کرگ موزیک | Korg Music

کرگ موزیک | Korg Music

نماینده رسمی کرگ در ایران

021-66758152

X50

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۲/۲۸

ملاقات با X50

X50 یک سینتسایزر موسیقی است که توسط صداهای برجسته و جهانی KORG با طراحی مناسب جهت استفاده آسان و بصری و ویژگی فوق‌العاده سبک و جمع و جور برای نوازندگان تولید گردیده است.

* بهره گیری از ۵۱۲ برنامه صوتی (Program) بسیار با کیفیت که برگرفته شده از دستگاه های مشهور TRITON و از تکنولوژی HI جهت تولید صوت استفاده می‌نماید.

* دارای ۳۸۴ برنامۀ صوتی ترکیبی (Combination) ، که هر یک از آن‌ها قابلیت ترکیب تا ۸ عدد صدای ساده (Program) را به شکل مجزا به کاربر می‌دهند.

* با استفاده از حالت Multi Mode می‌توان از X50 به عنوان یک Sound Module  16 کانال استفاده نمود.

* قسمت پردازشگر افکت بسیار قدرتمند به کمک ۴ پردازندۀ مجزا (یک Insert Effect ، دو عدد Master Effect و یک Master EQ )

* برای نخستین بار در نوع خود: دارای ۴ خروجی مجزای صدا. (۲ کانال اصلی، ۲ کانال منحصر به فرد)

* خلق آثار لذت بخش بیشتر با بهره گیری از ۲ عدد Arpeggiator

* قابلیت اتصال به کامپیوتر توسط یک کابل USB

* امکان ساختن صداهای جدید و یا ایجاد تغییرات در صداها توسط نرم افزار ارائه شده بدین منظور، حتی از طریق برنامه های DAW بر روی کامپیوتر

صداهای برجستۀ KORG در یک سینتسایزر اندازۀ کوچک

دستگاه سینتسایزرX50  صداهای شخص KORG را که با بهره گیری از تکنولوژی HI که در سری TRITON بکار رفته شده، به همراه خود معرفی می‌نماید. صداهای با کیفیت عالی در یک دستگاه کوچک در اختیار شما قرار می‌گیرد. این دستگاه گزینه‌ی مناسبی جهت صداهای قدرتمند و همچنین سادگی حمل و نقل دستگاه می‌باشد.

آرایه قدرتمندی از صدا و افکت

حافظه‌ی ۶۴ مگابایتی صداهای PCM این دستگاه، شامل مجموعه ای از صداهای پیانو، ارکستر زهی، گیتار و انواع صداهای سینتسایزری است. به کمک ۵۱۲ برنامه‌ی صوتی ساده و همچنین ۳۸۴ برنامۀ صوتی ترکیبی که قابلیت ترکیب ۸ صدای ساده را می‌دهد، می‌توان صداهای فوق‌العاده ای را جهت اجرا در دسترس داشت. قسمت افکت این دستگاه، قابلیت استفاده‌ی هم زمان از ۴ افکت مجزا را (که شامل یک Insert Effect و دو عدد Master Effect  و یک عدد EQ می‌باشد) به طور همزمان فراهم می‌سازد. و امکان استفاده از افکت‌هایی همچون Delay, Chorus , Reverb را به کاربر می‌دهد.

جذابیت بیشتر اجرا به کمک دو Arpeggiator

قسمت Arpeggiator بخشی از دستگاه است که به نوازنده امکان نواختن ملودی‌های پیچیده را فقط به کمک یک انگشت می‌دهد و هم اینک دستگاه X50 از ۲ عدد Arpeggiator به طور هم زمان برخوردار است! به عنوان مثال در ساخت یک صدای ترکیبی Combination می‌توان به نحوی برنامه ریزی کرد که در حال نواختن آکورد و ملودی، ۲ عدد Arpeggiator مشغول به نواختن Bass, Drum شوند و قدرت بسیار شگفت انگیزی را به هنگام اجرا پدید آورند. علاوه بر ۵ ساختار پایه و اصلی در Arpeggiator ، دستگاه X50 دارای ۲۵۱ نمونه آماده از انواع الگوهای ملودیک و ساختاری می‌باشد. و البته واضح است که شما خود می‌توانید الگوی دلخواه خودتان را ایجاد نموده و در حافظۀ داخلی دستگاه ذخیره نمایید.

