کرگ موزیک | Korg Music

کرگ موزیک | Korg Music

نماینده رسمی کرگ در ایران

021-66758152

Witune

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۲/۲۸

اولین تیونر بی سیم در دنیا

Korg اولین تیونر خود را در سال ۱۹۷۵ تولید کرد و پس از آن تیونرها مورد استفاده‌ی بسیاری از موسیقی‌دانان قرار گرفت. Korg در این زمینه هم چنان پیشروست و تیونرهایی با تکنولوژی و ویژگی‌های جدید تولید می‌کند. هم اکنون اولین تیونر با امکان کوک بدون سیم در دنیا را به نام Witune به بازار عرضه می‌کند. با این تیونر هر سازی را در هر موقعیتی می‌توانید به سادگی و با دقت کوک کنید. این تیونر برای سازهای بادی مثل ساکسفون، کلارینت، توبا، و هورن که تیونرهای متداول پاسخ گوی ویژگی‌های صوتی آن‌ها نیست، بسیار ایده آل است. Witune موانع را از سر راه بر می‌دارد و راهکارهای جدید ارائه می‌کند.

ویژگی‌های اصلی

• کوک کردن با تیونر بدون نیاز به سیم- تیونر به ساز متصل می‌شود و فرکانس اصوات را دریافت می‌کند.

• LCD بزرگ و روشن برای وضوح بالا حتی در فاصله‌ی زیاد. عقربه‌ی نمایشگر کوچک‌ترین تغییرات فرکانس صدا را شناسایی می‌دهد و نت صدای در حال پخش را در ابعاد بزرگ نمایش می‌دهد.

• پایه‌ی همراه تیونر، آن را در هر کجا، روی پایه نت، میز و زمین قابل استفاده می‌کند.

• دو نوع تیونر Witune موجود است :

WR-01 : دارای گیره‌ی معمولی- برای گیتار، سازهای زهی و…

WR-01S: دارای یک بند برای سازهایی مثل ساکسفون، کلارینت و …

• میکروفن داخلی

• پخش صدای مرجع از طریق بلندگوی داخلی برای کوک کردن ساز با گوش

• تشخیص فواصل سوم بزرگ و سوم کوچک برای هارمونی گروه های موسیقی

• طراحی شده بر اساس معیارهای دوستدار محیط زیست به علت امکان شارژ باتری

سیستم کوک بدون سیم

این تیونر بی سیم دارای یک انتقال دهنده‌ی سیگنال‌های صوتی (transmitter )است که به ساز متصل می‌شود و بدنه‌ی اصلی تیونر، سیگنال‌ها را به صورت بدون سیم دریافت می‌کند … این ویژگی آزادی عمل بیشتری به نوازندگان در هنگام نواختن ساز می‌دهد. چرا که می‌توانند تیونر را در موقعیت مناسب دید خود قرار دهند و سیم‌های تیونر هنگام نوازندگی دست و پا گیر نمی‌شوند. سیگنال‌ها از فاصله‌ی پنج متری نیز می‌توانند به تیونر برسند و این به این معنا است که تیونر به راحتی می‌تواند روی پایه نت یا هر مکان مناسب دیگری قرار گیرد و وجود تیونر به هیچ عنوان مزاحمتی در اجرا ایجاد نمی‌کند. Transmitter ارتعاشات صوتی حاصل از ساز را شناسایی می‌کند. به همین دلیل لزومی ندارد که حتما به بدنه‌ی ساز وصل شود، بلکه حتی با اتصال تیونر به ساز به وسیله‌ی بندی که برای این منظور در نظر گرفته شده نیز می‌توان سیگنال‌ها را شناسایی کرد.

LCD بزرگ و روشن برای وضوح بیشتر

تغییرات فرکانس و نام نت‌ها به روشنی روی نمایشگر تیونر پدیدار می‌شوند. نور صفحه سبب می‌شود موارد نمایش داده شده حتی در محیط‌های تاریک یا در فاصله نیز قابل رویت باشند. وضعیت wireless و میزان باتری نیز روی صفحه مشخص است. همه‌ی این ویژگی‌ها به اضافه‌ی طول عمر زیاد باتری از این تیونر همراهی ایده آل برای کوک کردن ساز شما ساخته است.

میکروفون داخلی و پخش صدای مرجع برای هر نت

تیونر مجهز به یک میکروفن داخلی است، بنابراین می‌توانید بدون استفاده از Transmitter نیز ساز خود را کوک کنید. صدای مرجع متعلق به هر نت از طریق بلندگوی تیونر برای کوک کردن ساز با گوش یا تمرینات شنوایی و دیکته موسیقی، پخش می‌شود.

دستیابی به آکوردهای ماژور و مینور خوش صدا و تمیز

اشتباهات هارمونی در آکوردهای ماژور و مینور هنگام اجرا توسط یک گروه و ارکستر قابل شناسایی هستند. با اختصاص فواصل درست، آکوردهایی بسیار خوش صدا به دست خواهد آمد. در این زمینه Witune به کمک شما خواهد آمد. نشانگر Witune فواصل سوم بزرگ یا کوچک را از نت پایه برای شما مشخص می‌کند. با انطباق کوک ساز خود با علایم مشخص کننده‌ی این تیونر می‌توانید اجراهای زیبا با هارمونی‌های درست و تمیز در گروه داشته باشید.

*انتخاب ماژور یا مینور بودن فاصله‌ی سوم از نت مبدأ بستگی به نوع موسیقی شما دارد

امکان انتخاب انواع Wi-tune متناسب با نیاز شما

دو نوع تیونر Witune وجود دارد: WR-01 و WR-01s. نوعی را که مناسب با ساز شما باشد انتخاب کنید. WR-01 دارای گیره ای معمولی است که برای طیف گسترده ای از سازها مناسب است. WR-01s برای ساکسفون و کلارینت مناسب است، چون این نوع تیونر می‌تواند به جای وصل شدن روی بدنه‌ی ساز به بند متصل به آن وصل شود و به این ترتیب کوک کردن ساز، جلوی دید نوازنده را نمی‌گیرد. با توجه به نوع ساز و وضعیت نوازندگی خود، تیونر مناسب خود را انتخاب کنید.