Metronome

از تیونر و مترونوم همزمان استفاده کنید. TM-50 یار و یاور شما برای پیشرفت مهارت‌هایتان در موسیقی.

ویژگی‌ها:

• امکان استفاده از تیونر و مترونوم به صورت همزمان و یا جداگانه

• LCD با طراحی جدید و با وضوح بالا

• تشخیص محدوده‌ی وسیع اصوات از c1 تا c8

• عملکرد Sound Out نت مرجع را در سه اکتاو از طریق بلندگوی داخلی پخش می‌کند.

• عملکرد Sound Back میزان اختلاف نت صدای ورودی را با نزدیک‌ترین نت مرجع نشان می‌دهد- یک امکان عالی برای تمرین و پرورش گوش

• درجه‌بندی در محدوده‌ی اصوات مورد استفاده در کنسرت

• علامت‌های مشخص‌کننده‌ی فواصل سوم کوچک و بزرگ

• پوشش محدوده‌ی وسیع تمپو از ۳۰ تا ۲۵۲ beats/minute

• ۱۵ نوع ریتم موجود، به شما امکان تمرین موسیقی در سبک‌های مختلف را می‌دهد.

• تنظیمات ساده‌ی تمپو به دو روش step patterns و tap tempo

• LCD بزرگ و روشن با امکان تنظیم نور در دو سطح برای وضوح بیشتر

• کوچک‌تر و سبک تر از همیشه در سه رنگ مشکی، بنفش و سفید

• طراحی جدید برای پایه و پوشش باتری برای سهولت بیشتر هنگام استفاده

• Memory Backup و عملکرد خاموش شدن خودکار

با تیونرهای سری TM می‌توانید از مترونوم و تیونر همزمان استفاده کنید. سری TM به دلیل این که امکان تمرین ریتم و صدا را به صورت همزمان فراهم کرده است، به محصول مورد علاقه‌ی نوازندگان سازهای بادی برنجی و سایر موسیقی‌دان‌ها تبدیل شده است. TM-50 آخرین محصول از این سری، با امکان انتخاب میزان نور صفحه در دو سطح برای وضوح بیشتر است. شاخص LCD این تیونر با طراحی جدید needle-style پاسخگویی و دقت بالاتری دارد. برای اولین بار در این سری تیونرها، نزدیک‌ترین نت مرجع به صدای ورودی به تیونر از بلندگوهای آن پخش می‌شود تا به این ترتیب دقت کار شما در تشخیص میزان اختلاف با نت مرجع، بیش از پیش شود. TM-50 در دو رنگ مشکی و سفید همراه هر روز شما برای پیشرفت در موسیقی است.

تیونری با قابلیت‌های برجسته

طراحی جدید needle-style شاخص LCD با پاسخگویی بالا و محدوده‌ی صوتی گسترده

عکس‌العمل TM-50 در برابر صدای ورودی بسیار سریع و دقیق است و نت صدای واردشده با دقت بالا و بدون کوچک‌ترین تأخیری بر روی نمایشگر، نشان داده می‌شود. نوازندگان سازهای بادی دیگر مشکل همیشگی خود که تغییر کوک خودبه‌خود قبل از نمایش دقیق نت روی نمایشگر بود را ندارند و به این ترتیب همیشه صدای دقیق و ثابتی خواهند داشت.

محدوده‌ی صوتی قابل‌تشخیص در این تیونر از C1 تا C8(32.70 تا ۴۱۸۶٫۰۱ هرتز) است که وسعت صوتی سازهای بادی، زهی و انواع دیگر سازها را پوشش می‌دهد. حتی سازهایی که صداهای بسیار بم و صداهای فرعی زیاد دارند نیز می‌توانند با استفاده از فناوری اختصاصی korg با دقت بالا کوک شوند. بلندگوی داخلی امکان کوک کردن سازهای آکوستیکی مثل گیتار را فراهم می‌کند، می‌توانید از میکروفن CM-100L استفاده کنید تا ارتعاشات مستقیم وارد تیونر شود؛ و مو لای درز کوکتان نرود!

عملکرد Sound Out نت مرجع را از طریق بلندگوی داخلی پخش می‌کند.

برای کوک دقیق می‌توانید صدای مرجع را از طریق بلندگو یا هدفون بشنوید و سازتان را با استفاده از گوش کوک کنید. این عملکرد محدوده‌ی صوتی C3 تا C6 (130.81 تا ۱۰۴۶٫۵۰ هرتز) را تحت پوشش قرار می‌دهد.

عملکرد Sound Back در پاسخ به صدای ورودی، نزدیک‌ترین نت مرجع را پخش می‌کند تا میزان اختلاف صدای ورودی با مرجع مشخص شود.