کاربری آسان جهت استفادۀ سریع

در برخی از سیستم‌ها، پیدا کردن صدای مناسب جهت اجرا کار دشواری است، ولی این نکته در مورد KORG صدق نمی‌کند. دستگاه X50 صداها را در ۱۶ مجموعه مختلف تقسیم بندی کرده و قرار داده است و با استفاده از عملکرد انتخاب مجموعه، عمل انتخاب صدای مورد نظر را به سادگی برای کاربر فراهم نموده است. قابلیت دیگری که بر روی این دستگاه قرار داده شده Audition Riff می‌باشد که با انتخاب آن بر روی هر صدا موجب پخش قطعه موسیقی مناسبی جهت نمایش آن صدا می‌گردد. ۴ ولوم چرخشی موجب دسترسی به تنظیمات و تغییرات سریع صداها، افکت‌ها و تنظیمات Arpeggiator ها می‌گردد و باعث اجرایی لذا بخش‌تر با این دستگاه می‌شوند.

طراحی سبک و جمع و جور در جهت حمل آسان

دستگاه X50 سینتسایزر قابل حملی است که مجموعه ای از صداهای بی نظیر و قابلیت‌های بسیار قدرتمندی را در بدنۀ کوچک، سبک و قابل حمل خود جای داده است. علی رغم بهره گیری از ۶۱ کلید که فضای مناسبی را جهت اجرا فراهم می‌آورد، طراحی سبک این دستگاه باعث گردیده تا وزنی در حدود ۵/۴ کیلوگرم یعنی چیزی در حد یک گیتار الکترونیک داشته باشد. طراحی فشرده این دستگاه تضمین کننده قابلیت استفاده از آن حتی در استودیو های کوچک خانگی می‌باشد و همچنین به کمک طراحی جالب دو دستگیره در اطراف دستگاه قابلیت حمل آسان آن را پدید می‌آورد.

اتصالات مناسب

به عنوان اولین در نوع خود، این دستگاه دارای خروجی‌های متعددی است که قابلیت تنظیم خروجی صداهای گوناگون را بر روی خروجی‌های متفاوت ایجاد می‌نماید. این خصوصیت می‌تواند در شرایط ضبط و یا ایجاد صداهای Surround بسیار کارآمد باشد، چون می‌توان با تفکیک خروجی‌های صدا از یکدیگر تنظیمات متفاوت EQ را بر روی آن‌ها به طور مجزا اعمال کرد.

با بهره گیری از یک کابل USB بدون هیچ‌گونه تجهیزات اضافی می‌توان X50 را به کامپیوتر جهت استفاده از MIDI متصل نمود.

با استفاده از قابلیت قدرتمند Multi Mode، امکان استفاده از X50 و صداها و افکت‌های آن به عنوان یک Sound Module  فراهم می‌آید. در این حالت می‌توان تمام مراحل ساخت موسیقی را فقط به کمک کامپیوتر متصل به X50 انجام داد. با ذخیره و بازاریابی ۱۲۸ عدد Multi به همراه ۱۶ Preload می‌توان دامنۀ وسیعی از موسیقی‌های گوناگون را پوشش داد. به کمک نرم افزار ویرایش صدا که بر روی دستگاه موجود است، می‌توان توسط کامپیوتر صدای جدید ساخته و یا صداهای موجود را تغییر داد. ۲ نرم افزار با روش کارکرد متفاوت برای این دستگاه ارائه گردیده نرم افزار اول به عنوان یک برنامه‌ی مستقل عمل می‌کند. دومین نرم افزار به حالت(Plug-in (VST, AU, RTAS که می‌تواند در برنامه های DAW و MIDI Sequence قرار بگیرد. هر دو ورژن این برنامه، دارای قدرت نمایش گرافیکی و سادگی کار با اینترفیس سینتسایزر X50 می‌باشد.