این تیونر نه تنها ابزاری برای نمایش میزان اختلاف صدای حاصل از ساز با صدای درست است، بلکه وسیله‌ای است برای تمرین شنوایی و دیکته موسیقی شما. فناوری اختصاصی korg، یعنی عملکرد Sound Back نزدیک‌ترین نت مرجع به صدای حاصل از ساز شما را پخش می کندو شاخص نمایشگر میزان اختلاف این دو صدا را با یکدیگر نشان می‌دهد. این عملکرد نه تنها دقت کوک را بالاتر می‌برد، بلکه روشی ایده آل برای بهبود شنوایی شما در تشخیص فرکانس‌هاست.

تشخیص فواصل سوم ماژور و مینور

هنگام اجرای هارمونی ها در یک ارکستر یا در یک گروه سازهای بادی برنجی، اشتباه در اجرای فواصل سوم بیش از سایر فواصل توسط گوش قابل‌تشخیص است. شاخص نمایشگر TM-50 فواصل سوم ماژور و مینور درست را با توجه به فرکانس دریافتی مشخص می‌کند و نشان می‌دهد. به این ترتیب شما می‌توانید هارمونی های زیبایی هنگام نوازندگی در یک گروه، اجرا کنید. این امکان نه تنها برای سازهای بادی، بلکه برای آواز و تمرینات کاپلا نیز مناسب است.

مترونومی برای تمرین سبک‌های مختلف موسیقی

۱۵ الگوی ریتم متفاوت برای سبک‌های مختلف موسیقی

۱۵ الگوی مختلف ریتم، میزان نماهای متفاوت از صفر تا ۹ ضربی، دوپلت، تریوله، تریوله بدون ضرب میانی، کوادروپله، کوادروپله بدون ضرب میانی، همگی در این مترونوم موجودند. تمپو از ۳۰ تا ۲۵۲ قابل تنظیم است. ریتم‌های پیچیده مثل تریوله و کوادروپله های بدون ضرب میانی می‌توانند برای سبک‌های مختلفی مانند کلاسیک، راک و جاز مورد استفاده قرار گیرند. شدت صدای حاصل از مترونوم نیز قابل تنظیم است، به این ترتیب می‌توانید از این مترونوم در اتاق شخصی خود تا یک اتاق تمرین در استودیو استفاده کنید.

• اگر از تیونر و مترونوم همزمان استفاده می‌کنید، تریوله و کوادروپله های بدون ضرب میانی قابل‌استفاده نخواهند بود.

تنظیمات تمپو از دو طریق step pattern و عملکرد tap tempo

هنگام تنظیم تمپو می‌توانید در حالت “pendulum steps” از محدوده‌ی تمپوی متداول در تیونرهای مکانیکی یا در حالت “full steps” از محدوده‌ی بیشتر یعنی ۳۰ تا ۲۵۲ استفاده کنید. هم چنین با استفاده از tap tempo می‌توانید تمپوی مورد نظر خود را با فشار یک دکمه به طور اختصاصی تنظیم کنید.

وضوح صفحه‌ی نمایشگر به علت داشتن LCD بزرگ و امکان تنظیم نور صفحه در دو سطح

صفحه‌ی بزرگ LCD با امکان تنظیم نور در دو سطح وهم چنین LED بالای نمایشگر، وضوح تصویری بسیار عالی حتی در محیط‌های تاریک ایجاد کرده‌اند. کاراکترهای این تیونر-مترونوم از محصولات مشابه قبل بزرگ‌تر هستند.

بسیار سبک و کوچک، در دو رنگ

TM-50 در دو رنگ سفید و سیاه و سبک تر و کوچک تر از نمونه‌های قبل است. عمر باتری این محصول نیز طولانی تر است. در تولید این محصول به کوچک‌ترین موارد اعم از سطح پوشاننده‌ی پشت دستگاه توجه شده است. یک پایه برای قرار گرفتن تیونر در حالتی که نمی‌توانیم از دستانمان استفاده کنیم، طراحی شده است. کیف باتری و کیف اصلی در هم ادغام‌شده‌اند تا به هیچ‌وجه باتری تیونر شما گم نشود!

Memory Backup و عملکرد خاموش شدن خودکار

اطلاعاتی مانند تمپو، میزان نما، ریتم و تنظیمات نت مرجع بعد از خاموش نیز در حافظه‌ی دستگاه می‌ماند. (با تعویض باتری اطلاعات از بین می رود.) در صورت نرسیدن صدا به تیونر تا ۲۰ دقیقه و عدم استفاده از مترونوم، دستگاه خودبه‌خود خاموش می‌شود.